ПОМОЩ - Положителен "Австралийски антиген"

  • 6 842
  • 30
  •   1
Отговори
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Преди малко получих теста си за хепатит, някой знае ли какво означава:
НВsAg(+)пол.

# 1
  • Мнения: 959
Аз мисля че това е сифилис, но не е опасно за бебето. Проблемът ти е друг - нито една АГ няма да те приеме за раждане ако не се излакуваш! Успех!

# 2
  • Мнения: 1 942
Според мен това не е сифилис  newsm78

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Сифилисът  и СПИН-ът се изследват с кръвен тест "ВАСЕРМАН". Той ми е отрицателен.
"Австралийският антиген" е само за хепатит. Но самата абревиатура, която е положителна,  не ми говори нищо.

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
Аз мисля че това е сифилис, но не е опасно за бебето. Проблемът ти е друг - нито една АГ няма да те приеме за раждане ако не се излакуваш! Успех!
лелелееее ама недей да плашиш така момичето,това не е нито сифилис,нито хив!!!това 4е ти е + австралийския антиген не е толкова страшно,не се налага никакво лечение,няма опасност и за бебето

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Миналата година, когато сестра ми беше бремена също имаше положителен за хепатит, който не беше опасен за бебо. Но тя не си спомня използваните съкращения. Дано да си права paff.

# 6
  • Мнения: 565
Мисля, че е хепатит Б newsm78 Ама мисля... Защо не си попиташ доктора най-добре и не си направиш още едно изследване. Понякога бъркат Дано и при теб да е така Hug

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Консултацията ми е за утре сутринта, но до тогава ще ми се пръсне сърцето. Поразрових се из Нета - наистина е Хепатит Б, дано да не е от "гаднярския".

# 8
  • Мнения: 1 942
Ако е Хепатит Б, няма страшно за детенцето. Моя позната беше така. А ако беше от другия ти вече щеше да си усетила. Лошото е, че няма да те оставят да си с другите майки. Според мен трябва бързичко да се ориентираш към часта болница за раждане и там няма да ти направят проблем, защото така и така там са изолирани майките една от друга. Но съм сигурна, че няма опасност за бебчето. После мисля, че тя пи някакви лекарства, но ми  е неудобно да я питам как беше...  Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
На една мама от форума също и беше показало положителен, направи втори тест на друго място и - отрицателен Може да са объркали нещо в лабораторията.

# 10
  • Димитровград
  • Мнения: 23
И на мен ми се иска да е объркване, но съвпаденията станаха малко повече. Сестра ми има такъв или подобен резултат, преди години ми правих оерация от херния и ми приливаха кръв ....., но предполагам, че не е страшно. Мерси мамчета.

# 11
  • Мнения: 7 640
Аз мисля че това е сифилис, но не е опасно за бебето. Проблемът ти е друг - нито една АГ няма да те приеме за раждане ако не се излакуваш! Успех!
леко-леко!
И трите неща, които пишеш са ГРЕШНИ!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
Можеш спокойно да родиш в Майчин дом, на втория етаж е изолатора. Там има две стаи за случай като твоя.

# 13
  • Мнения: 599
Аз мисля че това е сифилис, но не е опасно за бебето. Проблемът ти е друг - нито една АГ няма да те приеме за раждане ако не се излакуваш! Успех!
леко-леко!
И трите неща, които пишеш са ГРЕШНИ!

Моля, недейте да пишете с лека ръка неща, в които не сте сигурни и нямате достатъчно информация, все пак смисълът на форума е взаимопомощ.
Моят съвет е да първо да се повтори изследванрто, оттам натаък да се правят заключния.

# 14
  • Мнения: 431
Лекарското съсловие не би отминало с лека ръка дори и потенциална опасност за теб, детето или други хора, така че споко

Антигена ти е сигурно от прекаран незабелязано хеп. Б. Той остава в кръвта дълго време/ май 20 год/. Някога баща ми пребуледува такъв хепатит и по тази причина не е кръводарител. На нас ни няма нищо Hug

Общи условия

Активация на акаунт