не иска да спи на обед?

  • 392
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Май бая се чудих къде точно да сложа темата си newsm78
На почти 1г. и 4 мес. сме и ми се струва, че малката вече не иска да спи през деня, или поне не всеки ден. Досега все го отдавах на зъби (нападнаха я кътници и кучешки), но вече изби и последния от първата партида кътници и всички кучешки, а проблема с обедния сън си остана CryВ продължение на близо два часа се мъча да я приспя- накрая успявам с люляне на ръце и то за  30-40 мин сън Confused.
 Ако все пак не успея към 17-18ч. вече се разкиселява и в 8ч. заспива. А ако спи следобед вечер заспива чак към 10:30ч.

Та въпросът ми е дали има деца на тази възраст, които не спят на обед?

# 1
Има, моето - ама като не иска, много много не я мъча. Обаче има случаи, когато заприличва на японче, така й се спи, а тя не иска да си ляга. Тогава или на разходка, че в количката по - заспива, или я слагам и като поплаче 5 минути и вземе че заспи,

# 2
  • София
  • Мнения: 172
Това с количката при повечето деца действа (стига да иска да се вози още в количка, че моя беборан не иска вече).
Дали ако се умори от повечко тичане, разходки, някоя по-буйна игра, няма да се предаде дребосъчето?

# 3
  • Мнения: 165
Ами преди два дена по време разходка и в количката не заспа, чак като се прибирахме с колата към 5ч. Close

# 4
Не съм съгласна с предложението за по - буйната игра. Всъщност, когато й се спи и има такива занимания, само се превъзбужда и точно затова не иска да си ляга. Затова си мисля, че трябва да се подходи точно обратно - занимание, което да е по - монотонно.
Обаче, ако във всички случаи не иска да спи - тогава си я изтрайвам да е кисела и я слагам по - рано вечерта. Не искам да я насилвам за такива неща.

# 5
  • Мнения: 331
според мен това е проблем при повечето бебета, които спят до по-късно сутрин. ако излезете на  обед за час-час и половина, няма ли да се умори, и като се наобядва да заспи? аз така правех, когато махахме сутрешното спане - за да не заспиват в 11, ги извеждах за един час и досега си лягат в 12,30 -13 . спят два часа и вечер в 8,30 са в леглата. и като станат в седем сутрин, как да не им се спи в един?

# 6
  • Мнения: 577
Моето пък сладурче въобще не спи през деня,за това пък вечер си отспива(което е по-добрия вариант)

Общи условия

Активация на акаунт