Мами в Италия 3

  • 15 276
  • 308
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Момичета, използвам случая, че допълнихме картата, за да отворя ТРЕТА част на темичката мами в Италия! Някой вярвал ли е какво ще стане, след моя скромен първи постинг във форумите на БГ Мамма? Ставаме все повече!   smile3501
Радвам се, че ви има и благодаря на всички за помощта, добрите думи и настроение!
 newsm51

Добре дошли! Ето ни и нас! Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.

Очакваме да включим и още жени живеещи в  Италия !

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:


gogo04 - vicino a Trento (Trentino Alto Adige)МАЯ

Giorgia - Monza (Lombardia)ГЕРГАНА
antoegabi - Imbersago (Lombardia) АНТОНИЯ
piccolina - Valsolda  (Lombardia)АНИ
mamma italiana - vicino a Bergamo (Lombardia) ВАЛЯ
mcdirock - Lissone (Lombardia ) МИЛЕНА
Bimba24 - Desenzano del Garda (Lombardia) ДЕСИ

Zai4enze - Trieste (Friuli Venezia Giulia) ГИНКА
piccola - Trieste (Friuli Venezia Giulia) КАЛИНКА

lenilaf - Forli' (Emilia Romagna) ЕЛЕНА

Bella13  - Livorno (Toscana) КАЛИНА
Medea - Arezzo (Toscana) РОСАЛИНА
Само Вески - vicino a  Roma (Lazio) ИРИНА
Italina - Roma ( Lazio)  АНТОНИНА
vanesa79 - Santa Marinella (Lazio)

dessita - Napoli (Campania)  ДЕСИ






Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 13:47 от lenilaf

# 1
  • Мнения: 2 379
А, честито! Дайте да сефтосам новата тема bowuu

Лени, за имената питаш... Нали си ги казвахме в първата тема Wink
Значи, аз съм Ани, пък ти си Елена ... Mr. Green

Ето, гледай какво намерих, отваряйки старата тема:

mcdirock - Милена
mamma italiana - Валя
dessita - Деси
Zai4enze - Гинка
Bella13 - Калина
Medea - Росалина
Само Вески - Ирина
Bimba24 - Деси

Другите да си казват Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 6 167
Ми да, ама кат съм проста... Laughing newsm78
сега ще ги добавя.

# 3
  • Мнения: 2 379
Само Вески - vicino a  Roma (Lazio) РОСИНА

Въъъъъъ, Лени, туй пък откъде го измисли? hahaha
Тя жената официално е декларирала Ирина, ама ако Росина по те радва, не е лошо Grinning

# 4
  • Мнения: 6 167
УСЕТИХ аз че росина и росалина може и да не са една до друга, ама хайде. Щом е Ирина - да е Ирина))
виж ся надписа - ок ли е???
само не съм сложила списъла целия червен и болднат, защото ще заеме цялата стр.

момичета, тя ме тормози , иска всичко да е прерфектно по таз карта, имена , шрифтове и тн smile3533

# 5
За Томазино нямам думи.Моя ум не е развит до там,че да разбера,как може да се извърши такова нещо.Ама пак ще им се размине-20,30 години в затвора и това е #Cussing out.
     За протокола-аз съм Мая.
     Днес е страхотно време при нас.Ходеше ми се в планината,обаче нашия тати стана току що.Прибра се в 4.30 сутринта.
     Сега ще пробваме да си направим регистрация в някой фото сайт та да ви покажа малко снимки.Ама като знам,колко ни е слаб нета,все не ми се вярва да стане.
     

момичета, тя ме тормози , иска всичко да е прерфектно по таз карта, имена , шрифтове и тн smile3533
[/quote]
   lenilaf-голям майтап си Laughing
      Приятен ден от мен.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 072
Здравейте всо4ки.
Лени, незная дали разбра, 4е Росина и Росалина са едно и сьЩо моми4е, това от Арецо, а Ирината сьм аз Laughing Wink

Пролетно ли ви е? Тука са 20 градуса, до обяд сме миткосвали по градинката Hug

За Томазо гледах оЩе сноЩи извьнредното "TERRA" на Канале 5, горкото детенце CryА с такава надежда следих цялата история...

Тоя сьвсем не е нормален #Cussing outКаква сьвест имат. Между другото направи ли ви впе4атление колко пьти натьртиха журналистите , 4е е от ориджине си4илиана

# 7
  • Мнения: 6 167
Всичко е наред май вече с  картата, който не е вписан като име ( или съм му измислила такова, като на Само Вески) да се обади!

Ядосах се тука, щото се набърках в една тема, и употребих израза град от селски тип. И момичето нещо се засегна, и ми вика ' ти па от кога стана чистокръвна италианка'.
Това ме върна в детството, когато мама и татко ме изпращаха лятото при баба и дядо в такъв малък град, децата не искаха да играят с мен  и ми викаха 'софиянката'.  Sad
В резултат мразех да ходя там лятото, защото ме изолираха.  И на 32 години такива простотии ще ме нараняват, хем си мисля, че съм възрастен човек.
Странна работа. Карай.
На вас казват ли ви ' Ей, италианката' или ' ей , откак стана италианка... еди кво си'.
 Sad


# 8
  • Мнения: 6 167
Ето няколко снимки от оня ден от Флоренция! Пролет и половина!

Nahalnija David








Kpudon Gалерия Уфици





Еленка и тя тук :


Последна редакция: нд, 02 апр 2006, 16:59 от lenilaf

# 9
  • Мнения: 1 072
в такъв малък град, децата не искаха да играят с мен  и ми викаха 'софиянката'.  Sad



[

кОЙ Е тоз мальк град с такива де4ковци с предрьсьдьци Mr. Green?
Е, аз пьк като поживях 9 години в София и на мен се намираха хора от моя град дето ме нари4аха Софиянката newsm78...
Лени, мин. год. в Кл*карника имаШе такава тема София среЩу провинцията, такива Пуни4ески войни бяха, мани, мани... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 167
Ирино, да ти кажа, всичко е от немотия в момента.
И тия деления са от немотия - софия/провинция. Глупости са това. Отживелици от миналото
 ooooh!
В миналото това делене е компенсирало липсата на класи в обществото ( социализма) ,
Хората имат нужда да не са равни и затова се пръква и това делене - софийски жител и не софийски жител. И така , създавайки полюси са можели и по-лесно да управляват хората.
 
Я виж тук кво е - съседа си кара мини купъра и хич не мисли да ходи в Рим!  интересуват се  от комунето. От развитието на общината. От Емилия -Романия  най-много и тва е. Нагоре много много не се разсъждава. Свекърва ми знае за всяка дупка, която се пръква ( а тя почти не излиза откъщи) и държи сметка защо не е оправена и коментира със съседки и тн. почнаха наоколо да вадят по тревичките разни менчета, каручки , колички - всичко с цветя! Да не мислиш, че ги садят)) Отива в разсадника, хвърля парите и двора му светва. Оня ден викнаха човек с кран да  ореже магнолиите  - сега на нашта уличка всички храсти , дървета, дръвчета и квот се сетиш треволяк е фризиран и красив.
Кеф да ти е да вървиш по улицата! Изкарват достатъчно пари, имат си технологиите вкъщи - за кво му е да ходи в столицата.
А това в Лом може ли да се види например. Умрели общини.  Cry
Все още си е престижно да си от София и тия простотии няма да престанат, докато не се замогнат хората.

# 11
  • Мнения: 2 379
момичета, тя ме тормози , иска всичко да е прерфектно по таз карта, имена , шрифтове и тн smile3533

Така е Joy Пиша й на лични и й давам наставления Twisted Evil
Обачееее, аз съм си такава - зодия ДЕВА, и много държа всичко да е стриктно подредено, препендикулярно или успоредно Laughing Ако се сещате за Моника от "Приятели" ("Friends"), това съм аз. Хубавото при мен е, че не тормозя околните с моите си мании, поне не много, и не съм толкова истерична Peace
Лени, вярно е, че ти писах за заглавието, че е криво, ама да знаеш за колко неща си замълчаааах Whistling ... Ето, примерно, аз бях подредила момичетата по райони - Ломбардия при Ломбардия, Тоскана при Тоскана. Освен това списъкът ми вървеше от севр на юг Mr. Green Пък ти не го забеляза Shocked
Както и да е, това са си мои мании и знам, че на никой друг не му пука за подобни неща Crazy
Сега спирам да ви пиша, че кой знае за каква ще ме помислите hahaha Joy

А който иска да ме види мен, Amore и къде живеем, да гледа ТУК

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 01:51 от piccolina

# 12
  • Мнения: 2 379
Много са хубави снимките от Флоренция, много художествени също така! Complimenti!

Нашето първо романтично пътешествие беше до Флоренция, през лято 2002... Ех, спомени... Heart Eyes

...............
Писах, писах по темата за "селското", пък го изтрих. Много сложно стана newsm78
Ако успея да си събера мислите и да го напиша като хората, тогава ще го постна.

# 13
  • Мнения: 5 475
Честита ни нова тема! Wink

Рiccolina ,не знаех че не живееш постоянно тук,тогава никакъв проблем - изкрай си книжката в Бг.Исках само да те предпазя да не влизаш в излищни разходи.
  Лени ,супер са снимките от Флоренция...дано да имам време да ида това лято дотам.
  Антония,Имберсаго,горе долу знам къде е .Близо сме,помня ,че като търсихме ресторант за сватбата ни,имаше един ресторант там,но не помня със сигурност името,май беше Aл терраццо. newsm78Накрая се свабата беше в Антико Борго,в Анноне Брианца пак провинция Леко.
  А за малкия Томазо..нямам думи просто..снощи до 1 часа гледах по различни телевизии за него..Да не дава господ на никого,подобно нещо... Praynig
 
 
 
 

# 14
  • Мнения: 5 475
Тъкмо гледах на картата...голяма част сме в Ломбардия!Може да си направим земляшка среща някой ден. Wink
    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт