нашият режим на почти 8 месеца

  • 468
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
мамита,

погледнете, моля ви, нашият режим на ядене:

7 часа - кърма
до 12часа - не яде друго, само сокове, овесена вода
12 часа - зеленчуково пюре с мляко - 200 гр/от другата седмица ще въвеждам месо
14 часа - плодово пюре 50-60 гр
16 часа - млечна каша 180 гр с добавен суров плод
20 часа - кърма
23 часа/4 през нощта - се буди и иска пак да папка

кажете как ви се струва? струва ми се, че си получава всичко, което му е необходимо, но защо толкова се буди вечер и през нощта? това е първият ми въпрос.  направих опит вечер да го дохранвам с Аптамил, обаче така се запече, че ум да ти зайде. Какво да му давам на гладника, освен кърма?

вторият ми въпрос е по колко плодово пюре мога да давам на ден?

и третият - сутрин от 7 до обед са близо 5 часа, понякога плаче доста, но това е обикновено преди да заспи, а възможно ли е човека да си гладува? Какво мога да му давам, без да му развалям обедното ядене?

благодаря на всеки, който успее да изчете цялото ми писание до края и отговори  Laughing



# 1
  • Мнения: 46 434
Ами има си деца, които имат нужда от повече ядене, дъщеря ми беше с подобен режим на тази възраст.
Плодово пюре съм давала по 200 гр. на ден.
За закуската м/у 7 ч. и обяда- не знам дали си захранила с глутен, можеш да даваш попара, грис, плодове, кус-кус, овесени ядки и т.н.

# 2
  • Мнения: 7 640
и на мен странна ми се вижда дупката м/у 7 и 12 часа. Някаква кашичка или попарка, кремче не иска ли?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 119
Щом нощем смяташ, че е гладен, дай му за вечеря преди кърмата супа със сухарче например (ако е захранен с глутен).
Сутринта наистина е много времето от 5 часа, още повече, че се съмняваш пак, че е гладен. Единият вариант е да му дадеш закуска (м/у 9 и 10 часа например) или пък да изтеглиш обедното хранене към 11, а след няколко месеца като започне да яде повече храни, пак ще започнеш в 12 да му даваш. Не смятам за много фатално ако обяда не е точно в 12. Моята дъщеря дълго време ядеше за обяд чак към 2, защото преди това спеше. И сега понякога се случва - никога сме нямали железен режим  Sad

# 4
  • Мнения: 2 028
благодаря ви, момичета, за идеите    Heart Eyes

два бързи въпроса:

Никол, как се приготвят овесени ядки, аз му давам само водичка от овесени ядки, това ли имаш предвид?

Фелисити, и педиатърката каза нещо за супички вечер. Има ли готови супички, някакви видове?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 643
Аз на моя гладник днес му дадох овесени ядки за закуска- да разнообразя малко попарата.Той яде първо към 6,00-АМ и после пак към 9,30-10,00- закуската- обядва към 13,30-последно яде в 21,30-АМ със бисквити Закуска
Сварих ги и като омекнаха ги пасирах- сложих захар и сиренце и ги излапа-ако не се дави не ги пасирай ама моя се дави и със сухарите та за по-сигурно ги пасирах
А водичката от овесениге ядки разхлабва- аз съм я давала на 20дни за запек.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 119

Фелисити, и педиатърката каза нещо за супички вечер. Има ли готови супички, някакви видове?
Виждала съм супи (май на нестле), но никога не съм купувала. Те май бяха и за по-големи деца. На детска кухня няма ли да ти е по-лесно?

# 7
  • Мнения: 46 434
... Никол, как се приготвят овесени ядки, аз му давам само водичка от овесени ядки, това ли имаш предвид? ...

Аз купувам фини, за да не се налага запарване, пасиране и т.н. Само ги накисвам във вода със стайна Т, стоят така 5-10 мин. и слагам 1-2 мерителни лъжички адаптирано мляко, намачкан плод или вместо плод слагам масло и сирене  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт