едната ми гърда стана по-голяма от другата при кърмене

  • 5 575
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
  LaughingПОМОЩ!моля ви, мили мами, помогнете ми:
имам бебе от 2 месеца и сме само на кърма - от три дена дясната ми гърда е видимо по-голяма от другата-бебето я предпочита и суче по-често от нея, но не толкова по-често-иначе не ме боли, нито пък имам каквито и да било оплаквания, само размера й- притеснявам се-нормално ли е, ще се уравнят ли след като приключим с кърменето?БЛАГОДАРЯ СЪРДЕЧНО НА ВСИЧКИ ЗАТОВА, ЧЕ СТЕ ТОЛКОВА МИЛИ И СЪРЦАТИ!  bouquet

# 1
  • Мнения: 574
И при мен е така. След първото ми дете разликата остана ,но не много голяма. Сега ще видя със второто как ще е . Иначе хич не ми пука, само дето за монокини е кофти ама все ми е тая. И по мнокини пак ще си ходя и ще си кърмя още.

# 2
  • Мнения: 1 942
Ами те гърдите на всяка жена са различни по големина. Както ръцете и ходилата и така нататък. Понякога това е по-видимо с невъоръжено око  newsm78 Не би трябвало разликата после да се вижда чак толкова, като преди не се е забелязвала ...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 146
При мен още с идването на кърмата имаше по-малко кърма в едната гърда. Тя си стоеше видимо по-малка през цялото време. Сега пак има разлика, но не е чак толкова голяма. Може след спиране на кърменето да се оправи.

# 4
  • Мнения: 7 837
Да, ще се уравновесят  Wink
Месец, след като спрях да кърмя, вече нямаше такава очебийна разлика между двете  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 106
Не се притеснявай, този "дефект" е временен. Дъщеря ми също предпочита лявата гърда и тя е по мледонадойна  Laughing и видимо по-голяма от другата. Всъшност беше. Защото все още се кърмим но 1-2 дневно и разликата отдавна се е стопила и вече гърдите ми са обсолютно еднакви.
Така че няма от какво да се притесняваш.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не се притеснявай, този "дефект" е временен. Дъщеря ми също предпочита лявата гърда и тя е по мледонадойна  Laughing и видимо по-голяма от другата. Всъшност беше. Защото все още се кърмим но 1-2 дневно и разликата отдавна се е стопила и вече гърдите ми са обсолютно еднакви.
Така че няма от какво да се притесняваш.
Мойте още са си различни и няма изгледи да се оправят #Cussing out, а не кърмя вече почти 7м.

# 7
  • Мнения: 7 106
adara , ако отбиването е минало мнооого плавно гърдите ще се възстановят по-бързо, но ако си отбила краткосрочно ще им трябва малко повече време, за да възвирнат предишната си форма и еднаквост. Във всеки случай не вярвам да останеш с някаква голяма разлика в двете гърди. Няма страшно.
Моята брътовчедка от шестия месец на бебето си, до отбиването (на 1г 4м) е кърмила само от едната гърда и тя е била почти двойно по-голяма от другата и сега разлика ще види само този, който се загледа и знае че е имало такава  Grinning.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И при мен е така. Бебето предпочита дясната гърда и тя е по-голяма, но какво от това

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Ей, много ме успокоихте. Аз си мислех, че никога вече няма да ходя на море, защото кърмя само с едната и тя е огромна в сравнение с другата. Ако успея скоро да прекратя кърменето, както съм решила ще се отчета с резултата при циците.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 288
и моите са с голяма разлика в големината. обаче не се притеснявам дали ще се оправят. все си мисля, че и да остане разлика няма да е толкова очевадно. засега бебка ми е по-важна от това как ми изглеждат гърдите  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 242
намерих начина- изцеждам лявата (по-малка) гърда след като съм го кърмила от дясната-след два дена такива процедури станаха еднакви по големина-УРА! Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 220
Моята лява гърда е много по-голяма от дясната. При това не съм забелязала да суче по-често от нея (сега вече да, но не и до скоро). Надявам се като спра да кърмя да се уеднаквят, защото разликата в момента е фрапираща.

# 13
  • Мнения: 3 447
Аз кърмя и с двете, но дясната е видимо по-голяма Confused Беше маааалко по-голяма преди да родя, сега разликата стана очебийна. Лошото е, че се нацепи от стрии и увисна повече от дясната Cry Ама здраве да е Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт