За цигарите и забременяването

  • 7 736
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Запозната съм много добре с рисковете и въпреки това продължавам да пуша.

Винаги съм твърдяла, че от момента, в който ще започна с опитите за забременяване, ще спра и цигарите.
Те хората правилно казали "Голяма хапка лапни, голяма дума не казвай"......
Страстна пушачка съм - 1 пакет на ден, понякога и повече  Embarassed
Много ми е гузно  Embarassed
Всеки ден си казвам, че това е последния ми пакет.

Вие пушите ли?


# 1
  • Мнения: 2 120
И аз така, само веднъж се опитах да ги откажа и целият шум беше за нищо - трая точно един ден. Все си казвам, че като забременея ще бъде идеалния момент за отказването им.

# 2
  • Мнения: 2 196
Ето в тази тема въпроса е разискван на дълго и широко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83973.0

   Пожалавам ти успех в борбата с цигарите!  bouquet

# 3
  • Мнения: 128
Ами аз пушех повече от теб и забременях от раз.По - късно ги спрях и ги пропуших след като спрях да кърмя.Знам че можеше да не ги почвам и страшно съжалявам Embarassed
Така че директна връзка може би няма.Но във всички случаи си е вредно и за теб, и за бебето, когато забременееш.
Ако можеш ги спри - мотивацията е железна Mr. Green:
1.Дъхът ти не е като на кенеф Wink
2.Кожата става супер
3.Спестяващ доооста парички
4.Дишаш много по - леко и се чувстваш като на 18....
5.Нямаш угризения за бебето...
Хаиде успех, малко воля ти трябва  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Бях страстна пушачка стигах и до 2 кутии на ден и един прекрасен ден(21.09.05)си купих табекс и от тогава край.Много се гордея със себеси

# 5
  • Мнения: 9 899
за мен няма връзка между цигарите и НЕзабременяването. Поне за мен. Пушех като комин докато забременях, въпреки че и аз имах планове да спирам. После наистина си ги спрях.

# 6
  • Мнения: 304
 Embarassed mi i az pu6a i to nikak malko i mislq 4e bih gi otkazala samo ako zabremeneq ili ako mi kajat 4e te sa pri4inata da ne sum bremenna

# 7
  • Мнения: 235


  И аз пуша, и то доста по моя преценка. Но все се успокоявам, че като забременея ще ги спра. Надявам се още да не са дали отражение върху възможността да забременея, но едва ли и ще ми помогнат??!!!! Истината е, че ми се пуши и пуша. Embarassed

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Пущих доста...малко преди да забременея ги бях понамалила до кутия за два дена. След като видях положителния тест направо не съм палила вече.

# 9
  • Мнения: 104
От 15 октомври не съм слагала цигара в устата си. Успях да ги оставя от раз - без хапчета и без да ги намалявам постепенно. Просто реших и край. Сега се чуствам много добре.

# 10
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
в момента съм бременна, но преди това пушех като комин - понякога и две кутии на ден. не мисля че има връзка точно пушенето с незабременяването - други са причините според мен. но ако се правят опити за забременяване и ако родителите имат воля да спрат да пушат - и двамата - мисля че е по добре за зздравето на детето. при мен до последно съм съм пушила - спрях едва когато видях положителн тест

# 11
  • Мнения: 1 029
Не пуша от август.Малко напълнях, но се убедих, че всичко е воля!
Чувствам се прекрасно без тях.

 bowuu

# 12
  • София
  • Мнения: 1 067
Не съм пушила никога.

След последната ми неуспешна бременност изпитвах странен глад за цигари... тогава изпуших около 5-6 цигари за 2 седмици и това беше.

Не мисля, че има връзка между незабременяването и пушенето, но се възхищавам на всички, които имат воля да се откажат от цигарите и подкрепям силно тези които са в процес на отказване!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 044
Не съм  кой знае каква пушачка,от Нова година съм пушила 4-5 пъти и мога и без цигари Embarassed но някой път пуша просто ей така-въпрос на навик да държиш цигарата EmbarassedНо от както почнахме сериозно с опитите за бебче,,направо ми мина всякакво желание за пушене.

# 14
  • Мнения: 2 257
Пуша много и забременявам. Спирам като съм бременна, но въпреки това не износвам бременността. След всевъзможни изследвания и доказана липса на причина за миседите, вече си мисля, че цигарите ми пречат, дори и да не пуша през бременностите...Не знам вече какво ми пречи всъщност.....

Общи условия

Активация на акаунт