козметиката на ТАЛОДЕРМА - 2

  • 80 095
  • 538
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 254
 Heart Eyes здравейте мили хора!
Темата започна да става гигантска и чак аз се губя в нея  Mr. Green
Сега ще се пробвам да сложа линк на първата и пускам малко нова информацийка Wink

козметиката на ТАЛОДЕРМА
Е,  Thinking, очевидно не се справих както очаквах, но нещо недоразбрах описанието  Blush Който може - да помага.


независимо от всичко ....
Талодерма ви желае  bouquet кожа!

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 11:41 от Vesi - Thalloderma

# 1
  • Мнения: 1 254
Мисля, че някоя добра фея - модератор Wink вече ми е направила услугата.
Благодаря много!  Hug
А ето и обещаната нова информация - ЦЕЛУЛИТЪТ!!

1. Какво точно представлява целулитът?
Целулитът е излишък на локализирани мазнини, резултат от хипертрофия (увеличаване на размера) на адипоцитите. Адипоцитите са мастни клетки в хиподермиса, които са в основата на процесите на образуване на целулит. Те продуцират и акумулират мазнини – т.нар. процес на липогенеза (акумулиране на триглицериди в адипоцититие) и ги елиминират в кръвоносната система – липолиза (елиминиране на наличните в адипоцитите триглицериди, които се разделят на мастни киселини и глицерол) в зависимост от енергетичните нужди на организма.
Процесът на образуване на целулит е съпътстван от проблеми в ктъвоносната система (задържане на вода) и дезорганизация на съединителната тъкан.

2. Характеристики и процес на образуване на целулита:Целулитът е локализиран в адипозната тъкан. Тя съставлява 15-20% от телесното тегло и е изградена от адипозни клетки – адипоцити.
Адипоцитите имат специфична организация. Те са групирани в мастни лобули. Оградени от мрежа от колагенови и еластинови фибри, които да успоредни едни на други и перпендикулярни на повърхността на кожата. (е, тук нямаше да е лошо да мога да ви кача снимката от този материал, но ....). В резултат на дисбаланс между процесите на липогенеза и липолиза лобулите нарастват, като могат да увеличат обема си до 25 пъти! Това увеличение създава налягане върху кожата и води до нейната деформация – наблюдават се възли (т.нар. “портокалова кожа”). Лобулите оказват налягане и върху съседните кръвоносни и лимфни съдове, което води до редуциране на оттока на вода и отпадни продукти – резултат на метаболизма в съединителаната тъкан. Накрая, колагеновата и еластиновата мрежа се уплътняват и втвърдяват и кожата губи своята еластичност и тонус.

3. Локализация и типове целулит
В зависимост от локализацията, целулитът може да се класифицира като 2 типа:
 Дифузионен (целулит от общ характер) – той по-често засяга пълните жени. Не е локализиран в определена област, а разпръснат навсякъде!
 Локализиран целулит – той е най-често срещан и най-добре познат. Засяга отделни области – крака, корем, ръце и др.

Съществуват 3 вида целулит:
 Отточен – той е най-рядко срещаната форма. Засяга основно краката и е от дифузионен тип, като характерните “трапчинки” се наблюдават в началната фаза. Процесът е съпроводен от тежест и дори болки в краката и може да причини циркулаторни проблеми като варикозни вени, сърбежи и др.
 Твърд – кожата е плътна, стегната, трудно се защипва. Появяват се стрии и локалната температура на кожата е по-ниска от тази на останалата част на тялото. На повърхността на кожата се наблюдават характерни гънки и “баръчквания”. Натиск върху такъв участък от кожата предизвиква болка. Този вид целулит обикновено засяга младите хора, които иначе са в добра форма! Известен е още като “спортен тип целулит”.
 Мек – повърхностните тъкани са с мека консистенция. Те са отпуснати, понякога провиснали и променят формата си при натиск. Може да се каже, че това е твърд целулит, който с времето и възрастта е преминал в мек.

Много рядко хората са засегнати само от 1 вид целулит. Обикновени при едни индивид се наблюдават повече от една форма или тип на целулита.


4. Причини за появата му:
 Отпусната кожа – най-често се дължи на резки промени в обема на адипоцотите – в процеса на елиминиране на целулита или с възрастта, когато синтезът на еластин и колаген рядко намалява. Еластичността на съединителната тъкан намалява. Това води до отпускане на кожата.
 Хормонален дисбаланс
 Циркулационни проблеми
 Неправилни или чести диети
 Стрес
 Наследствени фактори
 Заседнал начин на живот
 Лоша стойка (позиция на тялото)

Е, аз открих себе си  Wink - може би и вие също  Peace

# 2
  • Мнения: 144
Веси, здравей пак  Simple Smile

понеже още нямам отговор, ще си позволя да те питам и в новата тема  Embarassed
препоръча ми кремчето в тубичка за мазна кожичка, обаче аз не използвам никакъв друг грим освен спирала и червило (т.е. нямам фдт или пудра с УВ фактор).
Какво да правя - още не смея нищо да си взема  Sad
Много ли ще ми мазнее на кожата кремчето за смесена кожа с фактор? Или по-точно трябваше да питам дали ще е тежко за моята кожа, и има ли вероятност да ми излизат комедони?
Под крема нанасям Тоника за мазна и смесена кожа!

Приятна вечер и предварително благодаря за отговора  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 254
Веси, здравей пак  Simple Smile

понеже още нямам отговор, ще си позволя да те питам и в новата тема  Embarassed
препоръча ми кремчето в тубичка за мазна кожичка, обаче аз не използвам никакъв друг грим освен спирала и червило (т.е. нямам фдт или пудра с УВ фактор).
Какво да правя - още не смея нищо да си взема  Sad
Много ли ще ми мазнее на кожата кремчето за смесена кожа с фактор? Или по-точно трябваше да питам дали ще е тежко за моята кожа, и има ли вероятност да ми излизат комедони?
Под крема нанасям Тоника за мазна и смесена кожа!

Приятна вечер и предварително благодаря за отговора  Grinning

Оо, извини ме  Praynig, мисля, че просто съм пропуснала въпроса ти без да искам  Peace
Ами на мен дневния крем за смесена кожа с УФ фактор ми понася добре   bouquet. А и ако слагаш тоника за мазна и смесена преди това, все пак си приложила някакво количество лавандулка Wink Казвам ти - лавандулата е панацейка на мазнеещата кожа  Grinning (поне според мен) Можеш да използваш този в тубичката като нощен, зависи дали не използваш нещо в момента така или иначе. Дневния с филтър няма масла, за разлика от дневните за другите типове кожи, и в този смисъл формулата е олекотена. Комедони не би трябвало - кремът не е комедоногенен, но пък в топлите летни дни комедони лесно излизат при окислението с въздуха. Можеш да опиташ да пудриш местата с пори все пак - препоръчвам ти. И аз не бях склонна някога, но сега пудря носа и челото си всяка сутрин и бих казала, че почистването на кожата след това дори е по-лесно.
Пробвай! Аз съм с теб!  Hug

Лека вечер и на теб  smile3524

# 4
  • Мнения: 144
Благодаря за дългоочаквания отговор, Веси!

Ами ще заложа на кремчето с филър!
Но и другото ще си взема за всеки случай, въпреки че в момента вечер нанасям от околоочния с ройбос и съм изключително доволна - сутринта кожата почти не се е омазнила, порите са си нормални, а не цъфнали както ако сложа друг крем  Shocked !
За пудричка може и да се замисля - мисля, че Манхатън имат антибактериална, но пък едва ли е с УВ  newsm78 Иначе имам една на Ейвън, не е лоша, но много ме е страх, че ще ми запуши порите и ще има пъъъъъпкииии  Cry И затова рядко я ползвам. Ако може дай съвет за твоята пудричка  Praynig

Още веднъж  bouquet

# 5
  • Мнения: 903
Веси, лющенето на кожата ми е сезонно, без сърбежи, но чувствам кожата си опъната. Като цяло съм ползвала много кремове за суха кожа, които бяха много мазни. Искам лек и хидратиращ крем, които да попива лесно и да не ми лъщи кожата. Впечатлена съм от козметиката ви и много се надявам да намеря това което търся. Благодаря ти предварително Grinning Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 426
ето и мойте резултати о т 3- седмично ползване.
незнам на какво се дължи ,но кожата  ми се покри със ситни пъпчици и като се намажа с Дневният за смесена кожа с фактор ми лъсва лицето и трябва да го попивам със сълфетка иначе от околоочният  с Ройбос съм мн. доволна.

# 7
  • Мнения: 1 254
ето и мойте резултати о т 3- седмично ползване.
незнам на какво се дължи ,но кожата  ми се покри със ситни пъпчици и като се намажа с Дневният за смесена кожа с фактор ми лъсва лицето и трябва да го попивам със сълфетка иначе от околоочният  с Ройбос съм мн. доволна.

Моля те, припомни ми ти кои продукти използваш, за да изолираме причина или да отчетем твоята реакция към информацията ни за действието на продукта.  Peace
А лъсването е донякъде неизбежно  Confused - УФ филтрите са мастноразтворими химични съединения и няма как да се вложат в гел например. Мазно ли е лицето ти или просто дава лъскаво отражение?

Благодаря ти предварително за информацията! thumbsup

# 8
  • Мнения: 426
 Ползвам Дневен за см. кожа с филтри ,нощен за см. кожа и околоочният с Ройбос,както и тоалетнато мляко на Дева (ама него го ползвам от годинии досега съм нямала проблеми с лъскавината).Ами това.Поздрави.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 254
Веси, лющенето на кожата ми е сезонно, без сърбежи, но чувствам кожата си опъната. Като цяло съм ползвала много кремове за суха кожа, които бяха много мазни. Искам лек и хидратиращ крем, които да попива лесно и да не ми лъщи кожата. Впечатлена съм от козметиката ви и много се надявам да намеря това което търся. Благодаря ти предварително Grinning Hug  bouquet

Ами аз предлагам крути мерки - Еудермол 5  Mr. Green
В същност - съвсем не са крути. Ще ти предложа следното - ти прецени какво от тези неща ще си вземеш:
1. С какво почистваш лицето си?
Понеже не знам какво е, аз предлагам Тоалетно мляко - суха кожа.
съдържа: вит.А и Е, Урея, Глицерин, екстракти от Овес и Краставица.
След тоал.мляко - изплаквай обилно с вода.
Мисля, че можем да ти приложим панацейката наречена Околоочен гел с Ройбос  Grinning освен Ройбос екстракта има и перлички с вит.Е.
Нощем, след почистването, нанеси на цялото лице от гела. След като попие нанеси на проблемно сухите места Еудермол 5 - за суха кожа. съдържа: алантоин, глицерин, млечна киселина, пчелен восък и урея. Всичко овлажнява, емулсията е гъста, но няма шанс да е мазна Wink, уреята е 5%.
Използвай Еудермол няколко седмици - до пълно облекчаване.
След това поддържай с крем за суха кожа профилактично! Но да започнем с тези трите...
А през деня какъв продукт използваш?
и малко за съставките:
Алантоин: действа епителотонично - стимулира образуването на нови клетки, засилва лимфния поток, поддържа равновесието на влагата в кожата;
Глицерин: оказва хидратантно действие, омекотява кожата без да я омазнява;
Млечна киселина: участва в състава на естествения овлажняващ фактор, оказва хидратантен ефект;
Пчелен восък: действа епителотонично, анти-септично, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно, придава на кожата мекота и кадифеност;
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства;
Овес, екстракт: овлажнява в дълбочина;
Краставица, екстракт: хидратира кожата, освежава я, оставя чувство за мекота.

Е? Какво решаваш?  Peace

# 10
  • Мнения: 426
Веси, лющенето на кожата ми е сезонно, без сърбежи, но чувствам кожата си опъната. Като цяло съм ползвала много кремове за суха кожа, които бяха много мазни. Искам лек и хидратиращ крем, които да попива лесно и да не ми лъщи кожата. Впечатлена съм от козметиката ви и много се надявам да намеря това което търся. Благодаря ти предварително Grinning Hug  bouquet

Ами аз предлагам крути мерки - Еудермол 5  Mr. Green
В същност - съвсем не са крути. Ще ти предложа следното - ти прецени какво от тези неща ще си вземеш:
1. С какво почистваш лицето си?
Понеже не знам какво е, аз предлагам Тоалетно мляко - суха кожа.
съдържа: вит.А и Е, Урея, Глицерин, екстракти от Овес и Краставица.
След тоал.мляко - изплаквай обилно с вода.
Мисля, че можем да ти приложим панацейката наречена Околоочен гел с Ройбос  Grinning освен Ройбос екстракта има и перлички с вит.Е.
Нощем, след почистването, нанеси на цялото лице от гела. След като попие нанеси на проблемно сухите места Еудермол 5 - за суха кожа. съдържа: алантоин, глицерин, млечна киселина, пчелен восък и урея. Всичко овлажнява, емулсията е гъста, но няма шанс да е мазна Wink, уреята е 5%.
Използвай Еудермол няколко седмици - до пълно облекчаване.
След това поддържай с крем за суха кожа профилактично! Но да започнем с тези трите...
А през деня какъв продукт използваш?
и малко за съставките:
Алантоин: действа епителотонично - стимулира образуването на нови клетки, засилва лимфния поток, поддържа равновесието на влагата в кожата;
Глицерин: оказва хидратантно действие, омекотява кожата без да я омазнява;
Млечна киселина: участва в състава на естествения овлажняващ фактор, оказва хидратантен ефект;
Пчелен восък: действа епителотонично, анти-септично, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно, придава на кожата мекота и кадифеност;
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства;
Овес, екстракт: овлажнява в дълбочина;
Краставица, екстракт: хидратира кожата, освежава я, оставя чувство за мекота.

Е? Какво решаваш?  Peace



ама кожата ми е смесена  Wink

# 11
  • Мнения: 426
опа май се обърках с отговора ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 254
опа май се обърках с отговора ooooh!

хаха  Mr. Green - няма проблем, не се притеснявай  Hug
Ами, ако ти е времево възможно, би ли ми преписала състава по INCI върху етикета на млякото на Дева - да видим дали е евентуално възможна химична реакция между нашия и техния продукт. Ако ли не - е, търпим порицание Wink

# 13
ВЪПРОС 1:Веси, и от мен един върпос - каква е концентрацията(%) на съставката Antracticine в кремчето Магията на Антарктика?
За златните перли и аз ще чакам за повече инфо.
ОТГОВОР на Веси:От отговор на първия въпрос ще се въздържа, понеже това е фирмена тайна и не е прието да се обявяват публично концетрациите на състава! Може би, ако ми кажеш с каква цел те интересува, ще мога да ти кажа дали % съдържание е релевантен на това, за което се интересуваш.
ВЪПРОС 2:Разбирам за фирмената тайна.Питах, за да добия представа за възстановителното действие на Магията,  тъй като същата информация, която е в листовката към кремчето, намерих за други продукти(но не в БГ) съдържащи 25% antarticine. Т.е., ако в Магията, % е по малък, трябва да се подготвя да не очаквам тези драстични (от листовката) резултати. Иначе съм на 40 г. с околоочни бръчки, които без мимика са финни, и с доста изразени назолабиални гънки, за което и най-вече си го взех кремчето. Всъщност тестове с antarticine показани в сравнителните диаграми от  в листовката, в БГ ли са правени или от собственика на продукта LIPOTEC S.A. иСПАНИЯ?

# 14
  • Мнения: 1 254
ОТГОВОР на Веси:От отговор на първия въпрос ще се въздържа, понеже това е фирмена тайна и не е прието да се обявяват публично концетрациите на състава! Може би, ако ми кажеш с каква цел те интересува, ще мога да ти кажа дали % съдържание е релевантен на това, за което се интересуваш.
ВЪПРОС 2:Разбирам за фирмената тайна.Питах, за да добия представа за възстановителното действие на Магията,  тъй като същата информация, която е в листовката към кремчето, намерих за други продукти(но не в БГ) съдържащи 25% antarticine. Т.е., ако в Магията, % е по малък, трябва да се подготвя да не очаквам тези драстични (от листовката) резултати. Иначе съм на 40 г. с околоочни бръчки, които без мимика са финни, и с доста изразени назолабиални гънки, за което и най-вече си го взех кремчето. Всъщност тестове с antarticine показани в сравнителните диаграми от  в листовката, в БГ ли са правени или от собственика на продукта LIPOTEC S.A. иСПАНИЯ?

  Shocked 25% !?

Flutter сега разбрах. Ще се опитам да отговоря последователно на всичко, с цялото ми уважение към необходимостта да прецениш какво да очакваш.
1. Тестовете в сравнителните диаграми върху листовката са резултатите от епикутанни проби с крем, съдържащ АНТАРКТИЦИН, в концентрации както следва: 1ng/ml и 1mg/ml. Първата концентрация е прекалено ниска и няма да я засягам. Втората (1mg/ml) е еквивалентна на 0.1% концентрация. Т.е. тестовете в сравнителните диаграми за правени при такава концентрация от 0.1%. - %-тът в нашия крем се изразява в цяла цифра.
2. Да - епикутанните тестове са правени от Lipotec S.A. - Испания и като задължителни и са ни предоставени заедно с MSDS (Material Safety Data Sheet - лист за безопасност) на продукта при всяко негово закупуване.
3. В същия този лист за безопасност пише, че АНТАРКТИЦИН може да се влага в допустими концентрации до 5%!!!, което автоматично прави информацията за вложени 25% невъзможна да бъде приета от нас за вярна.
Триизмерната диаграма (с релефа на бръчките) в листовката показва забележителни резултати след 30 дни, но при максималната концентрация от 5%. Ние влагаме под 5%. Цената на суровината е доста висока.
Като цяло, назолабиалните бръчки се повлияват най-бавно от всички останали. Най-видим резултатът ще бъде около очите и на челото, както и подобрената цялостна хидратация и еластичност на кожата.
Бихме искали съшо така да подчертаем, че около 25 до 30% в козметичните продукти е процентът на съставките, различни от вода!
Още малко информация от листа за безопаснот:
АНТАРКТИЦИН стимулира зарастването на рани при мин. концентрации от 10ng/ml (1ng=0.000000001g).
АНТАРКТИЦИН проявява крио-защитни свойства. Тестовете показват, че понижава точката на замръзване на водната молекула и предпазват от обвазуване на ледени микрокристали върху кожата до температури от -20'С, което позволява продуктът да предпзва кожата от измръзване и преизсушаване през студените зимни дни.
Убедени сме, че продуктът, който цитираш не е български, тъй като у нас само Талидерма влага Антарктицине в свой продукт. При излизането на продукта преди няколко години Талодерма е сред първите няколко компании в света, които започват да влагат съставката.

Това е то  Peace
Надявам се да съм била изчерпателна.
Очаквам коментара ти!
Талодерма ти желае   bouquet кожа!

Общи условия

Активация на акаунт