Черни зъбки, слаб емайл и такива неща

  • 3 653
  • 36
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Много се обсъждат болестите при децата. Обаче като гледам зъбките или поне техните болести уви не ги пишем. Откакто се започна с роненето на зъбките на малкия търся инфо ама много оскъдно. А много ми е чудно какво лечение се предлага. Не искам да се запечатват със сребърен нитрат, а търся алтернатива. Моля майките, които имат такива зъбчета да ми пишат как са се развили нещата. На малкия зъбките му изведнъш се изрониха след тежка млечница. Само трички в основата на, които имаше полипи. В Бургас ме отпращат с реплики, че бил малък и това ме дразни, та затова питам.

# 1
Бургас е ендемичен район за зъбна флуроза(доколкото знам,проблема е във водата).Решение има ама е много трудно да се работи на малко дете с машинката в устата.За това зъболекарите не искат да работят,има рискове.

# 2
  • Мнения: 5 531
Не се отказвай.Намери добър детски зъболекар.Ние имахме същият проблем със зъбките.На 1,5г на моята дъщеря започнаха да се рушат зъбките.Всички зъболекари които обиколих казаха, че нищо не може да се направи освен да ги запечатат със сребарен нитрат и че ще ги смени.Е аз не се отказах и най-накрая намерих супер детски зъболекар.Започна да лекува зъбките на малката и изчака докато стана на 2,5 за да изгради нанова предните зъбки които бяха разрушени.Сега Мария е с две коронки на предните зъбки и още 8 пломби.Аз съм много доволна защото не допуснахме да се доразрушат зъбките, а малката е много горда с усмивката си.Ходиме на всеки 3м на контролен преглед и ако има нещо веднага го отстраняваме.Важно е да започнеш да обясняваш на детенцето,  че няма нищо сташно, и че всичко ще бъде наред, въпреки , че до колкото виждам то е още мъничко.Ако искаш пиши ми на лични и ще ти разкажа подробно как мина всичко при нас. Heart Eyes

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Много ти благодаря за информацията. Но вместо на лични моля те да отговориш в темата. Така ще е полезно и за други. Най - много ме интересува от къде си. Ако се наложи ще пътуваме само да попаднем на спициалист.

# 4
  • Мнения: 5 531
Аз съм от София, но и тук ми отне доста време докато попадна на добър детски зъболекар.Но в никакъв случай не се отказвай.Докато дечко навърши 6-7 години има мнодо време, а зъбките ще са му нужни.Ще трябва да се въоражиш с много търпение.Ние правихме зъбките почти 2 години, но резултатът е на лице.В момента за да разбере някой, че малката е с коронки на предните зъбки трябва аз да му кажа, а зъбките бяха почти разрушени.Много важен е подхода на зъболекаря, и дори ако щеш обстановката в кабинета.Моята принцеса знае, че ако е послушна докторката ще и даде накрая да си избере подарък и когато влиза в кабинета първо поглежда в коша с играчките.Що се отнася до зъбките-със здравната книжка касата поема част от процедурите.Пломбите на задните зъбки са ни алмалгама защото ще ги сменя, и не се виждат.Те са ни безплатни.Касата поема и  частично фотополимера и коронките, за тях сме доплатили 70лв.Но все пак трябва да попиташ отново.Прегледа ни е 1,8лв.Ако се сетиш още нещо питай защото аз не се сещам.  bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Аз искам точно това да стане и с нас. Въпроса ми е как задържахте рушенето до 2.5 годинки. Аз мисля за следното. Със сребърен нитран докато стане време за коронките. Но незнам дали ако спре мазането зъбките ще станат белички. Дори съм чувала, че може да се направят и под упойка.  Ако това е възможно не ме интересува цената, а само дали ще има ефект.

# 6
  • Мнения: 5 531
Наще зъбки ги намазаха само от вътрешната страна със сребърен нитрат, а от вън не си личеше и така спряха процеса на рушенето.За упоика незнам.Моята дъщеря по принцип е много послушна и почти не е плакала.Но и докторката през цялото време и говореше и я изчакваше когато се измори, даваше и да пие водичка и общо взето я разсеиваше да не мисли за болката.Много важно е да миете зъбките хубаво.На нас докторката специално ни показа как да ги миеме.И това е от голямо значение.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
А би ли ми казала каква е процедурата на самото мазане. На Иван зъбките са потъмнели само от вътрешната страна. Има ли някакво почистване преди мазането? А за миенето ние ползваме детска паста и четка и ги мия аз и доста старателно сутрин и вечер с паста и след хранене с водичка.

# 8
  • Мнения: 5 531
Да докторката ги почисти преди това.Махна всичко което беше започнало да се руши.Мисля, че и за твоето детенце както и при нас много важен е и флуора.До колкото си спомням на вашата възраст се пиеше по 1 таб. всеки ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
В Бургас ме отпращат с реплики, че бил малък и това ме дразни, та затова питам.
Не е малък. Дияна я заведох на 1.1г на зъболекар, понеже видях странен кант за зъбките, горе до венеца. Прегледа и интервенцията не бяха от най-хубавото ни забавление Sad Мазаха я веднъж със сребърен нитрат, 2ри път не съм я водила. Канта в момента е на средата на зъбите й, кариеса няма развитие. Зъбките й вече не са толкова черни.
Зъбите си мие с детска паста за зъби и ел. четка.

# 10
  • Мнения: 2 255
Моя хубостник е на същата възраст като вас  Rolling Eyes и на нас ни дойде до главата този проблем - горните 4 зъбчета са леко потъмнели отзад/отвътре  Shocked дори едното му се счупи и аз чак тогава обърнах сериозно внимание и хукнахме по зъболекари  Cry
Стоматоложката му почисти 2-та средни зъба, като махна с кюрета всичко развалено и му ги позапълни с някаква паста (доколкото разбрах нещо с цинк  Confused) за другите два каза, че са добре и не изискват специално лечение засега
Вече 3-ти месец ходим на контролни прегледи, за да проверява състоянието му, а и той да не я забравя и губи контакт  Wink докато прецени, че е готов да ги направи за постоянно, което може би ще е чак към 2 год.
А дотогава - редовно миене и таблетки флуор   Hands Thumbsup

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
А самото почистване болезнено ли е за детето?

# 12
  • Мнения: 5 531
Не е особено приятно но не е много болезнено.Ввече не си спомням добре.Не се притеснявай.

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Имате ли нещо против сребърния нитрат или така ми се струва? И ако сте против каква е причината?

# 14
  • Мнения: 5 531
Повечето зъболекари според мен така решават проблема.Мажат зъбките със сребарен нитрат и ги запечатват докато децата ги сменят.Но мисля че  това не решава проблема.Нашите зъбки също бяха намазани, но след като Мария навърши 2,5 и докторката реши, че тя ще издържи изграждането на коронките, зъбките бяха направени.

Общи условия

Активация на акаунт