Въпрос към мамите които ходят на маникюр

  • 1 528
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета,

Имам един въпрос към тези които ходят на маникюр, тъй като днес ходих за първи път.

Кое е по-добре да се режат ли кожичките или не? Аз по принцип до сега не съм ги рязала а само ги избутвам.
Маникюристката ме убеди да ги изрежем, изглежда добре, но се притеснявам да не растат много и да изглежда зле ако нямам време да ги оправям.

# 1
  • Мнения: 2 663
Щом не си ги рязала по-добре не гоправи ваобще,защото ще станат по-големи и грозни.Аз почти нямам и не ги махам.
Много време ходех и с ноктопластика и пак не изглеждаше грозно...сега си имам нокти покрай бременността и съм доволна,че не са ми рязани и са си нормални

# 2
  • Мнения: 952
ами аз също не ги махам а и не давам дами ги махат, избутвам ги назад и не стои грозно. А и козметичката като ми ги изрисува койти  ти гледа кожичките тогава Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 11 658
Доколкото съм запозната от моя приятелка маниюристка, съвременните тенденции в това отношение са за избутване на кожичките.Когато се изрязват,може би маникюра изглежда по-добре,но след това загрубяват и си растат.По-добре е да ти ги избутва,поне според мен. А и от хигиенична гледна точка е по-добре да ти ги избутва!

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Абсолютна глупост ще направиш!
То е "забранено" да се режат кожичките вече даже ако не си ги режеш недеи да почваш.
Когато е изчистена кутикулата под кожичките и ги поддържаш с масълца и ги избутваш е много по хубаво за ноктите.
Както и е противопоказно при педикюр да се изрязва с ножче мъртвата кожа (освен ако не се налага поради заболяване или кокоши тръни) само пилене и омекотяваши препарати.

# 5
  • Мнения: 1 180
Не, не ги режи! След това ще ти се цепят вертикално и става супер гадно, а  и е опасно да се режат!

# 6
  • Мнения: 1 215
Отдавна никой не реже вече кожичките. Има си специални мазила, с които се намазват, и се избутват много лесно. Става много хубаво.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 722
Щом не си ги рязала до сега, не ги режи.
На мен маникюристката ми ги реже. Но като ми поизсъхне кожата и не ми харесва.

# 8
  • Мнения: 4 362
Аз  не ги махам и недавам,избутвам ги назад

# 9
  • Мнения: 870
Аз имам на Перфект едно гелче, с което се намазват кожичките и след това по-лесно се избутват. Когато ходя на маникюр, там също ме мажат с нещо такова и избутват кожичките, не се препоръчва да се режат...

# 10
  • Мнения: 34
Не давай да ти ги режат стават доста груби а и кожата около ноктите започва да се цепи на дължина което е доста болезнено

# 11
  • Мнения: 2 952
Почне ли се с рязането .... Rolling Eyes  Моите  ги избутват леко .....аз не  правя ноктопластика ....само маникюр.

# 12
  • Мнения: 13
А къде ходиш на маникюр и ти режат кожичките, защото аз съм свикнала да ми ги режат, но от както живея в Сф не мога да си намеря маникюристка, която да го прави

# 13
  • Мнения: 928
Странно  newsm78
Вчера ходих и маникюристката ме убеди да ги изрежем, а досега не съм ги рязала. Ходих до Плиска - на К. Лулчев

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
По- добре е да не ги режеш. Аз започнах с изрязването и сега съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт