Конкретни въпроси за гърнето

  • 1 154
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Здравейте мили мами.

От около месец съм взела едно гърне.Малката сяда на него когато я подсетя и често върши работата там.Напоследък често ми казва "гъненцето" и като я сложа може да седи там и един час.После се бунтува като и слагам памперса. Та съм ршила да пробваме вече с памучни гащи. Знам че трябва да я слагам на всеки час, но ме интересува като излезнем на разходка как се процедира?Да слагам памперс ли , какво ли?

# 1
  • Мнения: 1 645
Ха, ха , и аз съм на същото деридже,и точно този въпрос ме интересува.
Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 14 133
Опитай  като начало да я оставиш вкъщи без памперс, докато будува.Ако продължава да си казва гърненцето и да върши всичко на него може да пробвате да сте и навън без памперс.В противен случай опитите за навън оставете за лятото.

# 3
  • Мнения: 953
Ние навън слагахме памперс гащички. Сави тях не ги приемаше като памперси и през цялото време навън си казваше а и те лесно се свалят. Ако искате пробвайте. При нас се получи.

# 4
  • Мнения: 7 474
При нас стана много лесно. Оставях я в къщи по гащи, кото се напика 5-6 пъти и и беше много гадно взе да си казва. В началото я слагах на всеки час и навън също, но процедурата я направих лятото.

# 5
  • Мнения: 798
За навън без памперс, според мен е най-добре да изчакаш лятото, както и за по време на сън. В къщи , докато е будна може и да пробваш щом детето си казва. Ники в началото не искаше да пишка на земята. Носех си бурканче в чантата, представете си Joy Но е супер че вече си казва. Успех

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Моят съвет е в къщи/ако е топло/ с памучни гащички,моят син също като усети,че му мокри бързо се научи да сяда на гърнето,но за начало една седмица пада голямо следене.Слагаш на определено време на гърнето,без да го насилваш.А за навън и според мен памперс гащички е най.удобно.Успех!!

# 7
  • Мнения: 5 622
 ФАйти, децата ни са на една възраст, но идея нямаш моя колко е далече още от този момент с гърнето..знае кое е гърне, носи го, сяда на него (с гащи, без гащи като го сложа и скача да става..), но въобще няма и желание да казва гърненце, или пиш, или аки... нищо. За сега единствената алтернатива е памперса. Подозирам как и аз ще се оплача след време: моят син е на еди колко си години, а още е с памперс...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 732
Значи добре е да пробваш в къщи да е по гащички .Аз го махнах памперса едновременно и в къщи и навън .В къщи нямах проблем казваше ,но не искаше да пиша навън носех си резервни дрешки и така .Мина около една седмица докато свикне да пиша навън защото в къщи сядаше на гърнето и готово а иначе я държах .Не се притеснявай ще се научи .Успех Peace

# 9
  • Мнения: 3 164
с баткото не съм имала тези проблеми-научи се много от рано, но при малкия вече се отчайвам-седи си мокър и хич не му дреме на пича, че е напикан(на акан) Embarassed ooooh!
 а конкретно на въпроса ти- изчакай да се стопли и то добре , за да ходите на вън без пампа, но резервни гащи в сака трябва да имаш Peace

# 10
  • Мнения: 219
Извинявам се, че се намесвам в темата с един подвъпрос - на каква възраст на децата започнахте да правите опити да ги запознавате с гърнето и да ги учите да си казват за нуждите?
Моите бандити скоро навършиха 1 година и аз съм започнала да се замислям по тези въпроси. Може и да ние малко рано (или пък не толкова), но идва пролет и лято. Може да стане по-лесно?

# 11
  • Мнения: 1 059
Ние в кущи сме си по гаща. На вън за бърза разходка ходим и без памперс ама ако излезем за няколко часа слагам памперс-гащи ( ако реши да си каже да ми е по удобно).
dustin - ако си решила да опитваш с гърнето действай

# 12
  • Мнения: 2 732
Извинявам се, че се намесвам в темата с един подвъпрос - на каква възраст на децата започнахте да правите опити да ги запознавате с гърнето и да ги учите да си казват за нуждите?
Моите бандити скоро навършиха 1 година и аз съм започнала да се замислям по тези въпроси. Може и да ние малко рано (или пък не толкова), но идва пролет и лято. Може да стане по-лесно?
Добре е да им покажеш вече гърнето .Моето дете като седна започнах да го слагам на гърнето  Flutter, почна сутрин да пиша и да ака там и така лека полека се научи .

# 13
  • Мнения: 217
dustin,моята дъщеря я слагам на гарнето от 6месе4на възраст,всяка сутрин като се събуди слагах гарнето в креватa"за да подремна още малко" Winkи докато не свърши работа не я дигах,така се нау4и сутрин да ака.Сега е на 2год и 4мес и от 1месец сме бес памперс и много бързо свикна.успех

# 14
  • Мнения: 994
за навън ако сме в квартала, наблизо до вкъщи пак си бяха с гащи. Носех си в чантата резервни дрехи за преобличане (за момиченце е по-удобно в този период да носи роклички Simple Smile). За по-дълги излизания слагах памперс-гащи. Момиченцето ми се научи много по-бързо от момченцето ми, но е факт, че и с девойката започнах  да се занимавам по-рано.
Успех в обучението, важното е да не се отказваш!

Общи условия

Активация на акаунт