нощно будуване

  • 856
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429


    Заспиват ли бебетата ви преди 12 през нощта? Аз съм се опитвала всякак да я прилъжа да заспи, но не става. Игри до 10-11, къпане към 11, песни, люлеене - нищо не помага. Снощи заспа към 1 часа, а яде към 10.

# 1
  • Мнения: 292
Може би спи много през деня.Когато Дани беше колкото нея почти не спеше през деня, най-много по час и половина (направо се бях видяла в чудо) но пък за сметка на това вечер заспиваше към 21ч. след последното ядене (когато нямаше колики де иначе си плачеше до към 23) и сутрин се будеше към 8-9ч.

# 2
  • Мнения: 46 436
Когато беше на вашата възраст заспиваше в 18 ч. и спеше до 6 ч. сутрин, после от 9 до 12 на обяд- пак сън  Crazy
Сега вече като голяма, ляга в 24-1 ч. и става на обяд в 12-1 ч.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 429
Може би спи много през деня.Когато Дани беше колкото нея почти не спеше през деня, най-много по час и половина (направо се бях видяла в чудо) но пък за сметка на това вечер заспиваше към 21ч. .

Ами не спи много през деня - може би 3-4 часа за целия ден

# 4
Ще ти кажа моя метод за вечерно приспиване:Първо задължително я къпя преди сън около 20:00ч., за да се измори.После когато започне храненето около 20:30ч. загасям голямата лампа и оставаме само на нощна лампа с мека светлина.Можеш да пуснеш и успокояваща музика както правя аз понякога(например Enigma).Докато си изпие млякото за около 30 мин тя почти се успива,но опасния момент е преместването.За това ,малко преди да свърши млякото(ако си на изкуствено хранене) загасяш и нощната лампа и вече сте на тъмно,останала е само нежната музика.Тогава я слагам в леглото и ако се пробуди й давам да си допие последните глутки ,които я успиват окончателно.Ако не се развият така нещата,можеш да пробваш с люлеене пак на тъмно и на музика,докато се успокои и после нежно го слагаш в леглото и му даваш биберонка.Аз понякога стоя до леглото и го галя по челцето или му държа ръчичките.Досега всички тези методи са действали при нас.Успех!

# 5
  • Мнения: 46 436
Ще ти кажа моя метод за вечерно приспиване:Първо задължително я къпя преди сън около 20:00ч., за да се измори ...

Банята действа различно на различните деца, на моята дъщеря къпането действа ободряващо и после няма лягане  Laughing

# 6
  • Мнения: 429
Ще ти кажа моя метод за вечерно приспиване:Първо задължително я къпя преди сън около 20:00ч., за да се измори ...

Банята действа различно на различните деца, на моята дъщеря къпането действа ободряващо и после няма лягане  Laughing
[/qu;

май и моята се разбужда, но Lorian* ще пробвам твоя метод и после ще пиша  Simple Smile Благодаря

# 7
  • София
  • Мнения: 298
Спокойно, ще започне и по-рано да заспива. Роси също беше така, бях се отчаяла, а всъщност грешката ми беше, че се опитвах да заспя преди нея. Лягаме си и уж ще спим, а тя плаче, ръмжи, сумти и т.н. Тогава просто се настроих, че слагам бебето и когато то заспи, тогава лягам и аз. Сега вече заспива към 11, но това е защото аз тогава я слагам. Сигурна съм, че ще заспива и по-рано, ако я сложа.

Просто бебчето е още малко и не е свикнало с ритуала - къпане, хранене, лягане, заспиване. А и наистина, ако спи много през деня, това е причина за късно заспиване вечер. Като порасне още малко, ще можеш да го държиш по-дълго будно през деня с игри, и така вечер ще заспива по-рано.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 936
Моето момиченце едва издържа да дойде часа за банята, много й се спи  Grinning Явно се е метнала на майка си. И аз така рано лягам и рано ставам. Та сега сме си много добре двечките. Е, като че ли ми се ще да спи малко повечко сутрин /става между 7,30 и 8ч./, но се надявам и това време да дойде

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
До към 3годишна възраст Дияна лягаше към 9 часа, макс 10.
Сега преди 12 не ляга, даже и по-късно понякога се повива.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И ние сме така,Мариела рядко заспива преди 12ч,и до 1-2 часа сме стояли,но и сутрин си поспива до 10-11ч.Явно се настрои на моя режим,вместо аз на нейния. Mr. Green

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
От както се е родила все заспива към 22:30 23 часа и става към 8:30 часа.

# 12
  • Мнения: 2 849
Чакам момента в който ще си регулираме спането ,все още е малък и спи и будува когато си иска .В повечето случаи не спи от 2-4 или от 3-6 вече ходя на половин батерии . #Crazy

# 13
  • Мнения: 429
]
Ще ти кажа моя метод за вечерно приспиване:Първо задължително я къпя преди сън около 20:00ч., за да се измори ...[/quote]

Банята действа различно на различните деца, на моята дъщеря къпането действа ободряващо и после няма лягане  Laughing
[/qu;

май и моята се разбужда, но Lorian* ще пробвам твоя метод и после ще пиша  Simple Smile Благодаря
[/quote]

Изморих я, приспах я в 10, събуди се в 4  Shocked ококорена и гладна. Това е, явно ще е нощна птица като майка си  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт