Въпрос за стрес

  • 513
  • 8
  •   1
Отговори
Момичета, здравейте!
Искам да попитам какво се отразява на бебето като стрес?
Аз работя и всеки ден съм по тези трамвай, където хората са доста груби, бутат се, малко се изнервям от това, според вас, отразява ли се?
И какво мога да правя, за да го успокоявам, за да е спокойно бебче след катос е роди?
Забравих да ви кажа, че съм в 14 г.с.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 2 271
Под стрес,който да навреди на бебто се има предвид нещо,което да те изплаши/стресне/ изведнъж.Не се ядосвй за такива неща!
Така,че не се притеснявай!Пей си песнички/в къщи имам впредвид/-дори не детски,каквото обичаш.Така хем твоето настроние ще е по-добро,хем на бебчо ще му е кеф!

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 15:00 от petia47

# 2
  • Мнения: 107
Ами то какво ли вече не ни стресира?! Гледай колкото можеш да не обръщаш внимание, особено на "хората в трамвая"! Усмихвай се повече, мечтай за дните, които те очакват с бебето ти, разхождай се, ходи на зай-пазар по детските магазини, а ако искаш може и да си купиш нещо, което ти харесва, вечер се глези пред таткото и го карай да ти разтрива краката и въобще се наслаждавай, защото това е един от най-хубавите периоди от живота на жената. Поне за мен така беше, аз много лека бременост имах /като изключим емоционалните проблеми, които имах в началото, но те отшумяха  бързо-бързо/ и се чувствах прекрасно, надявам се и с теб да е така. А сега като стане по-топличко си купи един голям сладолед, яж си го най-блаженно и се забавлявай! А и всичко ще се събуди сега за живот, нали е пролет! Лека бременост!   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 447
Аз пък имах много проблеми и нерви в работата - общо взето през цялата бременност бях непрекъснато под напрежение. Обаче пък бебо е много спокоен и уравновесен откак се е родил Grinning Така че може би бебетата са по-устойчиви, отколкото си мислим. Не се натоварвай допълнително с такива мисли Peace

# 4
Цялостно темата за мен е интересна.
Първо - мисля, че простото нервничане покрай градския транспорт едва ли ще му навреди.
Второ - не съм много сигурна, доколко емоциите на майката по време на бременност влияят на бебо.
Трето - затова съм по - сигурна, че надвишаване на определени граници на стреса могат да доведат до фатлни последици.
Личният ми опит - бях много спокойна, и бебка е спокойна. Разни жени около мен твърдят, че връзка има - ето аз така спокойно съм си карала бременността (не значи безпроблемно), затова девойката е спокойна. Ама аз на това не вярвам. Много ми е интересно мнението на другите мами, какви са техните наблюдения.

# 5
  • Мнения: 107
Всичко е много относително! Нали ви казвам, че първите 3 месецаот бременоста имах доста роблеми - трябваше да се разведа, тичах по адвокати, по съдилища, смених 3 къщи, както и да е, хабих много нерви и си мислех, че бебето ми ще е нервно! Но то е точно обратното! Много е псокойна, весела, жизнена! Ама аз остатъка от бремеността компенсирах 3те месеца!

# 6
  • Мнения: 5 401
И аз съм всеки ден по трамваите - по около 40 мин. Бутат ме, хващат се за мен, виждат ме с корема и никой не ми отстъпва, гледат ме сърдито, ако случайно съм успяла да седна. Изнервящо е и като се добави почти ежедневния стрес на работа, разбирам те напълно!!!!!
Но си повтарявам непрекъснато, че трябва да съм спокойна и се старая. Невинаги се получава, но от няколко дни играя на една игра - пея на ум детски песнички на бебчо, а като зацикля с текста започвам да си съчинявам сама. Така времето минава по-бързо и се усещам, че започвам да се усмихвам по начин, непонятен за хората около мен.
Хайде, весело и щастливо бременеене!  Hug

# 7
  • Мнения: 277
Второ - не съм много сигурна, доколко емоциите на майката по време на бременност влияят на бебо.
Трето - затова съм по - сигурна, че надвишаване на определени граници на стреса могат да доведат до фатлни последици.
Има връзка, вече я установих със сигурност. Преди по-малко от седмица бях на ФЕКГ и в началото на прегледа кръвното ми беше в норма. Постепенно от вълнение (мене малко ми трябва, много съм емоционална) стигнах едни нива, шашнах докито. И понеже мереха налягането в пъпната връв и после във всички вени, аорти, камери и т.н. на бебо, видя се, че когато аз съм под стрес и кръвното ми се вдига и на бебка й се вдига. Едва ли е добре за нея, въпреки че докторът ми каза, че всичко е наред. Склонна съм да мисля, че той го каза да ме успокои, за да не си вредя повече и оттам на бебо. Така че... По-леко трябва да се гледа на нещата. И никой няма да мисли за нас - нито на работа, нито в градския транспорт, нито където и да било. Ние сами трябва да го строим.  Ама и това си е до характер. ooooh!

започвам да се усмихвам по начин, непонятен за хората около мен.
Ти не си критерий Hug Умееш да караш хората да се усмихват. Едно успокояващо действаш, дори и само виртуално в нета като те срещат. Щом излъчваш хармония, ясно е, че лесно я постигаш. Само така!!! Че да се усмихваме и ние непонятно за околните покрай теб. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 423
В моя майчински паспорт има графа "Стрес" и подграфи: "фамилен", "професионален", "друг". Та при мен докторката си отбеляза още при първата ни среща по повод бременността, че съм подложена на стрес в работата. Което по-късно й даваше основания да ми предложи забрана да работя, в случай, че не се споразумея с работодателя ми за работа от вкъщи (при моята професия това е възможно).
Та темата за стреса не е толкова маловажна и под стрес не се разбира, както по-горе една от нас е написала, само ситуация, в която нещо може да те изплаши. Онова стягащо чувство в гърлото, необяснимото изпотяване на дланите и умората, всичко това са последици от системния тормоз на душата и тялото, наречен стрес.
Ако ти е преко сили да се буташ по трамваи, тролеи и прочее свърталища на всякаква сган, говори с лекарката си и изисквай болничен. Твоето здраве и здравето на бебчето са най-важни. А стресът е основателна причина за болничен.

Общи условия

Активация на акаунт