Реакция след ваксина

  • 7 222
  • 31
  •   1
Отговори
  Мами, много съм се притеснила...На два месеца сме и онзи ден ни биха първата ДТК в гръбчето отдясно и капките против полиомиелит...Оттогава си държи главичката само наляво като спи и ми се струва,че е много сънлива...Възможно ли е да е някаква реакция от ваксината?  Sad Ще побелея млада  Cry

# 1
Сигурно ти е много притеснено, но мисля, че притесненията ти не са основателни (поне много силно се надявам). Казвам го от собствен опит. Ние действително имахме реакция от ДТК, та следващите ваксини минахме само на ДТ, и въпреки това имахме проблеми. Първия път бяха страхотни писъци, отказа да яде, цялата беше станала сива - жълта... на моменти просто ставаше една "отнесена", а в следващ момент се дереше. Над 48 часа почти непрестанно я носих на ръце и само така успяваше малко да поспи.
След това - пак писъци, само че третия път напълно си изгуби гласа... нямаше го близо 3 седмици, а и още няколко седмици беше прегракнал, та се бях примирила...
Така че, горе главата и мисля, че всичко ще е ОК.

# 2
Обаче все пак е добре да се свържеш с педиатърката - дано да можеш да разчиташ на нея. Нашата дойде направо вкъщи и стоя в почивните дни неотлъчно до нас, докато не се появи руменина на бузите на бебчо.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 404
На нас са ни сложили вече 2 - 2-рия и 3-тия месец. Бият ни ги в ръчичката, малко под рамото. До колкото знам ваксиналните реакции са: температура, зачервяване, оток, неспокойствие и необясним плач. Ние не сме вдигали температура. Първия път се зачерви и отече, защото сложих компрес с риванол на другия ден Embarassed. За втората ваксина вече знаехме и на другата сутрин почти не личеше убождането. Да не те плаша, но полиомиелитната е жива ваксина и тя може да причини парези. Най-добре се консултирай с лекар,ако притесненията ти продължават.

# 4
  • Мнения: 702
Винаги когато са ни  били такава ваксина бебка е била по сънлива, последни път даже вдигна температура, стана многа нервна и пищеше толкова силно, че направо бях изпаднала в паника.
Ако само е по сънлива мисля, че няма за какво толкова да се притесняваш. Дано да се размините само с това

# 5
  • Мнения: 7 640
след първата ваксина бяха адски сънлеви, след втората ревяха, а третата- нямаше промяна.
Провери детето за Т, ако е ти се вижда по-унесено и топло.
Споко, все пак това е по-добрият вариант, отколкото де реве Grinning

# 6
  • Мнения: 577
На нас досега са ни били двете ваксини и пак беше сънлив,но както ти е казала PolarFox по-добре е отколкото да реве нали?И не се стряскай толкова и да се оправяте по-бързо.

# 7
  • Мнения: 2 271
Моята Вероника се скъса от плач и изведнъж заспа-права ,както ми е на рамото(след първата ДТК).После се събуди и 2,5 часа се съдра от реване.Мястото се поду и зачерви,въпреки компресите.И вдигна Т,макар че дадвах Калпол!
Педито ни посъветва да поставяме вече само убити ваксини.
Така и направихме!Следващите бяха без никакви реакции!

# 8
  • София
  • Мнения: 212
И аз мисля,че е хубаво да се посъветваш с лекаря!Не е добре,че си държи главичката само на едната страна!
При нас имаше температура над 38 и беше доста кисел и отпаднал.
В момента и аз съм много притеснена,защото на 22.03. сутринта ни сложиха само Полиомиелит.Цяла вечер много плака,а той е много спокойно бебче!Отдадох го на това,че бяхме на рожден ден с каката и децата бяха много шумни.Но на другия ден вдигна температура първо 37.5,а след това и над 38.Лекарят ни не пожела да дойде да го види,каза,че ваксината не давала такива симптоми,но можело да се дължи на нещо друго:настинка или друго неразположение...
...вчера цял ден бяхме с темп.,и в момента също!Снощи към 1ч. викнах деж. лекар от МЕД.ЦЕНТЪР "Лора",лекарката каза да го наблюдаваме внимателно и да се консултираме с лич.лекар.Да редуваме Панадола със свещички Eфералган и т.н.Температурата мина над 39.
Вие какво мислите?Аз се притеснявам да не се е разболял от нещо друго и организъмчето му да не може да се пребори с живите вируси от ваксината!А все пак те биха могли да причинят детски паралич! Sick
dr_deni,извини ме,че използвах твоята темичка,но става въпрос пак за пеакция след ваксина!

# 9
  • Мнения: 959
На Вики до сега са и били и двете ваксини по два пъти в 2-ри и 3-ти месец, никаква реакция по-сериоцна не ми е правила, дори и температура не е вдигала все едни че не са и бити. Нито е равала,  нито апетита и е отслабнал или пък да е била по-сънлива от обичайното. Като чета вашите бебчовци какви реакции са имали ми става лошо. Но ние си купихме ваксините и наште са безклетъчни. Отказахме се от тези които държавата ги предлага защото педито ни обясни че са едни и същи само, че в държавните имало живи компоненти и бебто само се мъчило. Иначи и двата вида действат по един и същи начин.

# 10
  • Мнения: 7 640
Педито ни посъветва да поставяме вече само убити ваксини.
Така и направихме!Следващите бяха без никакви реакции!
и нашите бяха убити, ама реакийка си имаше, както писах по-горе.

# 11
  • Мнения: 867
Вчера сложихме първата ваксина ДТК, Полио и Акт хиб-всичко с една инжекция. Поставиха на сина ми Pentaxim в крачето. Засега вече 24 часа след ваксината нямаме оток, нито температура или безпокойство. Само като че ли е малко по-сънлив, но иначе си хапва добре. Ако имате възможност поставяйте неживи ваксини, така се намалява риска от страничните реакции.  Прочетох едно изследване наскоро, че слагайки жива ДТК в 50% от случаите е налице висока температура, а при неживите ваксини процентът е вече 6%!

# 12
  • София
  • Мнения: 212
Откъде се взимат тези "неживи"?И личният лекар ли ги поставя?Скъпи ли са?
Благодаря ти!!!  bouquet
Моят бебчо все още е с висока температура-вече повече от 24 часа!!!Направо незнам какво да правя!?Снощи деж лекарка ни изписа антибиотик,ако не спре температурата!Притеснявам се,че той е мъничък за антибиотик!

# 13
  • Мнения: 959
Откъде се взимат тези "неживи"?И личният лекар ли ги поставя?Скъпи ли са?
Благодаря ти!!!  bouquet
Моят бебчо все още е с висока температура-вече повече от 24 часа!!!Направо незнам какво да правя!?Снощи деж лекарка ни изписа антибиотик,ако не спре температурата!Притеснявам се,че той е мъничък за антибиотик!
От търговска лига, но първо педиатърът ви трябва да ви напише рецептата.

# 14
  • Мнения: 7 640
как антибиотик за реакция къв ваксина Shocked, то се действа симптоматично!

Общи условия

Активация на акаунт