Секцио в Майчин дом - Варна...

  • 5 191
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте , днес ми назначиха Секцио за петък 05.11, ако някоя мама от Варна е раждала там по този начин моля да сподели...Секциото ще го прави д-р Халачева и д-р Корновски...
Доста се притесних...а и ако може нещо да споделите за Спиналната упойка защото с такава ще бъде...Благодаря ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не мога нищо да споделя, но ще стискам палци всичко да мине добре и в петък да гушкаш бебчето си Grinning .

# 2
  • Мнения: 3 042
е тука чакай включване от Радина Wink тя ще ти помогне с инфо. За Корновски съм чувала хубави работи Stuck Out Tongue , хайде скоро да се похвалиш с бебе! Малко остана - вече си почти на финала.
целувки и кураж! Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 5 241
Няма от какво да се притесняваш,не е толкова страшно колкото някой разправят  Wink Аз както бях писала повече ме заболя от поставянето на абоката,отколкото от Спиналната упойка(нея не я усетих) а толкова се страхувах от поставянето.В Майчин дом си в добри ръце  Wink Анестезиоложката д-р Добрева е много мила и добра жена и си разбира от работата определено.През цялото време беше до мен, милваше ме по главата и ми говореше.Незнам какво слага в системата,но се унесох.Е разбира се някой като ми кажеше нещо го чувах и можех да отговоря(абе доста странно беше  Embarassed ) и чух как проплака синът ми  Laughing След като го извадиха ми предложиха да ме приспят,но аз така и така бях замаяна отказах.  Laughing
Най важното нещо е след оперцията да се движиш колкото е възможно повече.Ако имаш други въпроси питай.
Пожелавам ти леко раждане,едно красиво и послушно бебче и бързо възстановяване след това  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 241
Цитат на: Павлина
е тука чакай включване от Радина Wink тя ще ти помогне с инфо. За Корновски съм чувала хубави работи Stuck Out Tongue , хайде скоро да се похвалиш с бебе! Малко остана - вече си почти на финала.
целувки и кураж! Stuck Out Tongue


С каквото мога помагам  Wink
Ей Павче защо не влизаш в чата вече  Confused:

# 5
  • Мнения: 5 500
Цитат на: stpetrova
Здравейте , днес ми назначиха Секцио за петък 05.11, ако някоя мама от Варна е раждала там по този начин моля да сподели...Секциото ще го прави д-р Халачева и д-р Корновски...
Доста се притесних...а и ако може нещо да споделите за Спиналната упойка защото с такава ще бъде...Благодаря ви предварително!

Кръстинцата ми е при Халачева, с трето бебче е бременна, каза, че е доволна от нея.
Но лично аз не съм доволна от Корновски. Когато получих кафеникаво течение и циститни болки през втория месец, бше съвсем в началото, още не се бях регистрирала, абе шашната, та ходих при него в клиника Патанов, сигурно я знаеш до Нептун. И той ми каза след като чу оплакванията ми: мммм да, имате кървене. Аз: кървене не, кафяво течение, като бялото, но с кафяв цвят и не болки ниско долу, а циститни болки/ който е имал цистит ще направи разликата/, той пак: ммм да, кървене...ей направо ме побърка тоя дядка, като грамофонна плоча. Добре, че на ехографа се показа тупкащото сърчице на Цецо и станах като фурия и изчезнах. И се заклех, че при него повече никога, ама никога. Лежах няколко дни, пих хомеотачни ивсичко беше ОК. Оказа се, че това било доста срещано в ранна бременност, особено циститните болки.
Като го видях в Майчин дом направо ми призля. Понеже отидох да го разгледам преди да им дадат разрешение за раждане, съвсем случайно говорих с неонатоложката Юдова, тя ме разведе из клиниката, та като го видях питах аз при кого ще раждам, тя ми каза при когото искаш, не при когото се паднеш на смяна. Изрично предупредих, че при дядката не ща.
За сметка на това пък жена му е голяма сладурана, акушерка е в Майчин дом, Корновска, много добра и съвестна жена. Корновски навремето може и да е бил светило, но явно годинките си казват думата.
Както Радина ти е казала, анестезиоложката Добрева е също много добър лекар и човек.
Това е мое мнение за Корновски, аз просто не го харесвам.

# 6
  • Мнения: 1 800
Афродита, а при кой лекар беше раждането ти? И секцио или нормално роди?Корновски и аз не го харесвам, интересувам се за д-р Яков. Сподели повече за твоето раждане и престой в Майчин дом.

# 7
  • Мнения: 5 500
Цитат на: milenka
Афродита, а при кой лекар беше раждането ти? И секцио или нормално роди?Корновски и аз не го харесвам, интересувам се за д-р Яков. Сподели повече за твоето раждане и престой в Майчин дом.

При Яков, доволна съм от всичко, обстановка, персонал, отношение, внимание, квалификация, цени.
Нормално родих, след 10 дни преносване. Яков ми разбута тапата /ама как звучи само Close /, но дори и след това до 4 дни по-късно още не бях родила и отидох в клиниката. Пукна ми водите в 9,30, имах съвсем слаби контракции и 3 см разкритие до 12,30. В 13,20 ми сложиха окситоцин и в 16,17 Цецо се роди. Веднага извадиха плацентата, Яков ме заши, защото се наложи епизиотомия - 4 шева външни. Таза ми беше малко тесен за главичката на Цецо, а през цялата ми консултация, която беше при JP-то никой не се накани да купят тазомер, че да ме измерят оказа се, че таза ми е по-тесен с около 2 см. Сложиха ми памперс за възрастни и ме закараха с легло-количка до стаята. След половин час ми донесоха Цецо.
Условията в родилна зала са идеални, родилното легло е съвсем различно от това, което съм виждала, по-широко и удобно. Под него има легло-количка и след раждане просто се пускаш малко надолу и си на него. След раждане Цецо го почистиха веднага, направиха му теста, и ми го дадоха да го нацелувам, след това го изкъпаха, попитаха ме дали има вече име и го написаха на лентичка и го сложиха на ръчичката му, повиха в пелени и оставиха 1/2, 1 час под лампа да се адаптира. Когато ми го донесоха беше вече облечен с блузка и гащиризонче, беше при мен през цялото време.
М/увременно там бяха майка ми и мъжа ми, по-къно пристигна и свекърва ми и брат ми със снаха ми. Пуснаха ги да ни видят, като мъжа ми и майка ми бяха в предродилна зала докато раждах, която се разделяше от родилна с едно стъкло. Има посещения два пъти през деня по един час. Не носиш нищо, нито дамски превръзки, нито памперси за бебето, нито дрешки. Храната е по меню, много добра за месоядните Wink първите два дни ядях само праскови и пъпеши, на третия акушерката седна до мен с едни картофени кюфтета и каза: Няма да стана докато не ги изядеш Wink Пък то на мен тогава хич не ми беше до ядене. Цецо имаше сериозна жълтеница, цвят оранж. Както и да е за това сега няма да пиша, важното е, че всички се погрижиха добре за бебе №21 Wink и го изписаха на 14-тия ден.
Това се сещам, ако нещо те интересува питай.

# 8
  • Мнения: 317
Здравейте , днес направиха запис на тоновете на бебо, казаха , че са много добри ...и в петък в 7.00 часа сме на линия в Майчин дом...Дай боже всичко да е наред и после ще разказвам ..
Благодаря на всички за подкрепата!!! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 228
Искам да добавя,че в майчин дом има нови цени!
секцио-900лв
нормално раждане-550лв
леглоден-55лв
епидурална-100лв
и ако се наложи бебче да е в кувиоз-65лв леглоден за интензивни грижи.

# 10
  • Мнения: 5 241
От кога са тези нови цени?
За секциото упойката независимо коя си избереш не се плаща допълнително.
Нормалното раждане е с 50 лв повече,но секциото с 200 лв  Shocked

# 11
  • Мнения: 8 769
От скоро. Онзи ден моя позната роди там. На почерпката по случай бебето, съпруга й каза какво е платил: Секцио-750 (или 800, не помня точно Embarassed), леглоден - 60 лв.

# 12
  • Мнения: 3 042
Почнаха да стават по-посещавани и решиха да вдигнат цените.  costumed050

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Павлина
Почнаха да стават по-посещавани и решиха да вдигнат цените.  costumed050

Естествено!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 123
и въпреки всичко са за предпочитане пред останалите родилни отделения
а впрочем някой случайно да знае каква е цената на женската консултация при Яков?

Общи условия

Активация на акаунт