скъсена шийка на матката?

  • 1 401
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте,братовчедка ми е бременна в края на 6ти месец,вчера беше на преглед и са й казали,че има скасена шийка на матката и по ниско разположена плацента и има опасност от преждевременно раждане,бебето тежи 800грама.Някой може ли да ми помогне с малко инфо за тези неща.Много е претиснена и искам да я успокоя.

# 1
  • Мнения: 2 274
Ами не е добре - шийката се скъсява и изглажда при раждане...те само това ли са й казали, защо не са я приели за задържане....положението може да се закрепи, разбира се с нужните грижи...Успех на братовчедка ти...

# 2
  • Мнения: 3 663
Трябва много да се пази и да лежи! Иначе има опасност да прокъви. Те наистина нищо ли не са и обяснили ? Аз имах ниска плацета до края на 7-а мес и ми казаха никакво скачане, тичане, друсане, пътуванията да се спрат, да не вдигам тежко, да лежа и да почивам колкото може повече. Има шанс да и се вдигне все пак плацентата. А тя закрива ли и цервикалния канал изцяло или не знаеш ? Моята в началото на 6я мес ми закриваше целия канал, след това се вдигна лека полека и към края на 7я се вдигна напълно.
Важното е да се пази и да си почива и лежи максимално! Има си две "екстри" в комбинация пък това си е основателна причина.
Иначе лекарите се борят за живота на всяко бебе с тегло над 600грама доколкото знам Simple Smile
Стискаме палци да се оправят нещата!

# 3
Шийката се скъсява и изглажда при започване на раждането, както вече са ти казали момичетата.  Братовчедка ти сигурно има и други симптоми, за какво е отишла на преглед? и наистина защо не са я приели за задържане?

# 4
  • Мнения: 74
ТЯ  е ходила на контролен преглед и се е чуствала добре.Само където бебето се е движело много.Казали са й че не му било комфортно и не получавало достатъчно белтъчини и витамини.А тя е качила 17кг,яде си,не е да не яде.Сега са и предписали  витамини(магнези,желязо,витарал,фолиева киселина,витамин А,Е и селен).Също така са й казали че има желязонедоимъчна анемия.Тя миналия месец се претовари и пътува много,може ли това да е причината за това й състояние.Много ви благодаря за отговорите.

# 5
  • Мнения: 2 274
Искаш да кажеш, че са я прегледали, казали са й  каквото са й казали и са я пратили по живо по здраво?!?!?!?!? Shocked Няма ли друг лекар, на който да се обади, ако не дай си боже стане нещо, кой ще поеме тази  отговорност, в крайна сметка...Скъсена шийка не е шега работа, аз бих постъпила по спешност в някое АГ, па да пробват да ме върнат в това положение....

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Щом е скъсена шийката на матката би трябвало да почива, лежане, никакво претоварване, дълги пътувания и т.н. Би трябвало и да и изпишат лекарства против контракции, дори и да няма или да има слаби и безболезнени те могат да усложнят положението. Ако нищо не са и обяснили и изписали, най-добре да посети друг гинеколог, за второ мнение, така ще е по-спокойна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз също съм със скъсена шийка на матката и съм си вкъщи. Както е написала PetiaK- трябва да се почива, да се пият лекарства против контракции и да няма натоварване. В интерес на истината моята лекарка ми каза, че доста жени са така и по-голямата част от тях си дочакват успешно датата на термина.

# 8
  • Мнения: 3 200
И аз бях със скъсена шийка на матката и ми препоръчваха повече почивка, няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт