Трапезата за Бъдни вечер

  • 52 453
  • 316
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 942


И моята Grinning

# 211
  • Мнения: 5 593
Някой ,ако е правил  содена питка ,която да не жълтее и да не мирише на сода, моля да сподели рецептата.
Знам, че темата е стара, но ако някой знае сполучлива, изпробвана рецепта на питка без мирис на сода нека сподели. И да не е твърда, а по пухкава.
Всяка година се провалям с приготвянето на питката за Бъдни вечер...

# 212
  • София
  • Мнения: 11 665
Някой ,ако е правил  содена питка ,която да не жълтее и да не мирише на сода, моля да сподели рецептата.
Знам, че темата е стара, но ако някой знае сполучлива, изпробвана рецепта на питка без мирис на сода нека сподели.
Вероятно с бакпулвер, но не съм пробвала, но защо  да не стане.

# 213
  • Мнения: 4 859
Постна содена питка (не знам на кой е рецептата,но тази питка винаги ми става хубава и мекичка,може би и заради намазването с мазнина и задушаването с кърпа.Пропорциите са точни,само печенето на моята фурна е по-кратко (25мин),пека в тортена форма с диаметър 24 см.
Продукти:
500 гр брашно,
300 мл хладка вода,
2 с. л. оцет,
1 ч. л. сол,
1 с. л. захар,
1 ч. л. сода бикарбонат,
1 п. бакпулвер,
2-3 с. л. растителна мазнина,
червен пипер, шарена сол за поръсване
Приготвяне:
Пресяваме брашното заедно със солта и бакпулвера.
В чашка смесваме оцет, содата и захарта, разбъркваме и смесваме с водата.
Правим кладенче в брашното, добавяме олиото и започваме да наливаме по малко вода.
Замесваме тестото и месим 10 мин, докато се замеси меко лепкаво тесто.
Оставяме малко да почине 10 мин. и оформяме питката във форма по желание.
Слагаме паричка и клонка дрен увити в алуминиево фолио и ги забождаме в тестото.
Във форма поръсваме обилно с брашно и слагаме обредният хляб.
Печем в предварително загрята на 200*С фурна 40-50 мин.
Изваждаме, заливаме с тънка струйка растителна мазнина, поръсваме с шарена сол, пипер и задушаваме с кърпа.
Разчупва се питката от най-възрастният член на семейството, като първото парче е за дома и всяко следващо за членовете на семейството.
В който се падне паричката, той ще бъда благословен да издържа семейството и носи паричките в дома.
Дренът ще носи здраве на този, в който се е паднал.
 (от сайта 'вкусно и красиво')

# 214
  • Мнения: 6 611
Аз  правя содената питка от блога "Щъркелово гнездо". Мека, на нас не ни мирише на сода. Препоръчвам! Peace

# 215
  • Мнения: 5 593
Благодаря за предложенията, ще ги пробвам и дано тази година не се изложа с питката!

# 216
  • Viena
  • Мнения: 3 559
За тази година има някоя нова интересна изпробвана рецепта за разядка?

# 217
  • Мнения: 6 256
За тази година има някоя нова интересна изпробвана рецепта за разядка?
Тази разядка съм я споделяла и преди, но т.к. у нас много се харесва и винаги я приготвяме на Бъдни вечер, то ще си позволя да я предложа и на вас. Счукани орехи около 1ч.чаша, 1 пасирана скилидка чесън, 2 -3 щипки сол, оцет на вкус, олио или зехтин(аз предпочитам олио) няколко капки и 1 -2 суп. лъжици вода. Водата се сипва по-малко и се бърка до като стане на кашичка. Ако ви се струва гъсто може да добавите още вода. Питката за Бъдни вечер е чудесна като се топне в тази разядка.
Друга разядка, която също правя е нарязани на ситно червени печени и белени чушки, ситно нарязан и леко намачкан със сол праз лук, ситно нарязан магданоз и копър, малко сол, оцет и олио. Разбърквате и готово.

# 218
  • Мнения: 4 859
Това са две от любимите ни 'разядки'.Многократно изпробвани-копирам точно рецептите ,чиито автор е Биляна от форума.

"Доматен сос (разядка)

 2 глави кромид лук се запържват(задушават по желание) с 3-4 моркова.След като омекнат сипвам при тях две консерви домати.Оставам да поври сместта около 20 мин.След това слагам сол и 1с.л. без връх брашно за сгъстяване.Махам съда от котлона и слагам 1-2 глави чесън.След това пасирам сместта хубаво и връщам на котлона само да кипне.Като изстине леко се слага задължително 1 ч.л. захар.След това се овкусява по желание.Може да се добави още сол, черен пипер, желателно е и малко оцет. След като престои един ден в хладилника, става невероятен."

"Чеснова майонеза

Първо счуквам или смилам чесъна.Поставям го в дълбок съм и прибавям  малко олио.Започвам да разбърквам с миксера като посоянно добавям по малко олио.Получава се смес подобна на майонеза.Гъстотата е по желание, може да носи много олио.На края се овкусява с оцет, сол и по желание малко копър.Но е добре да се направи поне един ден преди консумацията.Няма точни мерки Аз го правя с 5 глави чесън за да има за по-дълго време.С миксера се бърка, колкото повече разбиваш, толкова по-хубава майонезена консистенция се получава.След като си прибавила около 100мл. олио слагаш сол и оцет, опитваш на вкус и продължаваш да разбиваш.Пак ти казвам, може да стане с малко и с много олио. Самата смес си показва, като започне да става рядка и спираш.Сол и оцет също поглъща доста, но става страхотно."


# 219
  • Мнения: 6 256
lady_gothic В двете рецепти да не би да си объркала количеството на чесъна? 1- 2 глави, 5 глави! Много ми се струва. Да не би да имш предвид скилидки?

# 220
  • Мнения: 4 859
На първата рецепта слагам 1 глава чесън,на 2 лук или 2 глави на 3 големи лук,като и доматите са доста около кг (ние ползваме домашни в буркани,а авторката е дала 2 по 400 като количество,сега открих рецептата и в тефтера ми).Количеството е голямо,за проба наполовина.Захар на вкус(повече от в рецептата),вместо брашно-царевично нишесте,на око.И топъл е вкусен,ама престоял още повече-няма човек,която не го е харесал,с него заливам и пържени печени чушки,патладжан,тиквички.

Майонезата правя с 3 глави да има,иначе като за проба с една може,да видиш дали ви харесва изобщо.Колкото повече чесън,толкова повече количество става.Мъжо и казва 'антигрипна'.

На няколко пъти ми се получи отровно люта(даже я хвърлихме Embarassed),но чесънът не беше хубав,каквото и да сготвех даваше ужасен вкус.
Ние вземаме домашен,или български уж,т.е.не е толкова лют и винаги махам 'кълнчето'по средата.

Това са оригиналните рецепти,както ги е дала авторката във форума,2 нейни питки правя също,не е имало фалове.

Като предназначение и двете ги използваме за питки или просто на филийки с някакви добавки, за картофки,дори риба и месо.

# 221
  • Мнения: 6 256
Ясно. На мен обаче не би ми харесало с толкова много чесън, но това е въпрос на вкус.

# 222
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 361
Аз няколко години правех една доста странна разядка с чесън, но се хареса у дома - мед, орехи и чесън. Пропорции точни не мога да кажа, но може би беше по равни части от всичко. Не помня и къде съм я прочела, защото не е традиционна за моето семейство или моя край, но много добре си пасва със содената питка. А содената питка я правя с газирана вода. 🙂

# 223
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
И аз правя за Бъдни вечер мед, смлени орехи и чесън, но добавям и няколко лъжички от водата на ошава.  Simple Smile
Влезнах за да питам какъв боб да купя. newsm78 Нещо напоследък не попадам на хубав, който да се вари бързо и да не стои люспест после. Confused

# 224
  • София
  • Мнения: 10 767
Моята любима разядка е тази: Чеснова разядка с орехи и оцет.

Общи условия

Активация на акаунт