Откога мога да давам гъби?

  • 3 148
  • 23
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дребосъка е много лаком и постоянно ни опитва храната. А пък аз готвя доста често гъби и се налага да вечеряме чак когато си легне за да не види какво ядем и да поиска. Докога да държа фронта според вас?

# 1
  • Мнения: 46 488
Гъбите са много тежка, трудносмилаема храна и препоръчват да се изчака поне до 2 години. Но ако става дума за 1-2 гъби, примерно от манджа ориз с гъби, не мисля, че е проблем.
Аз лично й дадох този месец, имаше в соса от спагетите и й дадох една, обаче я изкара цяла и вече ги отделям от манджите  Confused

# 2
  • Мнения: 2 274
Според руснаците (а те са заклети гъбари) гъби - най-рано след 3 години. Някои дори говорят за 7 г.

# 3
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Руми опита гъбки преди 2 месеца,но то стана по невнимание.Бяхме на гости и тя си грабна от една чиния.Нищо и нямаше след това,но повече не съм и давала.Ще поизчакам още малко.
И на нас ни се налага да вечеряме късно заради нея,все рови в чиниите.....

# 4
  • Мнения: 3 537
О,недей да бързаш с гъбите.Аз все още не давам.След 2 години.То за нашите стомаси  е много тежка храна,а пък да не говорим за детските

# 5
  • Мнения: 27 524
О,рано е за гъбки.Давай му друго то масата.Не,че има какво ново да добавя към момичетата,но гъби поне след 3 години,даже и повече да изчакаш,няма да сгрешиш.Много тежка храна са,трудно смилаеми,а чак нещо толкова ценно в тях май няма  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 645
Гъбите са доста тежка храна.Аз изчаквам с тях,и все още не съм дала.
И сигурно още дъго време няма да дам.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
О,недей да бързаш с гъбите.Аз все още не давам.След 2 години.То за нашите стомаси  е много тежка храна,а пък да не говорим за детските



 Peace

# 8
  • Мнения: 1 446
Когато сте на масата дай му малко , но цяло порция недей. Ние в къщи също се възпираме от този храна , доста е тежка. Свекър ми е заклет гъбар ако разбираш за какво ти говоря. Смятам да давам след 3г. и не често.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
абе ти не беше ли пускала и преди  такава тема  Grinning ми тука из моите книги пише от 8 месеца и че били добър източник на витамин Б. аз не съм давала нищо готвено с гъби, но готово пюре, съдържащо гъби- да.

# 10
  • Мнения: 2 040
Не съм й давала гъби още, страх ме е, пък и е доста тежка храна ... доста ще изчакам ..  Peace
Иначе и ние много ядем ... сега сме на тема Кладница,но ме е страх да й дам даже да я опита .. мен тръпки ме побиват от външния й вид, ама пък е страшно вкусна ...  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 125
И аз не съм давала още гъби.
Рано ми се струва, а и при нас е голям проблем, защото много ги използвам в кухнята. newsm78

# 12
  • Мнения: 5 713
Аз също не давам гъби. Понякога ве4еряме след като тя си легне.

# 13
  • Мнения: 140
...аз не съм давала нищо готвено с гъби, но готово пюре, съдържащо гъби- да.

 newsm78Какви са тези готови пюрета с гъби? newsm78
Не съм ги виждала ...

# 14
  • Мнения: 545
Във френските книги за хранене на бебета пише, че гъби могат да се дават към 8-10 месеца, но смесени с други храни, например картофено пюре, моркови и др. Но все пак избирай някои банални гъби, защото са ни познати..

see you,
Cleo.

Общи условия

Активация на акаунт