Има ли някой в Русия ?

  • 2 039
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 534
Чудя се и се мая   newsm78
Не мога да се реша , но като че ли все повече свиквам с тази мисъл  Thinking
Дали да не заминем да живеем цялото семейство в Чита .
Това е областен град , от дясната страна на езерото Байкал  #Crazy
Много е далеч от България , незнам , добре ли се живее в Русия ?!
Подтиква ни това , че тук нямаме собствено жилище , а не можем и да си купим .
А там има апартамент , в който можем да живеем (не можем да го продадем , не ме питайте защо).

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Сестрата на мъжа ми живее в Русия, с мъжа си и детето им  на 6 год. Обаче те са в Новокузнецк, пак е на майната си, де.

Те пък нямат там жилище, спомням си и че трудно си направиха постоянно местожителство там - дори не съм сигурна, че вече са си оправили напълно документите. Заминаха уж за да изкарат големи пари, ама май не е точно така.

Оплакват се от кофти климат, лятото им идва късно, студените дни са повече през годината.

Но като цяло нямам кой знае каква информация за Русия.

# 2
  • Мнения: 2 534
Благодаря за отговора , Киса  Heart Eyes
И на мен ми се струва , че там не се печели повече отколкото тук , но мъжът ми е на друго мнение .
Сега юни ще го пращам до Москва , та ще видим дали ще се върне  Laughing

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами в Москва се пе4ели къде къде пове4е от в Б-я . за другите градове незнам Simple Smile . за Москва - напълно европеиски град си е ..замодето трудно ще се регистрирате там. Ако във вси4ки руски градове е така както в Москва има нерви да похар4ите докато полу4ите "прописката" .  ина4е не страдаи от заблудите за мизерия и безпари4ие - за мен Русия - такава каквата съм я виждала в моите о4и  - е с 10-летия напред . всепак оба4е аз ти говоря за големите градове . Чита също не  е никак малък . Ако имате роднини там които да ви помогната с работа  не му мислете . пък и не е зле да се опита - винаги може6 да се върне6 Simple Smile . Имам познати (смесен брак ) .. които пък се върнаха от Сивтикар (Коми) - е не свикнали там .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Москва е ужасно скъп град  ooooh!

Един познат се ожени наскоро за рускиня и замина за Москва.

Той сравнително бързо си намери работа, но получава засега около 300 доллара.

Много зависи къде ще попаднеш, на каква работа и т.н.

# 5
  • Мнения: 7
 Аз  Simple Smile от година и половина живея  в Москва ..
Сега съм в България до Великден  - защото не ми понесоха температурите от - 30  - 35 градуса Confused
 Киса,300 долара  е много малко  Confused за стандартите на Москва.
Колкото до това добре ли се живее  ooooh! ами  да на мен ми харесва.
Но бюрокрацията е ужасна  ..Даже  България е цвете Wink с всичките ни абсурди..Така,че нагласи се да се срещнеш с много неща позабравени вече у нас .
Ето го  и нашия форум  подобен на бг мама ..Надявам се ,че ще ти е от помощ!!
http://club.passion.ru/

# 6
преди няколко дни се върнах от Санкт-Петербург. на кратко- само от Москва не може да се добие представа за живота в РФ. докато заплатите в Москва са София по 4 (може и повече), то Петербург са софийските по 2. В други райони (без нефт) са от порядъка на Софийските. регистрацията не е невъзможна, но са създадени куп бюрократични пречки за допълнителни доходи на служителите...не знам в кое отношение е по-напред с десетилетия, аз останах с впечатлението, че се връщам в миналото. да, в Москва е много динамично и културният живот е богат, но като излезеш от Москва и картинката се сменя. сред положителните моменти- за сега разходите за битови услуги (ток, парно и т.н.) са малки отнесено към заплатите.

# 7
  • Мнения: 2 534
Ох , и мен ме притесняват тези ниски температури .
В София сега е 15-20 градуса , а в Чита е - 5 . Снегът затрупва града още през септември .
Да , Чита е голям град , ама е мнооооооооого далеч , на 6000 км от Москва .

# 8
  • Мнения: 907
През 2 години ходя в Русия да навестявам роднините на мъжа и не само в Москва. Ама не бих могла да живея там. Едно са температурите, друго е ниското качество на храната (от ментета и отравяния много се пазя, натрових се там ужасно от диня). Трето и четвърто са манталитета и безсмислената бюрокрация. Според мен в много отношения са назад, а аз в миналото не искам да се връщам. На твое място не бих заминала в Чита (то и за Москва не съм навита).
Дори в Чита да се печели повече от София, което не вярвам, ще го дадете за път, устройване там и пр. няма да е на сметка. А иначе трябва да се забиете там до живот.

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 12:58 от MegiX

# 9
  • Мнения: 5 183
Искам да използвам тази тема, за да попитам - бихте ли ми казали, моля, ако знаете, разбира се, кой е основния зелен4ук в борша? Наскоро спорехме с едни местни - дали е зеле или 4ервено цвекло.
Предварително благодаря.   bouquet

# 10
# 11
# 12
  • Мнения: 2 534
MegiX , направо ми четеш мислите .
Струва ми се , че няма да свикна , то и тук ме хващат нервите , а там като съм чужда съвсем ще ме подмятат (т`ва изказване е за регистрацията , заради която ще се сблъсквам често с властите )
За Москва съм 99 % сигурна , че бих тръгнала , ама за Чита - незнам  newsm78

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Искам да използвам тази тема, за да попитам - бихте ли ми казали, моля, ако знаете, разбира се, кой е основния зелен4ук в борша? Наскоро спорехме с едни местни - дали е зеле или 4ервено цвекло.
Предварително благодаря.   bouquet

Аз пък съм на мнение, че е зелето. Основен означава да преобладава. А цвеклото не слага в такива количества, че да преобладава над зелето.

# 14
  • Мнения: 4 390
Искам да използвам тази тема, за да попитам - бихте ли ми казали, моля, ако знаете, разбира се, кой е основния зелен4ук в борша? Наскоро спорехме с едни местни - дали е зеле или 4ервено цвекло.
Предварително благодаря.   bouquet

Аз пък съм на мнение, че е зелето. Основен означава да преобладава. А цвеклото не слага в такива количества, че да преобладава над зелето.
Грешиш. Цвеклото е. И преобладава над зелето.

Общи условия

Активация на акаунт