Клостил и цветна снимка едновременно?

  • 630
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
При мен малките дози прегнил май не помогнаха. За това сега няма да говоря.
Но ако ми дойде М ще трябва бързо да действам.

Преди да говоря с доктора искам да попитам вас:

Може ли в периода в който се прави стимулацията с Клостил да се направи и цветна снимка?
Притеснена съм защото прочетох, че при цветната снимка се получава облъчване от рентгена и така може да се облъчат някои фоликули, което не е добре.

Какво мислите вие?

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
По темата е писана много. Има облъчване на фоликули, но първо не е ясно дали точно облъчения ще овулира и второ съм на мнение, че ако е увреден няма да стане бебе.
Друг е въпросът, че даваш много добри проценти успеваемост точно в месеца на цветната снимка. Така че не се притеснявай. Друг е въпросът дали да се тъпчеш с Клостил, ако не дай си боже излезне някакъв проблем с тръбите.
Моето мнение - да не пиеш Клостил, но да правите бебе.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Не съм чувала да се прави, но не виждам проблем. Още повече и че след проверка на проходимостта на тръбите често настъпва забременяване. Щом те притеснява облъчването /което е малко и не оказва влияние, пък и е на всички зрели и незрели фоликули/ защо не направиш хидротубация?

# 3
  • Мнения: 195
Моето мнение - да не пиеш Клостил, но да правите бебе.

Тоест този месец да направя само снимка и да правим опити?

# 4
  • Мнения: 553
Стефани, и аз мисля като Манго. Дано да нямаш проблем с тръбите, но ако все пак се окаже (не дай Боже), че имаш, клостила ще е излишен. Това все пак не са бонбони и трябва да се прецени ползата и риска. А и нали знаеш, че не бива да се пие повече от 6 пъти в живота?

# 5
  • Мнения: 7 718
Първо тест за проходимост на тръбите, за предпочитане хидротубация. А следващият цикъл - стимулация.

# 6
  • Мнения: 832
Аз правих този февруари цветна снимка на тръбите(всичко е наред с тях,няма запушвания) и следващия месец пих Клостилбегит.Образуваха се 3фоликула,но за съжаление ми дойде.Видяхме,че са се спукали и трите и решихме този месец отново да пия Клостилбегит и пак по 1.Явно добре действа,но сигурно проблема е другаде.Спермограмата на мъжа ми показа 43% нормокинетични сперматозоиди и му изписаха Ел-карнитин 2 пъти по 1.Незнам дали не трябва и нещо друго да пие.Сега пак ще правим спермограма,да видим има ли промяна.Минаха 3 месеца от последната.

Общи условия

Активация на акаунт