Въпрос за сокчетата!

  • 5 174
  • 56
  •   1
Отговори
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Искам да ви питам,освен сок от ябълка и морков какъв още може да се дава?Иска ми се да пообогатя менюто но незнам с какво.Давам и пюре вече,но ми се ще да разнообразя и сокчето.

# 1
  • Мнения: 27 524
Бебетата имат нужда до 4-6 месеца само и единствено от кърма/АМ,а не от сокчета и разнообразие!
Но щом така или иначе си подкарала ранното захранване и предполагам,че няма да спреш,можеш да даваш сок от курши.Комбинацията ябълка-морков аз много не я приемам,по-добре му ги давай отделно.

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 00:05 от Blondi

# 2
  • Мнения: 7 640
например круша

# 3
  • Мнения: 2 657
.Комбинацията абълка-морков аз много не я приемам,по-добре му ги давай отделно.

 newsm10 и аз отделно ги давах Wink

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Както вече е написала Blondi , бебетата до 6 ти месец имат нужда единствено от мляко, било то кърма или адаптирано........

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
По схемите за ранното захранване няма друго споменато освен ябълка и морков.Смятам че крушата е също добра идея.За сведение ние сок скоро няма да кусаме.Направо на пасирани плодове.

# 6
  • Мнения: 2 494
Сок и аз бях почнала от 2 месец, както ми каза педито, ябълка, после морков, но като попрочетох ги спрях и мисля сега към 6 и половина 7 месеца да почнаи давам вече.

Ако ще си даваш сок давай ябълка, морков или круша, но отделно!

# 7
  • Мнения: 1 999
Бебчето ти как ги понася соковете? Няма ли колики?

# 8
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Бебчето ти как ги понася соковете? Няма ли колики?
Много добре ги понася,пюретата също.Коликите по-принцип ни бяха доста слаби,почти не е плакала.
Нямам намерение да спра със захранването.Нямаме проблем,а и на нея доста и харесват.Благодаря за отговора все пак.

# 9
  • Мнения: 4 668
Аз пък на моя син му давах различни сокове , захраних го след 4-тия месец , но съм му давала повечето сокчета на ХИП , без тези с цитрусовите плодове . Той ябълков сок не искаше , а и до ден днешен не го пие . Мисля , че може и нещо с банан да дадеш , изобщо разгледай ги и прецени , само виж за какви месеци пише , дали отговарят на вашите !  И ние нямахме колики !   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 537
Давах сок ябълка,морков,круша,грозде,тиква Wink

# 11
мила "blondi" не мисля че бебетата нямат нужда от нищо друго освен кърма до 6 месец това е много спорен въпрос.чета книгата за хранене на бебето на Лиляна Трифонова и там пише че соковете съдържат плодова захар,плодови киселини,баластни в-ва които възбуждат апетита стимулират смилателните ензими,изпразването на червата и нормалната чревна флора.А.КАКВО ДА КАЖАТ МАЙКИТЕ КОИТО ПО СТЕчЕНИЕ НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА НЕ могат да кърмят

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 17:31 от Vivi

# 12
  • Мнения: 27 524
mila "blondi" ne mislia 4e bebetata nqmat nujda ot ni6to drugo osven karma do 6 mesec tova e mnogo sporen vapros.4eta knigata za hranene na bebeto na LilianaTrifonova i tam pi6e 4e sokovete sadarjat plodova zahar,plodovi kiselini,balastni v-va koito vazbujdat apetita stimulirat smilatelnite enzimi,izprazvaneto na 4ervata i normalnata 4revna flora.A.KAKVO DA KAJAT MAIKITE KOITO PO STE4ENIE NA OBSTOIATELSTVATA NE mogat da karmiat

 newsm62

# 13
  • Мнения: 513
Давах сок ябълка,морков,круша,грозде,тиква Wink
И аз така  Peace само дето не се бях сетила за сок от тиква  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 936
 Winkсокове на хип,гербер,кинела.само да гледаш за колко месеца са.и аз по-късно започнах да давам на беба тези с цетрусовите плодове-но тя така и не ги хареса. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт