Как се прави баница с праз?

  • 2 376
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, трябва ми рецепта за баница с праз, много ми се е дояла, но от онези, дето бабите правят - традиционните баници. Наумила съм си за довечера това да направя, но не знам как. Кажете, ако имате някоя традиционна и вкусна рецепта. Само да допълня, че искам да я правя с готови кори.

# 1
  • Мнения: 9 093
с праз и ориз ли?

# 2
  • Мнения: 1 708
Ето моята рецепта:

Запържвам 2-3 стръка праз и прибавям 2-3 с.л галета..Отделно разбивам 2-3 яйца,1/2 кофичка кисело мляко и 150 гр. сирене.На 2-3 кори слагам от двете смеси и заливам с част от яйчената смес най-отгоре.

Може да се направи само с праз.

# 3
  • Мнения: 522
А ето как аз правя моята баница с праз:
В една купа нарязвам на ситно 2 стръка праз, а в друга обърквам 400гр. сирене с 5 яйца.
Взимам две кори поръсвам с олио, слагам от сместа със сиренето и яйцата, поръсма с праз, навивам корите и слагам в тавата...
Това е!Тук така се прави традиционната баница с праз  Party

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
Запържвам три- четири стръка праз, като изстине прибавям 3 яйца, около 200гр. сирене, черен пипер и с тая плънка си навивам корите.
 Използвам само Сърбянка, като истински са. Посипвам върху баницата съвсем малко мазнина и малко вода и пека.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Какво направих аз - толкова бързах да  я направя баницата, затото детето беше много изгладняло след градина, че не успях да погледна никоя от рецептите ви. направих я по усет, но виждам, че горе долу се доближавам до съветите ви. В момента се пече и не знам дали нещо е станало, но ще си препиша рецептите в тефтера и ще ги пробвам. Благодаря ви много!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 478
Горе при номинациите има страхотна баница с праз ( както и други видове от същото момиче, всичките бяха заедно), не помня името, но много ми хареса, съжалявам че не мога да дам линк.

# 7
  • Мнения: 399
MissZ,
Моля те, кажи за номинациите, къде да ги намеря?
И аз правя баница с праз, ако още има интерес към нея, ще дам рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт