Малко неграмотни въпроси за хранене на едногодишно с биберон

  • 1 053
  • 15
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Извинявайте предварително за глупостите, които ще питам, но в момента отбивам бебката и започнах вечер да й давам адаптирано, т.е. не е точно адаптирано, а Нестле Джуниър, но както и да е...
Първият ми въпрос е какво количество мляко трябва да пие вечер на тази възраст?! Проблемът е, че независимо колко й направя, тя го изяжда и изглежда доволна, а не искам да я прехравнам или да не й стига до сутринта?!  Shocked
И второ - с какъв биберон трябва да я храня? Засега давам с Авент - две дупки, но май бавничко яде... За колко време би трябвало да изсмуква количество от около 200 мл. примерно?  newsm78
Благодаря предварително за отговорите!  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Авент с 2 дупки е за след 3-ия месец.Добре е да вземеш или с 4 дупки или направо бибероните с разрез и да позлваш към носа трите чертички.
Давай й колкото й душа иска.Няма да я прехраниш,нека си пийва,тя си знае колко иска.Синът ми е на 7 месеца и пие 250 мл за около 4-5 минути.Дано ти помогнах мъничко.Поздрави

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Две дупки е малко  Mr. Green
Млякото давам с 3 (въпреки че Ф не е на годинка, но пък е ветеран в биберона в сравнение с Емата  Mr. Green), а ако слагам Плазмонка-с 4 дупки, щото много бавно върви.
За 10 минути горе-долу трябва да изяжда количеството от 200 мл, но 3, с 2 дупки може да откарате и половин час ако е търпеливичка и не се ядоса предварително.
За количеството, все си мисля, че умишлено са направили шишетата не повече от 250 мл  Wink. На 11 м Ф яде около 210 с една плазмонка, но напоследък взе сам да си намалява дозата. Ти ще си прецениш, ако 200 й стига..., значи добре

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За 10 минути горе-долу трябва да изяжда количеството от 200 мл, но 3, с 2 дупки може да откарате и половин час ако е търпеливичка и не се ядоса предварително.

Явно Емата е като компресор, за около 10-тина минути го изяжда с двете дупки  Mr. Green, но ми се струва бавничко, може би щото спомените от сина ми са, че приключвахме за нула време с млякото вечер...  newsm78

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За 10 минути горе-долу трябва да изяжда количеството от 200 мл, но 3, с 2 дупки може да откарате и половин час ако е търпеливичка и не се ядоса предварително.

Явно Емата е като компресор, за около 10-тина минути го изяжда с двете дупки  Mr. Green, но ми се струва бавничко, може би щото спомените от сина ми са, че приключвахме за нула време с млякото вечер...  newsm78
Е, тя е професионалистка. Мисля, че всичко си ви е таман  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524

За количеството, все си мисля, че умишлено са направили шишетата не повече от 250 мл  Wink.

Има и с 330  Peace

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За 10 минути горе-долу трябва да изяжда количеството от 200 мл, но 3, с 2 дупки може да откарате и половин час ако е търпеливичка и не се ядоса предварително.

Явно Емата е като компресор, за около 10-тина минути го изяжда с двете дупки  Mr. Green, но ми се струва бавничко, може би щото спомените от сина ми са, че приключвахме за нула време с млякото вечер...  newsm78
Е, тя е професионалистка. Мисля, че всичко си ви е таман  Peace

Мерси!  Hug Може би все пак ще взема обаче с три дупки...  Thinking

# 7
  • Мнения: 717
Аз също ще ти препоръчам да си вземеш от тези с разрезите, на практика този биберон може да пуска и по много малко ако прецениш. Иначе като количество, давах максимума показан на кутията (мисля, че беше 7 лъжички - 210 гр) като разчупвах вътре 2 бисквитки плазмон. Изяждаше го за около 10 мин.

# 8
  • Мнения: 3 042
Спокойно си давай на детенцето, колкото мляко иска. Дъщеря ми след като навърши годинка пиеше за вечеря 250 мл мляко с 1 бисквита закуска /  newsm78 мисля, че беше / и през ноща още едно шише от 250 мл. През деня си се хранеше нормално за възраста си. Изобщо не е била дебела, нито даже закръглена. Радвай се, че детенцето иска мляко. От млякото вреда няма, колкото и да изпие.

# 9
  • Мнения: 35 960
Зъхи, Емата е голям човек вече, защо не й даваш млякото с човка или с чашка? или целиш ефект "заспиване"?

# 10
  • Мнения: 7 803
Зъхи, Емата е голям човек вече, защо не й даваш млякото с човка или с чашка? или целиш ефект "заспиване"?

точно това щях да кажа  Peace

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Защото с чашка пие значително по-малко отколкото с шише, пък и докато го пие, лежим двете на леглото, за по-плавен преход от кърменето.  Wink
По-нататък сигурно ще почнем с чашка, но за момента сме така.

# 12
  • Мнения: 35 960
Защото с чашка пие значително по-малко отколкото с шише, пък и докато го пие, лежим двете на леглото, за по-плавен преход от кърменето.  Wink
По-нататък сигурно ще почнем с чашка, но за момента сме така.

 hahaha свикнало е детето с вакуум-помпата  Joy
успех ти желая   bouquet

# 13
  • Мнения: 5 370
Маманче, ние сме на Авент с 2черти май, обаче го изцоква за нула време.
Слагам и вечер, и сутрин по 2 плазмонки-омита се като стой, та гледай.
Нестле Джуниъра трябва да ти дава общо 250 мл. ,ако го правиш със 7 лъжички мляко+210 гр. вода. Давам и сутрин ,и вечер и не смятам да спирам засега-а твърда храна през деня не му липсва никак.

# 14
  • Мнения: 2 071
Ако не ти се купува нов биберон, просто разшири дупката с игла или малка ножичка. Аз така направих. Давам вечер 240гр. Аптамил 3 с 8 лъжици вода. Общо става към 280 гр. Изпива го за 4-5 минути.

Общи условия

Активация на акаунт