ново за пълномощните

  • 500
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
привет на вси4ки, търсейки инфо какви доикументи са ми необходими за регистриране на дъщеря ми в бг - родена е в щатите ето какво ми казаха от посолството...от скоро вси4ки пълномощни за българия , се заверяват в посолството в washington DC или консулските отдели само ли4но. ако нямате възможност се слага апостил. независимо дали пълномощното е за паспорт, регистриране на новородено или за да пътува дете с единия родител ,както генералните пълномощни за други слу4аи. в противен слу4ай не се приемат в бг.та реших да ви кажа и спестя разходи по изпращане 2 пъти (като мен например)

# 1
  • Мнения: 994
за апостила важи много отдавна - от 2001 година мисля още.
аз имам две деца, родени тук, но имат ЕГН и български паспорти - заверени и по 2те процедури - без никакви проблеми. Не са ме върнали нито веднъж

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Може да се ползва вариантът с апотила, само ако държавата, в която се поставя апостилът е страна по Конвенцията от Хага от 1961

http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=108

Но има страни, които нямат такава договорка и не може да се завери документ оттам с апостил.

Тогава май остава само вариантът да се пътува до най-близкото посолство на България (каквито всъщност няма в много "екзотични" страни)
Остава вариантът и да полудееш кротко, имайки предвид какви са българските закони. Laughing

# 3
  • Мнения: 67
 относно започнатата тема искам да попитам нещо много важно:
   трябва ли ми апостил върху пълномищното,за пътуването на детето от бащата който не е българин а аз и детето сме???
   от паспортната служба в Сливен/питах 2пъти/никой не знае нищо.
къде и как да намеря информация???
   по-конкретно той е чех и в момента е там,искаме да заведем детето там за лятото?какви документи той трябва да ми изпрати от там?

Общи условия

Активация на акаунт