До мамите в Германия

  • 572
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте Grinning ,някой получавал ли е Kinder i Erziehungsgeld с виза Aufenthaltsbewilligung.Аз съм студентка и визата ми изтича февруари 2005,та се чудех дали мога да ги получавам с такава виза и то толкова скоро изтичаща.

# 1
  • Мнения: 2 567
Привет,

от мои познати, които се пробваха да подадат молби за това знам, че с Aufenthaltsbewilligung нямаш право на тези облаги. Все пак не пречи да провериш.
Успех!

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: daniboy
Здравейте Grinning ,някой получавал ли е Kinder i Erziehungsgeld с виза Aufenthaltsbewilligung.Аз съм студентка и визата ми изтича февруари 2005,та се чудех дали мога да ги получавам с такава виза и то толкова скоро изтичаща.


иди и питай в Schwangerschaftskonflikt-Beratung, там се занимават с млади майки и полагащите им се помощи. Виж в сайта http://www.drk.de/dls/schwangerschaftskonfliktberatung1.php къде се намира бюрото им в твоя град и иди, все нещо могат да помогнат, защото със студентска виза нямаш право на соц. помощи....
Успех!

# 3
Искам да попитам какво е положението,ако имам дете в Германия беz брак с таткото,който е немец?6е  имам ли проблеми със студентската си виЗа?И иЗоб6о със следването ми?

# 4
  • Мнения: 1 173
Искам да попитам какво е положението,ако имам дете в Германия беz брак с таткото,който е немец?6е имам ли проблеми със студентската си виЗа?И иЗоб6о със следването ми?

Ами женете се докато е време, че като ти изтече визата току виж са те пратили обратно, няма значение какъв е таткото.

# 5
  • Мнения: 351
Важен е Zweck-a на визата , щом тои е следване нямаш право нито на Erziehungs- нито на Кindergeld . Но пък проверете дали таткото не може да ги взима

Общи условия

Активация на акаунт