Готови маски за лице

  • 2 528
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Онзи ден си взех доста хвалената тук маска за лице на Гарние. Пробвах я, много е приятна. Сега си взех от същия тип - готова в пликче на Нивеа Активно почистваща. Интересно ми е дали имате отзиви за нея и дали и други фирми предлагат катива. Може и не в пликче - в тубичка примерно.
Другото което ми е интересно, колко пъти в седмицата си правите маска на лицето (готова или домашно приготвена) и дали може приверно през ден да се правят различни маски. Няма ли да й дойде в повечко на кожата? А такива, които се правят и на шията и деколтето има ли?
Моята кожа е смесена и доста се цапа, запушват ми се порите и придобива сивкав тен въпреки ексфолиращите продукти които клепам. Освен почистващи ми се ще да правя и хидратиращи, защото въпреки че е мазна в Т зоната след измиване с вода и почистващ продукт я чувствам опъната.

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз използвам само готовите маски.Предимно на Орифлейм.Моята кожа е комбинирана и 2 пъти в седмицата си правя задължително.Използвам пилинг маска,маска мед и мляко или витаминозна за подхранване  една след друга и 1 път седмично ексфолиране на кожата.Повече от 2-3 пъти просто е прекалено.
Всички маски които са предназначени за лице се ползват и за шията както и кремовете за лице.Много често забравяме това и затова първо там проличава възрастта.

# 2
  • Мнения: 811
по една почистваща,една подхранваща и една хидратираща маска можеш да си правиш всяка седмица,няма значение домашна или готова(все пак идва пролет и може да се използват пресни плодове и зеленчуци за маска)
и както каза снежи-с маските за лице е хубаво да се мажат и шията и деколтето
за почистване според мен хумата е много добра,а на  смесена кожа много добре действа маска от ягодки-мачкаш и плескаш Wink

# 3
  • Мнения: 643
Има доста готови маски аз си правя подхранваща и пилинг на Ейвън, и съм доволна в общи линии, пилинга го правя по рядко, примерно на 2 - 3 седмици, но подхранващата всяка седмица.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
аз си взех Ре-финиш на Лореал, която е за почистване и подновяване на кожата и една маска на Кензо-ки за подхранване. и двете са 2 пъти в седмицата. в един ден почиствам и после подхранвам. ако искаш редувай подхранващата. и аз съм с кожа като твойта и си е сложна работа докато оцелих какво ми влияе добре. аз и се избивам на ситни червени пъпчици по челото от жегата Sick Sick Sick
много важно е да чистиш добре вечер и да слагаш вечерен или подхранващ крем. така докато спиш кожата си почива и кремовете действат по-добре. даже, ако имаш време, маските си ги прави вечер.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 395
Другото което ми е интересно, колко пъти в седмицата си правите маска на лицето (готова или домашно приготвена) и дали може приверно през ден да се правят различни маски. Няма ли да й дойде в повечко на кожата?
Ето, че сама питаш и си отговаряш. Hug

Ами логично е да и дойде повечко на кожата Wink. Тя тъкмо е поела нещо от едната маска, хоп клепаш друга от горе. 'ми тя няма да има технологично време за реакция, така да се каже. И така клепането в един момент може да се обезсмисли, защото няма да можеш да проследиш реакцията на кожата към даденият продукт. Wink
Нормално е 1-2 седмично да се прави почистваща маска и след нея веднага хидратираща. Почистващите маски от рода на хумата (каолина, глината...) или минералните маски, най-общо казано, имат подсушаващ и стягащ ефект, за това една хидратираща или подхранваща маска е винаги добре дошла след това.  Simple Smile
Порите на кожата вече са отворени, добре почистени и са готови да поемат по-добре всяка допълнителна грижа. А и ефекта на една подхранваща/хидратираща маска е много по-добър след добро почистване на лицето.
Лично аз харесвам минералните маски, макар и да ги смятам за отживелица, на фона на почистването с киселини, например. Wink
Като добър вариант за почистваща маска все пак мога да ти препоръчам: стягащата маска на St. Ives (Firming mask), почистващата глинена на Freeman, почистваща на Орифлейм и на Lumene-също имат добра почистваща маска.
Хидратираща: с алое на Ейвън, и с масло от шея- пак на Ейвън. Мисля, че и на Орифлейм- крастваичната не е лоша. Wink
Нека и другите кажат. Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Моята кожа също е смесена и за да я поддържам в добър вид няколко пъти седмично си правя маски. По-конкретно ползвам:
- почистващи - скоро си купих глинена маска на Фрийман с авокадо - супер е! Хем почиства порите, хем кожата не си я чувствам пресушена. На много места питах за известната глинена маска на Суис формула, но ми отговориха, че вече не се произвежда  Sad
- ексфолианти - на Орифлейм с манго и папая (мирише супер, само малко са му едри частичките) и на Ейвън (с кафява захар).
- подхранващи - на Орифлейм с мед и мляко и на Матис с памучни протеини. И двете са много добри - нанасям плътен слой, стоя 10-15 мин, след което обирам остатъка с памуче с розова вода.
Това гореизброеното не го ползвам всеки ден, редувам маските в зависимост от нуждите на кожата  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 299
AZ пробвах от маските на Гарние(пилинг с портокал) - доволна съм. На Зельоная аптека(мисля 4е беше) с джинджифил и череша- подхранваща - от нея съм особено доволна, и на Фрийман - глинена с авокадо и пшенични глупости разни,- много трудно се измива. Правя си маска 1 път седмично, за по-често не мисля 4е е добра идея. СЕга мисля да си взема някаква друга, макар 4е имам цяла тубичка от тази на Фрийман, а другите бяха в малки дозички и свършиха. Ще следя темата с голям интерес Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт