Болки в пикочните мехури при бременост

  • 14 312
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте на всички:))) Казвам се Славена и съм бременна в 21 г.с. Бих желала да питам дали по време на бременността сте имали болка отстрани - ляво и дясно. Мисля че се пикочните мехури и болката се увеличава сутрин /явно когато се е събрала повече урина/. Дали се е случвало на някоя от вас и пиете ли нош-па за болките ?

Междудругото поздравявам всички мами, които чакат бебчета !

# 1
  • Мнения: 151
аз имам такива болки, но не съм сигурна дали са от пикочниа мехур. Още не знам от какво е

# 2
  • Мнения: 103
Аз нямам болки,но когато ми се пишка чувствам напрежение.Според мен това е от бебчо,който те притиска.За всеки случай обясни на доктора,който ти води бременноста за да си спокойна.Желаяти лека и красива бременност.

# 3
  • Мнения: 1 006
Аз пиех нош-па,защото имах болки ниско долу в корема,но не бяха от пикочния мехур.Ако при теб болката е от пикочния мехур,мисля,че е нормално тъй като бебето расте и притиска пикочния мехур.Но за да си по спокойна консултирай се с лекаря си.

# 4
  • Мнения: 9 894
Мдам, пикочният мехур е един. Но може би боли нещо друго?

# 5
  • Мнения: 6 164
Нямаш пикочни мехури, а мехур...  Grinning Това са ти пикочопроводите и не е задължително да те болят те. Щом те боли сутрин едва ли са те, защото те болят по време на пишкане, или пък нон-стоп. Вероятно е от растежа на матката и мен си ме боли така цяла бременност, или пък наистина от събралата се урина през нощта ти натежава малко и така... мускулна болка.
За бъбречни и пикочни проблеми няма "сутрин", няма "вечер"... Rolling Eyes

Опиши си болката - остра, тъпа, пареща, дърпаща, периодично ли се повтаря, на интервали ли, как?

# 6
  • Мнения: 2 952
Здравейте на всички:))) Казвам се Славена и съм бременна в 21 г.с. Бих желала да питам дали по време на бременността сте имали болка отстрани - ляво и дясно. Мисля че се пикочните мехури и болката се увеличава сутрин /явно когато се е събрала повече урина/. Дали се е случвало на някоя от вас и пиете ли нош-па за болките ?

Междудругото поздравявам всички мами, които чакат бебчета !

А на доктора си обади ли се дори само да попиташ?

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Понякога имам такива болки, но незнам дали са от пикочния мехур! Иначе докторът каза че отстрани болките са нормални, но долу ниско не са! Е все пак отиди и попитай твоя доктор, защото може при всеки да е различно и при теб да идва от пикочните пътища- може да е някакво възпаление!  Успех ти желая и лека бременност!  Hug

# 8
  • Мнения: 177
Мойте болки бяха нисо долу, обикновенно от дясно и също бяха рано сътрин, но не беше пикочния мехур. Предисаха ми Магнерич. Обади се на лекаря си.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
През бременноста нарастването на плода  притиска голяма част от органите в близост до корема ,така че нормално е да бъркаш болката с натиска който причинява той

# 10
  • София
  • Мнения: 39 721
Само към края на бременността Дияна много ме риташе в пикочния мехур... и тичах кат финикиец до 00. Когато бебето расте и започне а му е тясно, натиска много от органите и може да се почувства дисконфорт.

# 11
  • София
  • Мнения: 23
ами да, всъщност вие сте прави че това са пикочопроводите. Liddia , а на теб всъщност от какво ти казаха че са ти болките? Аз правих преди 2 седмици изследвяния на урината и всичко е в норма. Предполагам че ако имаше някакво въспаление щеше да се види. А всъщност сякаш в последно време болките отшумяха. Искам да ви питам всички, според вас докрая на бременността ли продължават болките или отшумяват по някое време. То всъщност не е болка за умиране като имаме предвид голямото щастие което тя ни носи  Laughing Grinning.  Благодаря на всички предварително  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 39 721
Щом изследванията на урината са ти ОК, значи всичко е наред Simple Smile
Явно бебо те е посритало тук, там.
Мен към края на бременността ме болеше всичко. Дияна се роди малка, но пак и беше тясно. Все някъде ме опираше, все някъде ме подритваше Simple Smile
Всичко отшумява с раждането  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 23
Мерси AnMary  Hug

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Щом изследванията на урината са ти ОК, значи всичко е наред Simple Smile
Явно бебо те е посритало тук, там.
Мен към края на бременността ме болеше всичко. Дияна се роди малка, но пак и беше тясно. Все някъде ме опираше, все някъде ме подритваше Simple Smile
Всичко отшумява с раждането  Joy


 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт