Как съобщихте на родителите си добрата новина

  • 4 804
  • 70
  •   1
Отговори
Бременна съм в 6-та седмица и все още не съм казала на родителите си, нито на тези на съпруга ми. Знам, че всички ще се зарадват много, но има някакво усещане за неудобство или нещо подобно. Тъй като утре е Благовещение мисля, че няма да има по-подходящ момент да им съобщя. Вие как го направихте?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами мен мама ме усети и на мен ми остана само да потвърдя.

# 2
  • Мнения: 27 524
И на мен ми беше малко конфузно...
На мъжа си казах сравнително лесно,той пък падна от радост на улицата  Mr. Green
После отидохме при родителските тела и го накарах той да каже и така мина "безболезнено"  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 644
Оф- на неговите родители като че беше по лесно- говореше той
Първо им съобщихме че ще се женим- не заради бебето -ние живеехме заедно от 1 г- просто като стана бебето решихме и това да направим
На нашите исках сама да им кажа- първо изтърсих че ще се женим и после че съм бременна- баща ми се зарадва каза че това го чакал от 5г.- тогава се ожени по-малкия ми брат.
А майка...тя се разплака- все едно ще умирам- но тя си е такава и на хубави новини плаче
Нашите все това искаха но като стана...май се уплашиха- ама след 2-3 дни свикнаха с мисълта и започнахме подготовка за сватба Laughing

# 4
  • Мнения: 23
Ами аз както си говорех с мамчето по телефона, съвсем неочаквано и изтърсих че ще става баба Joy
Естествено се зарадва. newsm44

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Благовещение е един много хубав празник и наистина можете да се възползвате от този ден и вие да съобщите хубавата вест. И ако наистина ти е трудно да говориш, помоли половинката си гордо да се изперчи и той да съобщи новината. При нас мъжО вършеше тази "тежка работа", а мен после само ме обсипваха с внимание.

Лека бременност ти желая  preggo

# 6
  • Мнения: 5 401
Честито!  Grinning
С мъжа ми мислихме да си мълчим до Коледа и да поднесем новината на родителите ни като подарък за празника. Имаше план да се събере цялата рода при моите родителите, та представи си колко щяха да са щастливи. А и по това време приключваше първия триместър и щях да се чувствам по-спокойна. Е, планове, надежди, ама съвсем друго стана. В края на ноември имах малък проблем, полежах няколко дни в Шейново и като гледах как майките на другите момичета идват на посещения, носят им храна, доплака ми се от самота. И се предадохме - казахме им по телефона. В началото се уплашиха дали всичко е наред, а след това настана пълно щастие.  Grinning

Мисля че Благовещение е много подходящ момент да направите щастливи и вашите родители. Нали точно това се е случило на този празник!

Пожелавам ти много щастлива и лека бременност!   bouquet

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
по телефона.... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 489
Бяхме седнали на масата и мъжа ми изкара кутия бонбони и им казахме,че ще стават баба и дядо,а на свекър ми мъжът ми му е казал.

# 9
  • Мнения: 252
При нас мъжо съобщи на техните,че съм бременна и че ще се женим, а на мойте родители  аз им казах ама в обратен ред  Laughing

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ние бяхме планирали да ги поканим на гости всички и така да им кажем новината Grinning.Обаче веднага след потвърждаване на бременността трябваше да влезна в болницата.И се наложи да им кажем малко по-рано от предвиденото .Аз на моите родители по телефона/ мама ме притисна /а мъжо на неговите на място .

# 11
  • Мнения: 223
баща ми живее в чужбина, а майка ми отдавна е починала. няколко дни след като разбрахме, че съм бременна с приятеля ми взехме бутилка шампанско и отидохме при баба ми, дядо ми и сестра ми да им кажем. от там се обадих по телефона и на баща ми - казах му, че се обаждам да му честитя и когато той попита какво му честитя, аз отговорих - това, че ще става дядо  Laughing после докато говорих с мащехата ми, тя каза, че 10 мин. стоял без да мърда, гледал в една точка и се усмихвал замечтано.

# 12
Тъй като майка ми живее в чужбина и казах по телефона. Колко много се радва тази жена......Как щастливо се смя.
А на родителите на таткото каза самият татко, и те се зарадваха. От отдавна им се щеше да си имат внуче, с което да се фукат пред съседите  Wink  Е, уредихме ги.

# 13
  • Мнения: 1 446
Най - напред майка ми разбра и 5 мин. след това съпруга ми. Неговите родители 30мин. след това. Хубавите новини в нащо семейство лесно се казват.

# 14
  • Мнения: 1 598
Мислихме да изчакаме да влезна поне в третия месец,но се наложи да изляза в болнични и казахме по-рано. На свекърите първо понеже сме в един град.Всичко ми трепереше докато съобщим,но се оказа че са ни усетили понеже се виждаме често.
На моите родители също казахме лично.Не исках по телефона и затова при първия удобен уикенд отидохме на гости и ги зарадвахме всички. Сега баща ми се надява внучето да му нацели рожденния ден,защото термина ми е наблизо. Wink

Лека бремнност ти желая. Утрешния празник е хубав повод да ги зарадваш.

Общи условия

Активация на акаунт