Смяната на обстановка при 3г дете

  • 545
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Здравейте,мами!

Моля ви да прецените ситуацията и да ми кажете мнението си.

В края на април ни предстои смяна на апартамент и квартал.
Септември тръгва на детска градина (не ходи на ясла).
И между тези две немалки промени,икам да го изпратя при баба му за 30-40 дена (през това време няма да го виждам,защото е далече).

Започвам да се замислям,че ще му се струпа много.
Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 2 353
  И ние сме в почти същото положение. Мисля, че няма да има проблем ако ти си позитивна и не показваш притеснения. Ходил ли е при баба си друг път за толкова време? Ако тя живее на село със сигурност няма да се сети за вас Wink Абе, голямо момче си исмаш, не се шашкай толкова Simple Smile

# 2
  • Мнения: 953
Не се притеснявай докато са по-малки по-лесно понасят промяната  и по-лесно се адаптират. Най-важно за тях е да са здрави и добре гледани, с другото свикват.
Моята за 1 мес. беше при баба си,  която е далече и през цялото време искаше да ходим, но това беше така, защото нямаше други деца с които да играе.
И да си призная на мен ми беше по-мъчно и трудно че е далеч.

# 3
  • Мнения: 2 700
Ако за пръв път ще се отделяш от него бъди нащрек. Когато дъщеря ми беше на 2 години я оставихме в перфектно здраве за няколко дни със свекърва ми у нас. Какво й беше щукнало на свекърва ми да я заведе у тях /в друг квартал, въпреки че в познат за дъщеря ми апартамент/, но когато се върнахме, дъщеря ми беше с 40 градуса температура, които свали без абсолютно нищо след няма и 15 минути от завръщането ни. Та, ако ще го оставяш за пръв път, със смяна на обстановката, не е ясно как ще мине - поне при нас беше трудно.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 704
До тук отговаряме на условията  Simple Smile
Детето ми е здраво, усмихнато, общително и спокойно (чукам на дърво,де).
Миналото лято също беше при майка ми за 30-40 дена и нямам оплаквания  Wink
А аз не съм от притеснителните хора. Вярвам,че положителното мислене е страшно важно.

Благодаря за подкрепата!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 39 711
О, децата са по-твърди отколкото на нас ни се струва.
Може и да има някакви промени в характера, нарушаване на някои навици.
Ние сменяхме апартамента и квартала когато Дияна беше на 1.7г. До тогава спеше при нас в стаята, защото бяхме на квартира в гарсониера. Като се преместихме я оставихме в детската.
Преди това седеше на гърне, после малко позабрави, но пак си влезнахме в крачка Simple Smile Но пък проговори, с изречения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт