Питане за зеленяшите

  • 429
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
От кога мога да давам коприва, лапад и подобни зелении?

# 1
  • Мнения: 670
Ако си започнала захранването след шестия, добре е спанака, копривата и другите треволяци да ги даваш след осмия месец.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз вече давам.Копривата и спанака ги обожава дребното Hug

# 3
  • Мнения: 11 541
Аз вече давам.Копривата и спанака ги обожава дребното Hug
Аз още не съм давала,но мисля скоро да започна.Как ги приготвяш-аз мисля да давам като добавка към пюре с основа картоф. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 220
Захраних на 6 месеца и доста скоро след това включих лапада. На 7,5 месеца дадох за първи път коприва. За сега съм ги смесвала с картоф и други зеленчуци, но може да се приготвят с ориз и сирене. Смятам тази седмица да опитаме по този начин.

# 5
  • Мнения: 7 106
Младата пролетна коприва, особено връхчетата са най-витаминозни, така че дори и да не я даваш сега си я свари и замрази във фризера. Аз дадох коприва на около 7-8 месеца, спанак малко по-рано, но вече му беше сезон. сега не бих бързала с него (ако не става въпрос за такъв от готово пюре) защото е пълен с торове, изчакай поне още месец, за да му дойде сезона.
Лапад вече има във всеки двор, така че него можеш да даваш спокойно. Както и да добавяш пресен лук и чесън към манджите.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз някъде на 8-9 месеца вече започнах със зелениите, тъкмо им беше сезонът.Помня, че имах голям успех с тях bowuuСега -  Crossing ArmsПробвах днес коприва с яйца и сирене - лапа и плюе SickВечерта супа от лапад с ориз - същата работа SickЩо така си измени вкуса това дете newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз вече давам.Копривата и спанака ги обожава дребното Hug
Аз още не съм давала,но мисля скоро да започна.Как ги приготвяш-аз мисля да давам като добавка към пюре с основа картоф. Simple Smile
Точно-основа картоф или ориз,морков или тиква(сладки са,за да не слагам захар) и малко коприва или спанак,ама съвсем малко 5-6 връхчета от копривата,а спанака го взимам замразен и слагам половин кубче.Аз колкото мразя треволя,той на кого се е метнал ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт