Раzни му там бехьордета (Германия)...

  • 529
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Момичета, писна ми от Arbeitsamt, Auslaenderbehoerde и всякакви други бехьордета тука. Искам просто да ви се оплача, пък дано ми олекне.

Преди 2 месеца мъжът ми подаде молба zа раzрешително zа работа (до тогава беше със студентска виzа). Пратиха му документите в агенцията zа работа и от там почнаха да се гаврят с него. По точно не с него, а с шефа му... Една шматка там или директно му zатваряше телефона или му крещеше и пак zатваряше телефона... По тоя повод фирмата нае адвокат и след много мъки и т.н. вчера те дадоха "ОК" zа раzрешителното (а аz вече си мислех, че ще ни гонят от Германия). Днес сутринта мъжът ми zвъни в Auslaenderbehoerde zа да раzбере кога може да си вzеме паспорта с виzата и от там една крава му се раzкрещява по телефона, че и било писнало той да и zвъни по 10 пъти на ден (а той е zвънил там само 1 път преди 2 месеца) и т.н. и че тя щяла да му прати писмо когато сметнела, че трябва. И му zатваря.

Иzбеснях... Как си поzволяват да крещят по хората? Писна ми да си ходя в БГ и да ме овикват, да се връщам тук и пак да ме овикват (добре, че тук става много по рядко). Най ме е яд, че таzи крава дори не може да му откаже виzа, след като от Arbeitsamtа да каzали "ДА".

Чуствам се беzсилна, иска ми се да крещя, да я смажа от бой тая патка...
Благодаря, че ме иzслушахте...

# 1
  • Мнения: 818
Гадно е,ама няма начин.Тука пък изобяо не ти обращат внимание,като се обадиш един и същ отговор:Разглежда се.
Тук има хора чакащи година,две.Само спокойно,дръпни им една БГ-ска и това е!

# 2
Изобщо не им се връзвай.
На мен много често ми се случва напоследък същата ситуация, ама аз хич и не им мълча.
Започвам да се държа с тях по същия начин- разбирай да им повишавам тон и ако не стане по моята , веднага им казвам че ще напиша писмо с оплакване за обслужването. /това за сега все още ми помага  Laughing  hahaha/

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ох, нищо ново! Особено от Ауслендербехьорде реве толкова народ....Не ти остава нищо друго да стискаш зъби..или да попсуваш
Ние тук навремето какви акции правихме и до пресата стигнахме, само и само да оправят катастрофата с чакането да влезеш да подадеш документите за виза.

# 4
  • Мнения: 7 914
 smile3511 бъррррр  smile3515 бюрократи  ritnik...ужас...
като се стигне до момента да се разправям с тях и направо ми се  Sick

Ама нали пък са ви дали положителен отговор...тегли им една и не си трови нервите....доколкото можеш де  Hug

# 5
  • Мнения: 2 292
такова нещо не ни се е случвало. много са любеzни обикновенно и ако могат бърzо свършват работата. zвъняхме им доста и ги обикаляхме и Auslaenderbehoerde  и Familienservice zа Kindergeld (теzи полседните се моткаха ама много любеzно) ...

# 6
  • Мнения: 241
Напълно те разбирам Гери. И ние копаме в същото лозе. Почти всяка година подновяваме и като дойде датата ми побеляват косите. А колко пъти сме си събирали багажа....  Sad не ми се приказва. Слушай puhcho какво ти казва  Sunglasses Не си го слагай  на сърцето. Мисли за проблемите така: всичко ще се оправи, въпроса е кога! Peace

# 7
  • Мнения: 945
Аz се поуспоких малко. За да се успокоим напълно, с половинката zапланувахме таzи вечер шопинг тур в мебелен магаzин. Laughing. Благодаря ви zа успокоителните думи...

@vivita, балородно (и не чак толкова) ти zавиждам. Много мраzя да ми тръшват телефона ли да ми крещят...

# 8
Аз проблеми там никога не съм имала... И това ми е най-странното - Как може един и същи човек с мене да се държи супер, а ден по-късно на един приятел с абсолютно същите документи като моите да му направи мизерии???На мен ми направи 2 годишна виза без дори да се замисли...а приятелчето взе виза за месец и ще трябва да показва незнам си колко хиляди евро в сметката..??

# 9
  • Мнения: 11 306
Аз лично подозирам, че всяка провинция си има различно поведение в Бехьордетата към чужденците.
Досега не съм имала проблеми и не са ме навиквали за нищо.Гледам, че и Вивита е споделила положително отношение.

# 10
  • Мнения: 7 803
и аz не съм имала проблеми, вярно само веднъж съм ходила и повече едвали ще трябва (дадоха ми беzсрочна виzа веднага). май наистина е до провинция

# 11
  • Мнения: 945
Аz не мисля, че е до провинцията, по скоро е до човека (а и до това дали шефът му толерира подобно отношение).

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 085
И до провинция, и до служител според мен.
Не е все едно дали ще ти се струпат 20 китайски студента, половината от които трудно ще разбереш какво искат и няколко руснака или 50 от Африка/Арабските страни  и 5-6 източноевропейци

# 13
  • Мнения: 3 880
Важното е, че са издали документите поне. Честито Simple Smile

Аз досега не съм случвала на крещящи и каращи се служители и дано не ми се случва, защото съм много чувствителна в това отношение Wink
Според мен зависи от натоварването и от това какви хора посещават ежедневно въпросните бехьордета. Вярно, че на служителя това му е работата, но и те са хора все пак и от време на време изтрещяват, не че ги защитавам, но такава е природата човешка Wink
Първото ауслендербехьорде, което посетих беше в градче, в което нито имаше студенти, нито пък някакъв наплив от чужденци (източна Германия), останах повече от очарована- отивах там и влизах веднага, нямаше пукнат чакаш, чичкото в настроение, обясняваше ми, усмихваше се, супер. След няколко години обаче се наложи да посетя едно друго (това, за което говори Пепеляшка), в това градче гъмжи от чуждестранни студенти и понемчени руснаци, та си представяйте какво чудо беше в чакалнята ooooh!. Аз пак изкарах късмет, че се паднах при един разбран и спокоен мъж, но станах свидетелка в чакалнята как издивя лелката от другата стая и ми направи свръх лошо впечатление (ама едва ли й е пукало от моето впечатление де Laughing) Някакво тъмнокожо студенче нервно потракваше с химикалчето си по стената, от скука разбира се, след няколко часовото чакане и предполагам, че изобщо не се е усещал че го прави, обаче по едно време като се отвори вратата с гръм и трясък и оная ти ми лелка като викна Shocked той какво си  въобразявал, за какъв се мислил, да я изнервя нея с това тракане, тя едвам издържала и щяла да ни изгони всичките ако не можем да пазим тишина и прочее глупост, не ги запомних всичките.
Това лято ще ми се наложи да посетя трето, но ще си имам едно наум, че може и да не ме посрещнат много дружелюбно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт