Отпушване на каналчетата

  • 524
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 849
Моля ,за помощ .Как да си отпуша каналчетата и да се кърмим с успех ?

# 1
  • Мнения: 481
Вариантите са:
1. Често кърмене,
2. Изцеждане след кърменето (колкото можеш)
3. Най-омразното ми, но помага - топли компреси на гърдите - или с топла вода или с грейки. Но водата не трябва да е вряла, а топла. Мокриш кърпа, изцеждаш я и налагаш върху гърдата, след като изтине повтаряш процедурата... И след това цедиш..

Успех   bouquet

# 2
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз имах проблем с едната гърда преди няколко месеца - беше се възпалила, защото малкия много хапеше и дърсаше Simple Smile. Не трябваше да кърмя от нея докато не се оправи, затова трябваше да изцеждам. За отпушване на каналите ми биха някаква инжекция, но за съжаление не помня какво беше лекарството. След това лекарката ми каза да отида под душа и да се изцеждам под топлата струя вода. Ефектът беше невероятен.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да погледнеш тези линкове за още идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
Основното е бебето да суче макс често, да прилагаш топлина преди кърмене (компреси или направо под душа, а някоя мама тук беше дала много практичен съвет - памперс, напоен с колкото топла вода можеш да издържиш - слага се лесно на гърдата и задържа топлината дълго време) и масажи на болезненото място в посока към зърното. Полезно е да се сменят позите на кърмене, особено ако запушването е отгоре на гърдата - тогава помага да кърмиш, като бебето лежи, а ти си на 4 крака наведена над него. Зелевите компреси обикновено разкарват проблема само за 24ч - лист прясно зеле, намачкано с ръка, се увива около гърдата (без зърното) и се сменя, като вземе да увяхва.
Лецитинът има чудесен ефект както за разкарване на запушванията, така и профилактично за да не се появяват - взема се 4х1 таблетка от 1200мг (чешки или канадски, не български!), докато мине проблема, после се намалява постепенно до 1 на ден и така може да се взима със седмици и месеци - лецитинът не е лекарство, а хранителна добавка и не позволява да се образуват мастни капчици (тапички), които да запушват каналите.
Иначе лекарството, за което са споменали по-горе, са инжекции или назален спрей с окситоцин - синтетичен хормон, който предизвиква рефлекса на потичане на млякото (но чудесно можеш да се справиш и без него).
Имай предвид, че мястото на запушването седи болезнено и като натъртено още поне около седмица, след като се разкара - това не значи, че не е минало. Ако обаче започнеш да вдигаш висока температура и не успееш да се справиш с нея за 24ч, трябва да ти изпишат антибиотик - което НЕ налага нито спиране на кърменето, нито ограничаването му, а тъкмо напротив - трябва да продължиш да кърмиш колкото може по-често.
Но след като си хванала нещата навреме, с горните мерки бързо ще се оправиш и най-вероятно изобщо няма да се стигне дотам Grinning

# 4
  • Мнения: 3 537
При мен при запушване помагна компреси със спирт,понеже ходих на хирург и той така ме посъветва.Топлите компреси не ми помогнаха,но спирта още на следващия ден ми ги отпуши Peace

# 5
  • Мнения: 2 849
  bouquet  bouquet  bouquetМного благодаря за отговорите .

# 6
  • Мнения: 1 215
КОлкото по- често слагаш бебето на гърдата, която е със запушени каналчета толкова по- бързо ще ти се отпушат каналите.
А също можеш да пробваш да влезеш в банята, да си вземеш топъл душ и да оставиш силна струя от душа, ако имаш такъв де, да ти пада върху гърдите, мнного добър масажен ефект с еполучава.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
При мен при запушване помагна компреси със спирт,понеже ходих на хирург и той така ме посъветва.Топлите компреси не ми помогнаха,но спирта още на следващия ден ми ги отпуши Peace

Я кажи нещо повече за тези компреси? Какъв точно спирт и дали го разреждаше с вода или не?

Общи условия

Активация на акаунт