Нисък хемоглобин-да започвам ли с месото?

  • 648
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Току що ни излязоха резултатите и упасенията ми се сбъднаха-нисък хемоглобин-9,6 L g/dl-каквото и да значи това.До сега не съм давала месни пюрета-той със зор яде плодови и зеленукови,а месните исках да започним на 8 месеца,обаче сега се чудя,дали да не започвам-вие какво ще кажете??

# 1
  • Мнения: 1 427
Няма проблем-можеш да започнеш с месото!То е подходящо дори като първа храна при захранване-започни със заешко,пуешко или пиле.Наблегни също и на елдата,киноата и просото.

# 2
  • Мнения: 2 242
Аз знам че хемоглобина може да се вдигне и с жълтък, леща, зеле, овесените ядки

Тема за месото http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=705a36abd42fc3ecc637 … topic=17952.0;all

и още нещо интересно

Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. Американски специалист по хранене съставил през 1890 г. таблица със съдържанието на желязо в различни храни. Когато стигнал до спанака, неговата секретарка написала 30 вместо 3 mg. Оттогава тръгнала славата на „железния“ спанак и хората започнали масово да го консумират.
Потребността на човек от желязо на 1 kg тегло е: деца — 0,6 mg, възрастни — 0,1 mg и бременни — 0,3 mg желязо на денонощие. Трябва да предупредим, че предозирането с желязо вреди на организма! Ето защо на здрави хора не се препоръчва употребяването на препарати, съдържащи желязо!

Когато приемате само растително желязо, погрижете се да хапнете и нещо, което съдържа много витамин С. Избягвайте да пиете кафе или чай заедно с храна, богата на желязо, защото те пречат на усвояването му от организма. Калцият също възпрепятства приемането на желязото.

# 3
  • Мнения: 7 106
За вегетарянството при възрастните съм съгласна че е въпрос на личен избор и го уважавам, но не ми се струва редно едно дете, чийто организъм тепърва се развива и изгражда да се лишава от месото. Изказвам лично мнение , държа да отбележа.
Та аз въведох месото 1 месец след захранването, значи на около 6,5 месеца. Първо 2-3 дни давах само бульон или в него варях зеленчуците и след това дадох първо заешко, после пуешко и пилешко.
Жълтък дадох след годинката, но дъщеря ми не го харесва натюр и си го набавя от други храни, приготвени с яйца.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моят съвет е преди да предприемеш каквото и да било да отидеш да направиш изследвания на още едно място. Laughing

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 18:24 от krasi stz

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз бях пускала подобна тема...Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52052.0

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Захраних на 5,5 месеца. Месо дадох в края на 6-и.
От препоръчваните първи меса за захранване най-богато на желязо е пуешкото.

# 7
  • Мнения: 11 535
Цитат
От препоръчваните първи меса за захранване най-богато на желязо е пуешкото.
Сигурно е така,но като чуя пуешко неволно правя асоциация с натъпканите с хормони американски пуйки-мутанти. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 220
Моят съвет е преди да предприемеш каквото и да било да отидеш да направиш изследвания на още едно място. Laughing

Подкрепям. Съжалявам, че аз не го направих, когато се оказа, че Хемоглобина на Виктор е 98, а на пръв поглед нямаше и помен от анемия... Поне реших да му давам храни, съдържащи желязо, вместо лекарства и другата седмица ще направим ново изследване, за да се уверя, че детето ми е добре. Естествено, в друга лаборатория.

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922

...като чуя пуешко неволно правя асоциация с натъпканите с хормони американски пуйки-мутанти. Twisted Evil

В доста западни култури пък като чуят готвено заешко и го асоциират с готвено котешко, понеже за тях заекът е домашен любимец. Това просто лаф да става за асоциациите...  Wink

Иначе за всеки, който иска гаранция, че пуешкото в бурканчетата не е от натъпкана с хормони американска пуйка, може да си купи пюре от органични продукти. А най-добре ако баба на село гледа пуйки. Моята гледа, ама ми е много далеч...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт