Здравни вноски

  • 752
  • 10
  •   1
Отговори
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Я кажете последно каква е идеята: държавата поема всички раждания + престоя на майката и бебето или най-добре да си платия вноските преди да са ми "фраснали голямата секира"? newsm78

# 1
  • Мнения: 883
Държавата нищо не поема. Даже се говореше и за някакво доплащане за престоя на бебето от раждането до изписването, понеже разходите по принцип били за бебето, а не за майката ( с някой изключения), а то, милото, тъкмо се е родило и не са му плащани здрамни осигуровки. Моя приятелка преди да роди доктора я накара да си изчисти всички здравноосигурителни задължения. Защото иначе ще трябва доста да си плати за самото раждане, а както и се оказа в последствие усложнения и секцио... Говореха и за някакъв фонд, който да плати на болницата и после до 6 месеца да се възстановят парите от родилката(семейството й) Но не следя темата и не  знам какво точно стана. Но именно заради такива усложнения е най-добре да си плащаме. newsm78И аз съм против, но друг вариант няма. Успех!

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 23
Попаднах на този материал и затова питам:
"Неосигурените майки ще раждат безплатно
Аз жената|2006-03-20

Майки, които не са плащали здравните си осигуровките, ще раждат безплатно наравно с тези, които са осигурени. Tова решиха от парламентарната здравна комисия. На държавни разноски ще е освен самото раждане, но и престоят на родилката и бебето в болница. Според народните представители по клинична пътека на здравната каса то излиза 400 лева. Годишно за 70 000 раждания здравната каса отпуска около 28 млн. лв., без болничния престой излиза 20 млн. лв.
Също така се обсъжда идеята неосигурените бъдещи майки да придобиват статут на осигурени след определен месец на бременността."

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Това май беше проект за от 2007 г.

# 4
  • Мнения: 2 821
Извинявайте, ама и аз съм била бременна и съм се осигурявала....айде де!!!Откъде накъде циганките неосигурени ще минават автоматично за осигурени през бременността.
Както виждам не само циганките се гласят за това.
Безплатен обяд няма....
За едни може за други не...Тъпа държава....няма да се справят с това ееейй #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, стига де.
Не само циганките се възползват, защо не си помислиш за момент, че има хора, които не могат да си позволят да си плащат раждане?

# 6
  • Мнения: 972
Мисля, че по принцип раждането е безплатно дори да не си осигурен здравно  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Мисля, че по принцип раждането е безплатно дори да не си осигурен здравно  newsm78
Така е, и няма нищо лошо в това!

# 8
  • Мнения: 2 821
Е, стига де.
Не само циганките се възползват, защо не си помислиш за момент, че има хора, които не могат да си позволят да си плащат раждане?


Не става дума да си плащаш за раждане , а да си плащаш здравните осигуровки.
Здравноосигурена съм и за раждане не съм плащала!

# 9
  • Мнения: 883
Аз също погасих дължимите си здравни осигуровки само защото искам и се надявам да родя второ дете. И също не съм съгласна едни да плащат, а други да не плащат. Аз съм безработна и си внасям здравните осигуровки, като вземам от детските надбавки. Какво прави тая държава - прехвърля от пусто в празно. smile3515

# 10
  • Мнения: 2 821
Просто държавата трябва по някакъв начин да отдели тези, които не си плащат "щото така" и щото "по добре на частно да си плащам"...обаче е почти невъзможно.Има много хора, които не са безработни и не си плащат. Не че като плащаш условията в болниците са идеални, ама това е друг въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт