Колко пюре на 1 хранене? Слагате ли мляко?

  • 3 002
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, от скоро се захранвам дъщеря ми. Давам пюре на обяд и слагам АМ в него по съвет на лекарката. В началото слагах 4  мер. лъж., но малката се запече. Сега 2 или 3 на 125 мл пюре, добавам и вода, но като цяло не знам колко мляко и вода да добавя.
Дайте съвет Wink

# 1
  • Мнения: 649
аз никога не съм прибавяла АМ в зеленчуковото пюре, защото някои от витамините и желязото не могат да се усвоят от организмът когато има мляко.  освен това вие вече сте големички, на тази възраст млякото е важно, но не трябва да е повече от 500- 600 мл на денонощие ( според мойто педи)

иначе на едно и също хранене изяжда различно количество- между 120- 200 мл, колкото му се яде, а зависи и дали му е любимата храна ( при нас морков  Joy)

не знам дали ти помогнах много  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 042
На дъщеря ми съм слагала АМ в пюрето /ядеше само дом. зеленчуковите пюрета/, но не помня колко.
Синът ми ядеше само купени и не съм слагала АМ в пюрето на тази възраст. Ядеше ок. 160-180гр., не можеше да изяде цяло пюре.
През 8 м детето яде по 180мл храна на хранене и спокойно може да изяде 1 бурканче пюре от 190гр или 200 гр /зависи на коя фирма е, някой бурканчета са по 190гр., други по 200гр./.
100гр. зеленчуково пюре съдържа 50-60 ккал, значи в 1 бурканче са ок.120ккал. 100 мл АМ съдържа м/у 60 и 70 ккал. Калоричността и на двете е близка.
Ако решиш да си даваш 125гр пюре може да добавиш АМ за да се получи порция от 200 мл. Мисля, че 3 лъжички са достатъчни / 90 мл АМ/. Но тъй като количеството на порцията ще е повече от 200 мл може да добавиш по малко вода, така, че общото количество на порцията да не е повече от 200мл.

# 3
  • Мнения: 10 758
Никога не съм слагала адапте в пюретата.

# 4
Благодаря за отговорите.
rubi  - токущо отидох и проверих калоричността на пюретата за 100 мл варира от 24 kcal (при морковите) до 79 (при банана). Поне от тези които ние сме пробвали.  А на млякото 67. Може би зависи какви пюрета даваш - разликата е почти 4 пъти между различните пюрета. 200 мл морков е само 48 калории ...

# 5
  • Мнения: 7 640
ако има мляко в пюрето, безпредметно е да добавяш АМ. Аз давам по около 2/3 и малко повече бурканче Ганчев.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз слагах няколко пъти,но вече си давам отделно АМ.

# 7
  • Мнения: 7 640
Аз слагах няколко пъти,но вече си давам отделно АМ.
е то колко поема на хранене в такъв случай newsm78

# 8
  • Мнения: 3 042
Благодаря за отговорите.
rubi  - токущо отидох и проверих калоричността на пюретата за 100 мл варира от 24 kcal (при морковите) до 79 (при банана). Поне от тези които ние сме пробвали.  А на млякото 67. Може би зависи какви пюрета даваш - разликата е почти 4 пъти между различните пюрета. 200 мл морков е само 48 калории ...

aHHu аз съм цитирала калориите при зеленчуковите пюрета на Ганчев, който при повечено зеленчукови смеси са в тези граници, но ти сигурно даваш други. А и ако пюрето е само от моркови то ще е по-малко калорично от това в което има и картоф например.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм слагала адапте в пюретата.



И аз

# 10
  • Мнения: 7 803
слагах АМ, когато не иска беz него. постепенно го премахнах, сега сме беz него. хапват по 200/220 грама zеленчуково и към 100 грама плодово (на друго хранене раzбира се  Wink ) на ден

# 11
  • Мнения: 377
Различно е количеството, но около 190 гр. на едно ядене.
Да в началото слагах АМ в зеленчуковото пюре, защото без него не искаше въобще да го яде. Постепено намалявах количеството и сига си го хапва без АМ.

# 12
  • Мнения: 2 956
И аз никога не съм слагала АМ в пюрето,нито пък съм обръщала внимание кое колко калории съдържа.А иначе Дени си изяжда по 1 пълно бурканче на Ганчев-както от плодовите,така и от зеленчуковите (без да дохранвам с АМ).

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Никога не съм слагала адапте в пюретата.
също Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И да добавя последно когато сложих тя не го изяде и аз реших да го кусам.Ами млякото си хрупаше вътре,понеже трябва да се разбие с вода.Ако обаче сложиш и вода става рядко.И понеже ние от седмица намалихме млякото съм принудена да го добавям когато правя кашичка ,но в пюрето не става.

Общи условия

Активация на акаунт