Приятните емоциии-опасни ли са?

  • 784
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте мили майчета,

Щях да пиша по-рано да се похваля малката Тони проходи на14.03. миналия вторник Grinning пусна се , замята крачета плете ги ама радост голяма и ние се приготвяхме да правим прощъпулник в събота,но в петък малката направи епилептичен гърч, небеше получавала гърчове от почти една година , с доктора даже бяхме говорили последния път , че ако детенце продължи така ще намаляваме лекарството.
Три дни ходим по лекари и казаха ,че може да е от пренатоварване, от радост, общо взето дали ще е от приятно чувство или от страх все спада в понятието стрес Sad, а пък от него се отключват какви ли не заболявания
Докторите казаха да я успокояваме   , което изобщо незнам как ще стане??????
Почти 5 месеца се борим да проходи и то на нормална за това възраст(1.5г.) , да преодолее страха от по резките движения, при които се получава дърпане на операцията и съответно болка или по-скоро неприятното чувство на изпъване на кожата, а сега да я успокояваме Whistling, тя е толкова доволна от себе си , че може да се движи и междувременно ръцете и са свободни да пипат всичко newsm68 newsm44
Сега се чудим кога и как да правим прощъпулник ,че то ще е лудница и да не и доиде в повече , не че сме някаква безумно голяма рода, даже обратно ,мислим да поканим няколко приятели  с децата им:thinking:, ама пак ще са емоции, тичане , викане и други такива  ,а много ми се иска да  го направя, защото не сме правили погача за 40 дни ,че бяхме в болница,поне прощъпулник  #Cussing out
Дайте съвет newsm78

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
allia, чудесна новина! Да са ви честити първите крачици и бързо да потичвате след още малко време!!!
Не знам дали изобщо мога да дам съвет, ти си познаваш детето най-добре и сама ще прецениш кое е добре или не за него. Обикновено децата се изморяват от многото хора около себе си. А за родата съвсем нищо не мога да кажа - кани ли се, не се ли кани, щото моята е далече и не съм поставена пред такъв въпрос.
 Още веднъж браво на малкото човече, желая ви всички неприятни неща да останат зад гърба ви!  bouquet

# 2
  • Мнения: 997
Много се радвам за дъщеря ти. Чудесна новина!
Аз мисля, че големи събирания не бива да се правят. Всяко дете се превъэбужда и преуморява от много хора. По мое мнение тези събирания са повоче за родителите, отколкото за децата. В крайна сметка ще има и други поводи. От моята баба знам, че при прощапулник се канят малки, но вече ходещи деца - прави се погача, която се разчупва и на тръгване се дава на всяко дете - като изтичат навън с хлебчето в ръка да донесат късмет и бързо прохождане на твоето детенце. Има и разни други неща, но не това е темата. Сега за първи път чувам за обичая да се канят роднини - различни хора, различни традиции. Щом детенце се подобрява - слушай лекарите. И я пази от много вълнения - доколкото зависи от теб. Успех-и бързо да приключите с лекарствата.

# 3
  • Мнения: 4 414
да ти е жива и здрава пешеходката! бързо да ходи, малко да пада!
за прощъпулника, щом така стои въпросът, аз бих направила следното: не бих канила деца - те са най-голяма емоция/вземат си играчките, бият се, беснеят/; бих поканика малко хора, които са познати на дететето и с тях то се чувства спокойно. ти си я познаваш най-добре и ще прецениш. в крайна сметка може и само с таткото да сте, ако това е най-добре за нея...
успех и чакаме снимки:)

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нашият прощъпулник го направихме в градинката пред нас, живеем много на тясно и въобще не си представям мероприятието да стане вътре.  В градинката е много по-просторно и децата по естествен път се заиграха. За храната - приготвяш неща, които да са от типа на сандвичи, баници, сладкиши и подобни, лесно може да ги свалиш долу на подноси.

# 5
  • Мнения: 882
Честито нови краченца,
Да крачите смело и сигурно в живота!

Аз искам да споделя, какво се случи на нашия прощъпулник лятото.
Според мен е истина, това, че емоциите действат и негативно на организма.
Ради, както знаете вместо инсулин е на таблетки и те помагат най-общо казано да се отделя инсулин в организма.
След емоциите по прохождането и тежкия уморителен ден, Ради вдигна захарите до небесата, просто хапчето не действаше. Така беше и на следващия ден. УМРЯХ ОТ УЖАС. Това е най-големия ми страх, да не спрат да действат и да минем пак на инсулин. newsm17 Беше първият ни емоционален ден и общо взето започнах да я пазя повече от външни хора, шумни детски  компании, силна музика и т.н. За съжаление обаче явно съм отишла в другата крайност. Тя сега пък се страхува от външни хора. Ти решаваш

Общи условия

Активация на акаунт