Черен дроб

  • 608
  • 9
  •   1
Отговори
Хемоглобина ми е 109 и лекарката ми препоръча да ям черен дроб, меса и други. Това съм го чувала и преди, но вижте какво е написано тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/299/37/
и по точно: "- Не яжте черен дроб или продукти, в които има черен дроб. Такива са патето саламите от черен дроб."

# 1
  • Мнения: 6 164
Ми не се яде черен дроб и аз така знам - много вит. А има в него, не е добре за плода. Това гинеколожката ти ли го е казала? newsm78 Много странно, а не ти ли изписа хапчета? А и не ми се струва много нисък хемоглобина ти...
Виж тази тема.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Моят пък казваше, че този хемоглобин (моя беше около 105) е все още добре и не се налага да се взимат специални мерки. Но за черен дроб и аз знам, че трябва да се избягва, чела съм го по разни литератури.

# 3
  • Мнения: 182
по една чашка червено вино вечер Simple Smile няма  да навреди нито на теб , нито на бебо . И не се притеснявай излишно . Почти всяка бременна е така Simple Smile Що с отнася до лекарите , най - обичат да шашкат хората , ако мен ме питаш Simple Smile
Хайде поздрави Simple Smile !

# 4
Да гинеколожката каза, че долната граница е 110, горна -160. Препоръча черен дроб и червени меса, спанак и други зелении. Също и фероградумет по 1 таблетка. Попитах да спирам ли фолиевата киселина, тя каза че вече може да си взема Матерна ( тя съдържа фол. к-на).

# 5
  • Мнения: 1 425
По добре наблегни за зеленийте. При първата ми бременност и аз бях с нисък хемоглобин, но ядях всички зелений който ми попаднеха, защото не съм почитател на месото. След 5-ия месец вече хемоглобина ми беше в нормите, макар, че не пиех Матерна.

# 6
  • Мнения: 992
И аз знам, че трябва да се избягва черен дроб. Но както са ти писали момичетата по-горе може да си набавяш нужните хранителни вещества чрез други храни- пълнозърнест хляб, червени меса, броколи, грах , пилешко месо, яйца, бобови култури, сушени плодове, ядки и др.

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 17:27 от Rina

# 7
  • Мнения: 599
Даже 100 е долната граница за Хб при бременни според някои автори. Яж още и повече леща, авокадо, сушени кайсии и сливи, залениите - с ориз (така се усвоява желязото от тях), червено цвекло и каквото от месата предпочиташ. От ядките шам-фъстъкът е с най-много желязо.

# 8
  • Мнения: 3 447
И аз знам, че не е добре да се яде черен дроб. Има достатъчно други храни, съдържащи желязо. Освен това, ако се наложи, могат да ти изпишат желязосъдържащи препарати. И аз бях с анемия, но гинеколожката ми вместо да ми изпише желязо, ми назначаваше какви ли не изследвания, а хемоглобина падаше ли, падаше Tired Влязох в 9 месец с хемоглобин 90 и добре, че лекарят, при който раждах, ми изписа Сорбифер и фолиева киселина, та за 20 дни успях да го вдигна до 100 и се разминах с кръвопреливането ooooh!

# 9
  • Мнения: 5 103
Аз занм , че не се яде черен дроб.

Общи условия

Активация на акаунт