Записването в 133-то - през нощта?

  • 3 365
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 740
Моля ви, кажете дали е вярно това, че молбите за първокласниците ще се приемат в 133-то училище /руското/ само до попълване на местата. Родителите се канели да се наредят на опашка от 1-2 часа през нощта, за са имат шанс да влязат в квотата. Наистина ли се случва такова безумие или това са само слухове?

# 1
  • Мнения: 306
Няма ли мами с дечица в 133-то?  newsm78
И аз се надявам да получа достоверна информация.

# 2
  • България, София
  • Мнения: 638
Дано се включи някой "минал по пътя".

Аз се интересувам от 32 - ро училище и там миналата година е било точно така.
Списъци, проверки на всеки 15 мин - който го няма - отпада!!!

Никак не ми се иска да се поддаваам на тази истерия, но за доста училища се говори, че това е начина. Нямат право да провеждат приемен изпит за подбор (с малки изключения), също така имат определен прием - как да стане?

Явно с времето се е получил силен отлив от кварталните училища, което допълнително сваля нивото, за сметка на по-централните.
Аз така си го обяснявам.

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Преди години моя позната ми се оплака, че била първа на първия ден за подаване на молбите и вече нямало места  Shocked, но тя се разфуча, а и е с доста връзки и успя да запише и третото си дете там.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 630
За 32 у-ще със сигурност е така. Затова не го записах синът ми там, въпреки че живеем срещу двора му. В 22 у-ще миналата година приятелката ми също се реди за да запише синът си там. Но май беше по-късно към 4 сутринта newsm78.

Истерията самите родители я правят, а директорите се радват, защото така изкуствено се вдига нивото на училището, а за да има ниво си плащаш - днес 20 лв., утре 50 ... Такива училища са доколкото знам 133, 134, 32, 22, 20 и 73.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 677
Вярно е,Цвета.Моя приятелка чака миналата година през нощта,за да запише сина си в първи клас.Дали моите деца,учейки в кварталното училище, ще бъдат на по-ниско ниво от тези в централните!?Вярвам,че това зависи от всички в къщи. Laughing

# 6
  • Мнения: 3 740
Това наистина ми се вижда върхът на безумието. Вкъщи си имаме девиз: "Не на всяка цена!" Зълва ми беше решила да си записва детето там, но май ще се откаже. И аз мисля, че по-добре е детето да учи в по-спокойна среда с по-малко напрежение.  Училището е хубаво, но толкова мразя да ме поставят в унизително положение. Дъщеря ми завършва тази година 133-то, много си го обича, а и аз съм доволна, но тя влезе там след 7 клас с изпити. Мисля, че ако трябваше да минем през подобна процедура, щяхме да си изберем друго място.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами оказа се, че и за кварталните училища е така. При нас в Люлин за 96-то и 33-то училище така се правели списъци и чакали по нощите родителите. Поне така ми казаха майки записали децата си там. А снощи приятелка ми каза, че си е дала документите на една учителка и тя ще запише детето без да чакат.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 654
Ние учим в 38-мо, на "Шипка" и сме много доволни. Отидох още на първия ден от обявеното записване рано, преди работа /към 7.30/ и бяхме 70-ти в списъка. Там приемат само около 100 деца.

# 9
  • Мнения: 3 153
Моя колежка разправяше как записала сина си миналата година (не помня в кое училище), но първият наредил се бил в 10 сутринта на предния ден. В 9 вечерта имало към 70 човека вече на опашка и чакали така до сутринта, бройката нараснала докъм 120. Просто останах като гръмната от това безумие #Crazy #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 608
Гледам и не вярвам на ушите си!!!! (Ако мога да перифразирам професора Simple Smile)

# 11
  • София
  • Мнения: 301
Това е точно така. Сега синът ми е трети клас, но когато трябваше да го записваме и да избираме училище се сблъскахме с този проблем. Така е и в 20-то и в 133-то училище. Редила съм се две нощи и за двете училища. В крайна сметка го записах в 20-то защото се изучава разширено немски език. Цялата работа наистина е кошмарно, но ако човек го погледне от веселата страна голям купон беше.

# 12
  • Мнения: 5 468
И аз гледам Shocked и не вярвам на ушите си. Не предполагах, че и за училище ще трябва да се бутаме по опашки, при положение, че има толкова училища и уж малко деца.
Само като си представя, че трябва да чакам 1 ден пред някое училище, за да запиша детето си там и ми се доревава от отчаяние. Кога ще оправят тази бъркотия Praynig? Или няма такъв шанс?

# 13
  • Мнения: 1 608
Като знам как набор 2000 е много по-голям от 1999, които сега тръгват в първи клас и как се мъчихме и д. кухни, ясли и градини с нямане на места, А СЕГА ЯВНО И С УЧИЛИЩЕ не ми се мисли какво ще бъде за малкия ми син - набор 2005.

# 14
  • Мнения: 607
Днес на първа страница на "24 часа" е подробно описано как от петък има опашка пред училището,а записването е в понеделник.....

Общи условия

Активация на акаунт