Нощем му се запушва носа

  • 749
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте,на моя Мърчо всяка нощ му се запушва носа,има секрети,които гълта от време-навреме,а сутрин и през деня нищо му няма.той е на 2.5 мес.Капя му капки физ.разтвор,но те само му отпушват носа и на следващата нощ пак се запушва.Ако има мами с подобен проблем моля да ми пишат как трайно да спра тези секрети нощем.

# 1
  • Мнения: 3 042
Това е от спецификата на носната кухина, която не е все още доразвита, както е при възрастните хора. Не се притеснявай, след извество време ще изчезне от самосебе си. Ако няма сополи, няма за какво да се притесняваш.
И аз имах същият проблем със синът ми , когато беше под годинка, и точно това ми каза педиатърката му. Промивах нослето с физиологичен разтвор. Това състояние при него премина след шестия-седмия месец.

 

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
Малката ми дъщеря беше така до петия месец.Аз слагах Стеримар.

# 3
  • Мнения: 326
Отиди при хомеопат (класически).

# 4
  • Мнения: 5 228
С парно ли се отоплявате? Може да е от сухия въздух през нощта.  Опитай да овлажняваш със съд с вода върху парното или с овлажнител.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
благодаря момичета,тези отговори ме успокоиха

# 6
  • Мнения: 251
И при нас като беше малка запушването на нослето се дължеше на сухия въздух. Отопляваме спалнята с маслен радиатор. Купихме си ванички, които се слагат  между ребрата на радиатора и се пълнят с вода. Така решихме проблема.

# 7
  • Мнения: 7 362
С парно ли се отоплявате? Може да е от сухия въздух през нощта.  Опитай да овлажняваш със съд с вода върху парното или с овлажнител.
Много често това е причината.И да няма парно през лятото се получава същото с малките бебета.При моята дъщеря беше същото през месец август.Тя беше точно на 2м и половина.

Общи условия

Активация на акаунт