Желирано АМ ???

  • 797
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Давах днес някакво кремче на ситния,което е основно АМ с разни там прибавки.Хрумна ми (за по-големите дечица,разбира се),които не искат да пият АМ,не може ли да им се желира АМ,като се държи в хладилника и да им се дава като кремче пак,но няма да е с толкова захар и нишестета,както готовите кремчета?Или не може?Иначе да давам течно АМ с лъжичка... ooooh!

# 1
  • Мнения: 35 891
имам някакви смътни спомени, че желатинът не беше подходящ за бебета и дребчовци, но не помня защо  newsm78

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
АМ не може да се дава след като е минал 1 час

# 3
  • Мнения: 27 524
Да,ама това не го пише на оригиналните кутии,пише само да се изхвърли останалото от яденето.А чисто и в хладилника  newsm78 Питам само,де,не съм се юрнала да го правя.Но нали готовите,течните АМ,които са същите,след отваряне са ок в хладилник за 48 часа?

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да,ама това не го пише на оригиналните кутии,пише само да се изхвърли останалото от яденето.А чисто и в хладилника  newsm78 Питам само,де,не съм се юрнала да го правя.Но нали готовите,течните АМ,които са същите,след отваряне са ок в хладилник за 48 часа?


Как така чисто и в хладилника ? След като го приготвиш /АМ с вода/, пито от него или не, след 1 час се изхвърля, без значение дали е в хладилника или не.
На нашите кутии си го пише

Тук няма готови течни АМ, поне аз не съм чувала за такива в бг., за чуждбина знам, че има

# 5
  • Мнения: 292
Би било добра идея ако може да се сгъсти по някакъв начин АМ (освен с бисквити ) защото моя пак започна да се цупи на шишето
Наистина и аз се чудя как така АМ в картонените кутии, течното как може да стои 48часа отворено в хладилник а обикновеното АМ само 1 час.

А иначе и идея си нямам как ги правят тези кремчета с АМ newsm12 но много бих искала да разбера  smile3521

# 6
  • София
  • Мнения: 6 145
Аз съм правила АМ с грис. Като беше по-малка ме беше страх да го правя с прясно, но трябва да се вари на съвсем слаб огън. Май в 150мл. АМ слагах 2 чаени лъжички грис и 1/2 ч.л. захар.

# 7
  • Мнения: 292
това с гриса е идея ще пробвам Мерси М I А   bouquet

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз знам,че АМ не търпи топлинна обработка.Затопляне да,но никакво варене,било то на силен или слаб огън.Пресича се и се скапва.

# 9
  • Мнения: 292
а дали може като сваря гриса с вода и малко поизстине да добавя няколко м.л. АМ  newsm78

# 10
  • Мнения: 27 524
Да,никакъв проблем  Peace

# 11
  • Мнения: 548
Аз знам,че АМ не търпи топлинна обработка.Затопляне да,но никакво варене,било то на силен или слаб огън.Пресича се и се скапва.
Аз прясно мляко не давам и затова правя грис, просо, а понякога и овесени ядки с АМ. В смисъл, че варя съответните продукти в АМ. Нито веднъж не се е пресякло или скапало, "държи" се като обикновено прясно мляко. Естествено, не си правя илюзии, че остават някакви витамини, минерали и прочие ценни съставки във вареното АМ, но вкусът на така приготвените продукти е по-"млечен". Предполагам, че по същия начин стои въпросът с желирането на АМ - дори и да е възможно, ценните му съставки ще се загубят.

# 12
  • Мнения: 27 524
Възможно е.Аз имам едно изостанало НАН и пробвах за какво ли не,но става на отвратителни парцалчета и скапва вида на всичко,което правя.Може само при НАН да става.
Да,ама ако е желирано,ще си е разтворено във вода и после в хладилника,защо да му се загуби всичко?Как правят тогава тези кремчета,готовите с АМ?  newsm78

# 13
  • Мнения: 292
Според мен АМ няма да си загуби свойствата ако примерно се направи с желатин и се остави за 3 часа в хладилник и после се даде на детето, но желатина се прави от костите на прасета или телета и не съм много убедена че е полезен за бебета под една година. Иначе има и някакъв друг желатин на основата на водорасли, който се води био.
От друга страна тези кремчета ми се струват точно желирани по някакъв начин  newsm78

в голяма чуденка съм  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 768
Бях писала вече в една друга тема, че една лекака ми разказа как на времето, когато всички бебета са били хранени с кисело мляко, тя заквасвала сухо мляко Виталакт (понеже е обогатено с витамини). По тази логика би трябвало да може да се закваси и АМ  Thinking Така ще се получи като крем. Не съм опитвала обаче.

Общи условия

Активация на акаунт