Цикъл след раждане

  • 1 469
  • 12
  •   1
Отговори
Не съм много на ясно до кога се изчистваш след раждането и кога точно ти идва цикъла. Защото на мен до 40 ден след раждането ту ми спираше кървенето, ту някой ден имаше. Вчера две седмици след 40 ден пак ми прокапа, но само малко и то само при избърсване. Какво е това цикъл ли или какво? Истина ли е според Вас това, че докато кърмиш цикъл не ти идва и няма опасност да забременееш?

# 1
  • Мнения: 3 042
Първо си оправи профила, че в него пише, че си мъж.
При  мен първият мензис след раждането беше по-обилен от обикновенно и то още докато кърмех.
Това, че докато кърмиш не ти идва цикъл не важи за всички майки - на някой им идва още докато кърмят, на други след като спрат да кърмят. Докато кърмиш дори и да нямаш цикъл може да забременееш.

# 2
Благодаря ти. Оправих си и профила.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз откакто съм родила е минала само една седмица и почти ми спира.Мисля,че при всеки е много индивидуално.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
аз се влачих с такива прокапвания почти до 3-тия месец. а цикъл -тц - още нямам, но кърмя, та кой знае кога ще доде...Wink

# 5
  • Мнения: 992
на мен лохиите ми биаха почти 2 месеца с прекъсване и цикъла ми дойде преди 15 дена по обилно и с много болки но при всеки е индивидуално  Peace

# 6
що се отнася до цикъла при всеки е индивидуално,но мога да ти кажа,че все още се изчистваш и може дори пак да прокървиш-това не трябва да те притеснява,на мен ми вървя 3 месеца точно по същия начин като на теб.За кърменето на мен не ми е вървяло,сега започна,но вече ми е на привършване кърмата-за това е така,но това също е индивидуално за всяка жена и най-накрая за забременяването мога да те уверя,4е няма по сигурен начин да забременееш от този.По4ти всяка жена след раждане много лесно хваща. Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Лохиите ми изтичаха 53 дена.Цикъла ми дойде когато бебо беше на 7 месеца и половина.Кърмя го все още.

# 8
  • Мнения: 7 640
това не е цикъл, както го описваш. А наистина може да забременееш докато кърмиш, не разчитай на токъв метод на контрацепция.

# 9
  • Мнения: 270
лохиите ми спряха на 23-24 ден, а цикълът ми дойде на 3-ия месец, той си е различен от лекото прокървяване, припомни си:) кокото до забременяването още като ме изписаха лекарят ми ме предупреди,че точно тогава стават вторите бебта, защото много жени си мислят, че като кърмят не могат да забременеят! може и то много по-лесно отколкото си мислиш Wink

# 10
  • Мнения: 505
и при двете си раждания кърмих докъм 10-11 месец, а цикълът ми дойде още на 6 месец...така че при всеки си е индивидуално....

# 11
  • Мнения: 7 430
.. Истина ли е според Вас това, че докато кърмиш цикъл не ти идва и няма опасност да забременееш?

Мисля, че това, което описваш, не е цикъл Crossing Arms
Както са ти писали мамите, при всяка една жена е строго индивидуално - на мен ми дойде 9м след като родих - а все още кърмех и забременях по време на кърмене Wink
Не вярвай мила на всичко написано Peace

# 12
  • Мнения: 1 666
Това, което описваш да ти се случва сега, е все още изчистване на матката. И при мен беше така - тече ми около 45 дни след раждането, но на прекъсвания и съвсем леко. А цикълът ми дойде на третия месец (за справка-не кърмя) и ме изненада приятно, защото си тече нормално и без болки, а преди първия ден ми беше почти като кръвоизлив и с адски болки (все едно съм раждала всеки месец).
И определено се пази, освен ако не искаш породени деца Wink!

Общи условия

Активация на акаунт