притеснена съм

  • 757
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
здравейте  мами,
 много съм притеснена.  У дома всички сме болни , бебе Йоанна е съвсем малко.  от  2 дена и тя е с хрема и й капя  капки  коларгол по предписание на педиатъра 3 х 2, но детето  диша трудно. захърква и сумти. особено вечер  едвам диша. аз имах висока температура. меря   нейната под мишничката - 36,7 .
не знам  какво да правя друго, за да я облегча. през нощта  е ужас капките и помагат, но не толкова. да и слагам ли нещо друго и какво или да звъня  на лекаря . помогнете

# 1
  • Мнения: 1 113
Търси лекар, детето е прекалено малко за да слагаш каквото и да е на своя глава.

# 2
  • Мнения: 2 125
Търси лекар, детето е прекалено малко за да слагаш каквото и да е на своя глава.


ПОДКРЕПЯМ!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 572
А само коларгол ли ви изписаха? Звънни на док и му кажи, че детето не може да спи, да ви даде и витамини и други неща има за малките.

# 4
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Здравей. Много неприятно е това, което ви е сполетяло. За хремата на бебето можеш да капваш витамин С в нослето между поставянето на другите капки, а също и чайче от лайка (заливаш чаена лъжичка лайка или филтърче с вряла вода 3 суп. лъжици оставяш да се покисна 5 мин, прецеждаш през памук) Капването може да направиш както с пипета, така и ссъс спринцовка. Сложи бебка на по-висока възглавница. Това ще й помогни да диша, защото секретът ще се стича надолу. Опитай да затопляш челцето. Това много помага на моя син. Например в малка бутилка от минерална вода наливаш топла вода, приплескваш за за приляга по-добре, увиваш я в кърпа и я държиш на челцето. Детенцето ти е малко, за това можеш да сложиш направо дънцето на бутилката върху челцето. Внимавай да не изгориш бебето. Водата да е търпимо топла, не
гореща. Всички болни у вас да си сложат веднага маски - струват стотинки от аптеката. Можете и да си направите, но ще отнеме време. Никой да не влиза пре бебе освен теб. И ти си сложи маска и се лекувай. Желая ви скорошно оздравяване.
О, забравих най-важното - обади се на лекаря още сега. Ако не му знаеш коориднатите - пиши ми на лични, ще те уредим. Няма значение къде живееш.  bouquet

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
За толкова малко бебе само хомеопатия.

# 6
  • Мнения: 1 113
Джуманджи, това, което пишеш може наистина да действа добре, но на по-голямо дете. Та бебчето е само на 17 дни! Ами ако направи алергия от лайката?

# 7
  • Мнения: 262
когато моето дете беше бебе освен коларгол често ползвахме стеримар т.к. сме имали случаи когато е повращал от задавяне със сополки така че първо пръсках стеримар( това е морска вода напълно безопасно за бебчета) за да му излязат всички секрети от носа и после коларгола и така да мойе да спи спокойно без да се дави от сополи

# 8
  • Мнения: 1 586
Капвай кърма в нослето - отпушва го идеално.

# 9
  • Мнения: 2 125
когато моето дете беше бебе освен коларгол често ползвахме стеримар т.к. сме имали случаи когато е повращал от задавяне със сополки така че първо пръсках стеримар( това е морска вода напълно безопасно за бебчета) за да му излязат всички секрети от носа и после коларгола и така да мойе да спи спокойно без да се дави от сополи

Или физиологичен разтвор, но преди това се консултирай с педито!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
За толкова малко бебе...
На Дияна за 1ви път и капнах Витамин С в носа на 7м.

Можеш да промиваш с физиологичен р-р, но и аз ще се присъединя към другите майки, консултация с лекар.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Физиологичен разтвор (Стеримар е по-лесен за пръскане) и след това почистване с аспираторче.
За останалото - лекар. А тоз коларгол го слагай след като почистиш носа хубаво с разтвора и аспиратора.

# 12
  • Мнения: 4 414
може да спи по-спокойно, ако овлажниш въздуха в стаята...ако нямаш овлажнител за въздух, постави тенджера с вряща вода за малко в стаята...аз простирах и мокри кърпи...иначе в нослето само физиологичен разтвор...всичко друго консултирай с лекар

# 13
  • Мнения: 28
много  благодаря  за    съветите  на    всички  майки.   консултирах се  с педиатъра  .  препоръча   физиологичен разствор   да  и капвам 2,3 капки и  след това   коларгол. много е  малка    и   съм  много притеснена. дано се  оправи  и  не се наложи  антибиотик  Sad .каде   го  хванахме това  чудо ? .   ходим с   маски  ,  като  от    планетата на маймуните смеу дома... #Crazy
остарях   с  10  години   , за  2  дни.....  още  веднъж    благодаря   ви  мили момичета   цветя  за всички  bouquet  и  Heart Eyes 

Общи условия

Активация на акаунт