повече ли са признаците?

  • 3 529
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Момичета, при близнаци ранните признаци на бременност по-ясно изразени ли са?

# 1
  • Мнения: 481
Не, при мен нямаше проблеми в началото на бременността. Дори и повръщане нямаше, от време на време ми се гадеше само. Всичко е строго индивидуално.

# 2
  • Мнения: 7 803
и аz мисля, че не са повече

# 3
  • Мнения: 293
При мен нямаше никакви проблеми в началото на бременността -нито повръщане само леко гадеше от време на време.

# 4
  • Мнения: 4 965
Аз, понеже имах възможност да сравнявам - казвам ДА, повече са.
Аз имах всички "екстри" - гадене, повръщане, "кучешко" обоняние, по-голям корем, подуване, бързо качване на килограми, по-ранно усещане на движенията, ужасни болки в гърдите и т.н.
Но, всяка бременност е различна и зависи не отброя на децата, а от нивото на хормоните.

# 5
  • Мнения: 228
аз се съвзех чак към 4 месец и тогава разбрах защо ми беше толкова лошо
Аз имах всички "екстри" - гадене, повръщане, "кучешко" обоняние, по-голям корем, подуване, бързо качване на килограми, по-ранно усещане на движенията, ужасни болки в гърдите и т.н-същото и при мен

# 6
  • Мнения: 964
аз се съвзех чак към 4 месец и тогава разбрах защо ми беше толкова лошо
Аз имах всички "екстри" - гадене, повръщане, "кучешко" обоняние, по-голям корем, подуване, бързо качване на килограми, по-ранно усещане на движенията, ужасни болки в гърдите и т.н-същото и при мен


И аз бях така, в последните месеци на бременноста се чувствах по добре от колкото през първите.Иначе разбрах още в 8 седмица че са две.Незнам дали е по тежко ,нямам база за сравнение,това ми беше първа бременност.

# 7
  • Мнения: 3 336
аз се съвзех чак към 4 месец и тогава разбрах защо ми беше толкова лошо
Аз имах всички "екстри" - гадене, повръщане, "кучешко" обоняние, по-голям корем, подуване, бързо качване на килограми, по-ранно усещане на движенията, ужасни болки в гърдите и т.н-същото и при мен


И при мен същото. Даже към 5-ти месец се пооправих. До края на 3-ти месец бях само на солети и обикновени бисквити Sick И понеже мъжа ми кара дизел - от миризмата на колата му полудявах и спирахме да повръщам по бензиностанциите в града Sick

# 8
  • Мнения: 7 640
аз нямах никакви признаци за бременност, даже отначало до ехографския преглед, се чудех дали ми е верен теста Sunglasses.
Принципно може да са по-изразени ранните признаци, з-то все пак вЧХГ е двойно повече

# 9
  • Мнения: 412
аз се съвзех чак към 4 месец и тогава разбрах защо ми беше толкова лошо
Аз имах всички "екстри" - гадене, повръщане, "кучешко" обоняние, по-голям корем, подуване, бързо качване на килограми, по-ранно усещане на движенията, ужасни болки в гърдите и т.н-същото и при мен


И аз бях така, в последните месеци на бременноста се чувствах по добре от колкото през първите.Иначе разбрах още в 8 седмица че са две.Незнам дали е по тежко ,нямам база за сравнение,това ми беше първа бременност.

и аз и аз!!!!
сутрин мъжа ми вадеше от хладилника кавото исках за през деня защото въпреки ежеседмичното основно чистене на въпросният хладилник все ми се гадеше от миризмата при отварянето му

# 10
И аз казвам ДА, по силно проявени са признаците. Най ве4е пове4е гадене през първите месеци.
Ина4е на килограми при близнаците сложих 14 (те се родиха 2,400 & 2,600), а при първият ми син само 11 (той се роди 3,0).

# 11
  • Мнения: 219
За мен признаците не бяха повече, но се притеснявах от това, че като са две да не би да ги изхвърля. Първите три месеца ужасно се притеснявах, а тогава карах даже лека бременност - нямах болки, гадене, за повръщане да не говорим. Дразнеха ме силните миризми и ми остана и до сега навика да разреждам всякакви сокове с вода, защото есенциите им ми бяха силни. Тъкмо влязох в четвъртия месец и се схванах жестоко в кръста. Повече от месец не можех да седна, да легна, да се обърна без чужда помощ, абе ужас. С рев си лягах, спях малко и все нещо ме болеше. Исках да съм си само бременна, ходех по прегледи всичко беше ОК. Обаче ми сложиха серклаж профилактично и дали от него или от ефекта "Божа работа" развих един близнашки синдром, при който единият близнак става донор на другия в храненето и съответно започва да изостава в развитието си. Можеше да ги загубя и двамата. По това време нямах странични "добавки", но бременността ми вървеше лошо, та два месеца лежах в болница за наблюдение и при влошаване на състоянието ми ми направиха секцио в 34 гс.
Та признаците не ми бяха по-различни или повече, но усложненията и проблемите за една двуплодна бременност - да. А тогава още не бях чувала за спонтанно изхвърляне на единия близнак, за синдрома на изчезващия близнак, за моя синдром във вариант единият близнак изобщо да спре да се развива  и т.н. Затова и все дудна по форума, бременните с две да ходят по-често на прегледи, да питат, да не се оставят дълго време без наблюдение, защото лошото идва бързо. Аз един месец се кандърдисвах дали да вляза в болница или не. С рев влязох, после пак рев на излизане, че ми беше мило и как не нали ме бяха отгледали и спасили бебета ми. Ей такива ми ти работи...

# 12
  • Мнения: 137
Аз също нямам база за сравнение, защото ми е първа бременност, но и на мен ми беше лошо като за световно до 4-тия месец. От обед до вечер повръщах непрекъснато - яла, не яла Sick - и се чувствах получовек! На всичкото отгоре хемоглобинът ми беше нисък още от началото на бременността и трябваше да пия Малтофер, но от него стана още по-зле!!! #Crazy и го спрях, в резултат на което ми се виеше зверски свят и нямах сили за нищо!
Но като мине време и се забравя, а противните първи месеци все някога свършват, а с тях свършва и отвратителното годене Grinning

# 13
  • Мнения: 7 640
Мерци, що не сложиш една лентичка, да се ориентираме по-лесно до къде си и кога да чакаме новите бебета  Hug

# 14
  • Мнения: 137
Polar Fox, ти ме шашна Rolling Eyes
Аз цели две съм сложила!!! Да не би нещо да не е наред и да не излизат?!

Общи условия

Активация на акаунт