изгладена шийка и конткакции

  • 2 797
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте момичета! От време на време получавам контракции, които не са болезнени и са за кратко, нямам кръвотечения. Не знам защо реших, че е нормално, може би защото се чувствам отлично и не съм се дпряла за миг, но не бях казвала на лекаря си. Вчера обаче реших да споделя и той каза, че не е нормално и като му казах, че са м/у 5 и 10 на ден реши да ме прегледа. След прегледа каза, че шийката ми е изгладена и трябва веднага да вляза в болница. Аз обаче отказах и се разписах. Изписа ми 3х2 Но шпа и 3х1 Магнерич да пия и да лежа. Вчера да ли от това, че доктора ме наплаши имах чувството, че контракциите ми зачестиха, но днес вече се чувствам по-добре. Направо не знам какво да правя. Но като знам, че в събота и неделя и доктори няма и даже и болните ги пскат за почивните дни......Чудя се да ли не бъркам. Има ли някой, който е имал моя проблем да сподели опит и въобще възможно ли е от толкова малко и то неболезнени контракции да получа изглаждане?

# 1
  • Мнения: 1 006
А ти защо си отказала да влезеш в болница,щом доктора ти е преценил,че това е най-доброто решение за теб и бебето?Мисля,че с тези неща шега не бива.Аз съм пила и нош-па и папаверин за контракции в началото на бременносста,но моите не бяха толква често и се появяваха от дъжд на вятър.

# 2
  • Мнения: 4 362
А ти защо си отказала да влезеш в болница,щом доктора ти е преценил,че това е най-доброто решение за теб и бебето?Мисля,че с тези неща шега не бива

Абсолютно подкрепям  newsm10 newsm10

# 3
  • Мнения: 1 600
При положение че от неболезнени контракции си получила изглаждане,моето мнение е че трябваше да влезеш в болница. Понеже много лесно можеш да получиш и разкритие, а имаш доста време до термин.поне според лентичката ти. Ако нещо те притеснява отиди в болницата да те прегледат. Не бива да отлагаш.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А ми защото като ми го каза така изведнъж като, че ли не бях подготвена и някак си не можах да осмисля точно какво ми казва. И реших, че той иска да се презастрахова заради събота и неделя. Каза ми, че нямам разкритие, но иска да съм в болница, защото знае, че в къщи няма да лежа, но аз обещах да почивам........  Истината е, че сега и аз не знам защо отказах.......

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
според мен също трябва да влизаш в болницата,там ще успееш наистина да си починеш,пък и контракциите ще се успокоят!бременността ти е прекалено малка,за да рискуваш да си стоиш в къщи!късмет ти желая

# 6
  • Мнения: 8 769
Морскасирена, разбирам нежеланието ти влезеш в болница, но поне си осигури истинска почивка и пази леглото известно време. С тия работи шега не бива.
Когато имах частично отлепяне на ска, лекарката ми каза,че може да ме вкара в болница, но аз също не исках, и тъй като имаше кой да ми бие инжекции, стоях в къщи, почивах си и всичко беше наред.
Стискам ти палци!

# 7
  • Мнения: 221
А ти защо си отказала да влезеш в болница,щом доктора ти е преценил,че това е най-доброто решение за теб и бебето?Мисля,че с тези неща шега не бива

Абсолютно подкрепям  newsm10 newsm10

и аз newsm10

# 8
  • Мнения: 3 537
Послушай доктора си,с тези неща шега не бива WinkИ си почивай само,всичко ще е наред не се притеснявай Wink

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях така в 6-я месец. Безболезнени контракции, които реших че са нормални. Все пак споделих с доктора. Оказа се, че имам изглаждане 2/3 на шийката и 1 см. разкритие. Лежах 32 дни в болницата. 20 дни бях на системи кормагнезин / магнезий/, инжекции Но-шпа и спазмалгон 2 х 1, пих гинипрал и Магнерот. Изписаха ме след това и лежа в къщи, ставам само до тоалетна. Състоянието ти не е шега работа. Аз също не исках да влизам в болница, но повярвай ми там ще те лекуват по-добре. Щом си в къщи лежи колкото можеш повече, но ако решат все пак да те приемат не отказвай, много ти е рано още. Желая ти всичко да се размине без усложнения и да се радваш на сладко пухкаво бебче като му дойде времето.

# 10
  • Мнения: 161
А ми защото като ми го каза така изведнъж като, че ли не бях подготвена и някак си не можах да осмисля точно какво ми казва. И реших, че той иска да се презастрахова заради събота и неделя. Каза ми, че нямам разкритие, но иска да съм в болница, защото знае, че в къщи няма да лежа, но аз обещах да почивам........  Истината е, че сега и аз не знам защо отказах.......

Много странно оправдание  #Crazy , защото така изведнъж го казал  ooooh!
Щом е преценил , значи е трябвало да влезеш  Naughty

# 11
  • Мнения: 660
Аз пък ще рискувам с обратното мнение ! На 8- ми март / в края на 7-ми месец / ми започнаха болки ниско долу , за които си мълчах три дни , защото бяха поносими и ги отдадох на преумора . След преглед обаче се оказа , че имам над 50 % изгладена / и омекнала / шийка и 1 см . разкритие . Доктора пожела на секундата да вляза в болница , но и аз като теб се възпротивих / не съм подписвала нищо / .
Прецених , че атмосферата там , разказите на лежащите , мъчната раздяла с най- близките ми , както и медицинските манипулации ще ми повлияят по- зле отколкото да ме " закрепят " . Освен това съм много против употребата на някои препарати , които рутинно прилагат в болнична обстановка . Е , останах си в къщи , успокоих се психически , заобиколена от грижи и обич от най- близките , " поговорих си " и с бебето Grinning , като му разясних колко му е добре вътре " като в 5- звезден " хотел , пих малко Но- шпа и ... да чукна на дърво оттогава минаха 4 седмици .

Не искам да ме разбираш погрешно , но смятам , че е важно човек да слуша и СЕБЕ СИ освен да се паникьосва , но също е важно да се ходи редовно на прегледи и ако ТИ се разтревожиш от нещо да вземеш мерки на време . Ние не сме прости " инкубатори " , имаме доста добре развит вътрешен глас и смятам , че в някои моменти докторите преувеличават , презастраховат се и т. н. пре- / каляват ! / .

Дано не звуча много радикално !

Желая ти лека , щастлива и безоблачна бременност !  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 234
Така или иначе си отказала да влезнеш в болница,така че сега най-важно е да пазиш леглото-в буквалния смисъл.Ако пък усетиш,че се усилват контракциите,винаги можеш да отидеш в спешното отделение на някоя АГ-няма да те върнат като видят,че имаш проблем.Ако ти е притеснено-тичай в болницата.Успех.

# 13
  • Мнения: 5 228
И аз мисля, че трябва да слушаш доктора си, и ако той смята, че трябва да влезеш в болница,да го направиш.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз мисля, че трябва да слушаш доктора си, и ако той смята, че трябва да влезеш в болница,да го направиш.
В крайна сметка, ако мислиш, че разбираш повече, защо изобщо ходиш на лекар? smile3513
При изгладена шийка може да "се отключи родова дейност", а в тази седмица бебето не мисля, че ще оживее!
Така че, да, мисля, че си сгрешила!

Общи условия

Активация на акаунт