Мили мами дайте ми съвет

  • 931
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мили мами.Вече съм на края на силите си и незнам какво да правя.Имам бебка на 11месеца,която не спи нито денем,нито вечер и аз ходя като зомби.През деня спи за по 15мин.,а нощем от 22.00 до 02.30 и после лудее,а аз и баща и понеже няма кои да ни помогне бавно но сигуно се побъркваме и ще се изпокараме през останалото време.Някой знае ли какво се дава на такова дете за сън???Или как да я накараме да спи поне нощем за да си починем и ние???

# 1
  • Мнения: 8 163
От колко време е така? Ако е от отдавна, едва ли това 11-месечно бебче ще устиска до края на седмицата на това темпо... надявам се.

# 2
  • Мнения: 4 414
нямам опит с подобно положение, но защо не се сменяте с таткото да поспивате. зная, че е неприятно някой да се изнася от общата спалня, но пък ако няма друг начин...

# 3
  • Мнения: 46 434
А да не е гладно? От колко време е така? Shocked

# 4
  • Мнения: 704
С какво я захранваш? Да не би да я боли стомахчето?
Какво означава "лудее" - иска да играе или плаче и нервничи :?:

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И синът ми е кошмарен на спане, но при вас общо се събира много малко сън за денонощието. Ако не е единичен случай, 5 часа сън за денонощие, та дори и 6-7ч. са крайно недостатъчни за едно бебе и трябва да се консултирате с педиатъра ви. При нас проблем е нощното спане, защото заспива към 22.30-23.00 и се събужда към 0.00, люшкане на ръце - заспиване, но следва "голямото събуждане" от 2 до 4, когато човекът си играе  Sad , обаче той си наваксва съня през деня, пък ние с татенцето  Shocked ...
Има чай за нервни бебета, питай педиатъра ви, помагал при подобни случаи. Мисля и аз скоро да взема на нашия, защото от недоспиване вече нерви нямам, дано е само временно и се оправите скоро, но провери все пак за този чай  Wink . Успех!

# 6
  • Мнения: 96
Говорих с педиатърката,но тя ми каза,че детето просто е саможиво и се глези.Предписа ми едни хомеопатични свещички за успокоение,но имам чувството,че те още повече я превъзбуждат.И чаят не помага нито на хип,нито на блевит.Тя е така откакто се е родила.Мисля че нищо не я боли,а плаче нощем по-скоро от скука.Като светнем лампата и грейва в усмивка.С таткото се редуваме,ама силите ни са на привършване.Казаха ми че ако я оствя да реве нощем и не и обръщам внимание няколко дни ще свикне да си спи,но дали е така?Страх ме е да не я изнервя допълнително...Вие какво мислите???

# 7
  • Мнения: 1 517
да не са зъбки Confused:

# 8
  • Мнения: 2 006
Консултирали ли сте се с педиатъра и от кога е така детенце?Както някой каза е по -добре да се сменяте с татито,защото ина4е и вие сте нервни,пък и малката душица усеща и става двойно по активна(нервна)Задължително направи консултация с доктор,зада изклю4и вси4ки възможни при4ини и не давай нищо за сън на толкова малко бебе(преди да се посъветващ разбира се)Успех и дано се реши по-скоро проблема Grinning

# 9
  • Мнения: 1 734
Нашеят син почти по същия начин не спи. През деня дремва по 20-30 мин. и през останалото време беснее, играе, пищи... Хубавото е, че вечер спи, много късно и трудно заспива, но като най-сетне се умири и заспи, спи до сутринта.
Когато не спи, аз го оставям в кошарата му с меки гумени играчки, с които не може да се нарани и отивам да си върша работата. Също така помага и ако му включа радио с хубава музика. Пробвай тези вариани, може да се окажат добри за бебето ти, а и ти ще си осигуриш малко време за себе си.
Аз лично не бих давала никакви капки или др. под. за успокояване на деца, все пак това си е лекарство и не мисля, че е най-добро за едно здраво дете, което расте и е пълно с енергия. Това, че някои деца не спат като другите не значи, че са болни или че нещо не им е наред и за това просто е безсмислено да ги тъпчем с капки, чайчета и незнам си какви други лекарства.

# 10
  • Мнения: 96
Първо бяха колики,отминаха...но положението със съня остана същото.Сега наистина никнат и зъбки,но когато я боли тя плаче по различен начин и ние си знаеме,че ще има зъбче.Не е гладна,защото вечер добре си похапва.И когато не са зъбки пак не спи...хех...да я оставя ли да се нареве нощем или не???
Вече незнам какво да я правя.Откакто се е родила е спала общо само 4-5нощи и ние бяхме на върха на щастието.

# 11
Добре де защо не я оставите да си поплаче.Нищо няма да и стане.Според мене сте я разлигавили,ако няма здравословна причина.Всеки път сте тичали при нея,когато плаче.Нормално е да иска внимание.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Хващам се за думите ти - пишеш, че като светнеш лампата и детенце се ухилва  Laughing

Синът ми беше така, през втората половита на първата годинка. А аз вече ходех на работа и бях на пълен автопилот  Cry

Решихме си проблема като го преместихме да спи сам в друга стая. Сигурно и там се е будил, но не е имало кого да поиска да събуди, за да си поиграе  Wink  Ако имате още едно помещение опитайте поне за няколко нощи - при нас подейства безотказно.

Поздарви и дано успееш скоро да си поотспиш  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 1 227
Най - дората приятелка на сина ми (един месец по - голяма от него) беше същата история... До годинка и малко - будене по 15 - ина пъти на нощ и пак заспиване и пак будене Shocked  От раждането си така. Но после постепенно докъм годинка и месец стана дете - мечта - и така досега  Simple Smile  Simple Smile  Спи от 22 до 10 сутринта, без никакви нощни проблеми. Абе - стана най - кротичкото детенце в компанията от най - дивото  Simple Smile  Първенец беше на проговарянето, на отказването от памперсите, на самостоятелното хранене, на дребните навици (като примерно да си обува обувките и да си бърше носа с кърпа, не с ръкав).
Искам да кажа - още малко  Simple Smile  Издържали сте 11 месеца - ще издържите още 2 - 3. Най - вероятно след това ще се успокои  Simple Smile
Не знам дали те успокоих  Wink  Но поне знаеш, че има и други такива дечица.

Общи условия

Активация на акаунт