Алергични майки и кърмене

  • 506
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 764
Една моя приятелка е бременна в 8 м. и страда от астма.Нейната лекарка я е пратила на алерголог,за консултация дали е препоръчително кърменето в този случай.Има ли между вас такива случаи?Какви са съветите на специалистите?

# 1
  • Мнения: 1 586
Алергия не се предава черз кърмене. Предава се генетична предразположеност. И точно в случаите на генетично предразположени деца максимално дългото изключително кърмене, както и максимално дългото кърмене изобщо е идеалната профилактика срещу алергии. Надявам се въпросният алерголог да е в час с тие неща.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Даже е много препоръчително - щом има толкова сериозни алергични прояви в семейството, кърменето може да се окаже нещото, което да намали вероятността детето да получи същите оплаквания в ранна възраст:
Цитат
Exclusively breast feeding infants for at least four months provided them protection from developing asthma, according to a study in the July 2002 issue of the "Journal of Allergy and Clinical Immunology" (JACI). Maternal asthma status did not alter this result.
Wendy H. Oddy, PhD, from the University of Western Australia and colleagues from his institution and the University of Sydney, investigated whether mothers with asthma should breast feed their infants, and if they did, how that impacted the subsequent development of asthma in these children. In a study of 2,602 western Australian children enrolled before birth and followed prospectively, researchers collected data on the method of infant feeding, maternal asthma, atopy, and current asthma at 6 years of age.

Researchers note that maternal asthma status, in general, is significantly associated with an increased prevalence of asthma in children. In this study, however, they found that exclusive breast feeding for at least four months moderated that risk. The incidence of childhood asthma increased when exclusive breast feeding was stopped before 4 months. Based on these findings, researchers recommend that infants, regardless of their mothers’ asthma status, be exclusively breast fed for 4 months and beyond.


The JACI is the peer-reviewed, scientific journal of the American Academy of Allergy, Asthma and Immunology.

Има някои спорове обаче за продължителността на кърменето в тези случаи и ефекта му върху децата в по-късна възраст, като проблема не е решен и досега и затова препоръките си остават за кърмене поне през първите 6 месеца:
http://www.nationalasthma.org.au/html/management/infopapers/heal … ssionals/7004.asp
Дано да се включи ИваД, тя може да разкаже по-подробно за тези неща и мерките, които могат да се вземат, за да се минимализират проблемните ситуации.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
Аз съм с астма, сенна хрема и още няколко алергии към разнообразни неща Grinning
Кърменето е даже много препоръчително, т.к. както Андреа$ пише, предразположеността към алергиите и склонността към астма се предават генетично (ако единият родител има алергии, детето е около 25% предразположено, ако и двамата - ок.50%, ако и бабите-дядовците страдат от такива неща, процентът скача... Тези проценти ги бях чела някъде и не съм 100% сигурна в цифрите, но за нещо такова ставаше дума като статистика).
Добре е детето, което има фамилна обремененост към алергии/астма, да се кърми по-дълго (поне до годинка) и много силно желателно да се захрани най-рано след навършени 6 месеца (това всеки алерголог тук ще ви го каже!), като захранването става по-внимателно от обикновено, защото това повишава пансовете му да не прояви алергия, или ако прояви, да не е така силно изявена.

# 4
  • Мнения: 4 064
Аз съм с астма, с много тежко изявени пристъпи, хиляди алергии и т.н. Дъщеря ми за съжаление е с АБКМ. Боря се от самото начало да кърмя, сблъсках се с много проблеми, но за себе си считам, че е задължително да кърмя, точно заради превенцията. Захраних на 7 м. и половина, изключително внимателно, сега и двете сме на диета - никакви млечни и алергени.
Според мен, точно в такъв случай дългото кърмене и късното захранване са от изключителна важност!

# 5
  • Мнения: 2 784
Аз съм с астма. От самото начало гинеколожката ми ми обясни, колко важно е да кърмя, защото с кърмата предавам антитела на детето и вероятността да се разболее намалява. Е, не очакваше, че ще кърмя досега, ама... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз се забавлявам с доста алергии. Кърменето в този случай си клони към задължително. Късното захравнае също. Желателно е майката да спазва диета преди и след раждането, като изключи от менюто си всякакви алергизиращи храни.

# 7
  • Мнения: 2 556
И аз съм с хранителна алергия и въпреки, че бебка е само на кърма и до 6-я месец не е захранвана, при първия досег с адаптирано мляко се оказа, че е с АБКМ. Сега продължавам да кърмя и мисля поне до 10-я месец да не спирам.  Peace

# 8
  • Мнения: 307
Здравейте ,мами,
Ще използвам темата, за да задам  и аз моя въпрос Simple Smile,който мислех да задам малко по-нататък.
 Тъй като очаквам да родя в разгара на сенната ми хрема, ме интересува какви медикаменти мога да приемам  и да кърмя едновременно.
Благодаря!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз имам алергия към пролетното слънце,брат ми е с астма,майка ми със сенна хрема и имаме още един куп алергии в рода,съответно Александра е генетично обременена с алергии точно поради това аз захраних след 6 навършени месеца и то много предпазливо.Е, отключи се Атопичен дерматит на 14 месеца,но препоръчителното лечение от трима независими един от друг дерматолози беше - на първо място продължително кърмене.

# 10
  • Мнения: 4 064
Тъй като очаквам да родя в разгара на сенната ми хрема, ме интересува какви медикаменти мога да приемам  и да кърмя едновременно.
Благодаря!

това задължително трябва да съгласуваш с алерголог, след като задълбочено снеме общото ти състояние! Не те съветвам да черпиш информация от интернет, непременно се консултирай със специалист. Също така, ако ще раждаш с упойка, трябва да направиш преданестезиологична консултация 3-4 седмици преди термин, можеш да обсъдиш и този въпрос тогава.
По време на бременността и след това при кърменето ползвах/ползвам позволените в моя случай инхалаторни кортикостероидни средства и бронходилатори. Хапчета не съм пила, инхалаторните медикаменти поради това, че действат локално, се абсорбират в кръвта само в много големи количества. Пак казвам, задължително е да се консултираш с алерголог преди да приемаш каквито и да е медикаменти.
 

# 11
  • Мнения: 2 282
Тъй като очаквам да родя в разгара на сенната ми хрема, ме интересува какви медикаменти мога да приемам  и да кърмя едновременно.
Защо не се обърнеш за помощ към класически хомеопат? Чувала съм за много добри резултати при такова лечение. Ето ти 2 полезни линка към форуми по темата:
Алергии
Хомеопатия

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Има някои спорове обаче за продължителността на кърменето в тези случаи и ефекта му върху децата в по-късна възраст, като проблема не е решен и досега и затова препоръките си остават за кърмене поне през първите 6 месеца:
http://www.nationalasthma.org.au/html/management/infopapers/heal … ssionals/7004.asp
Дано да се включи ИваД, тя може да разкаже по-подробно за тези неща и мерките, които могат да се вземат, за да се минимализират проблемните ситуации.
Има един добър мета анализ на изледвания на тази тема (имам пълния текст, но не мога да го копирам):  Breast-feeding, infant formulas, and the immune system - Lars A Hanson; Marina Korotkova; Esbjorn Telemo

Та в него е представен въпроса за противоречивите изследвания, като обясняват резултатите с различните хранителните навици на майките в различните части на света и по-точно на съотношението на  омега-3/омега-6 мастни киселини в храната им:  Human milk polyunsaturated longchain fatty acids and secretory i … childhood allergy

Грубо казано с оглед предпазване на детето, е добре бременните и кърмачките, които са фамилно обременени с алергии да приемат рибено масло и да използват повече зехтин отколкото слънчогледово олио и др. подобни.

# 13
  • Мнения: 307
martea,Сребърен облак,благодаря за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт