За прегледа при мамолог

  • 13 978
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
някой може ли да ме светне

хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.



Знаете ли, мамолога с ехограф ли преглежда, и тогава ако се налага мамограф??? имате ли идея, че не искат да ми дадат направление за мамолог, а само ако имало нужда от мамограф  . Та съм си записала платен час за утре, но пък много ме е яд че не ми дават направление . Да не се окаже , че ще ида и ще ми кажат, айде сега давай пари и за мамограф 
 

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Да, първо преглежда мануално /палпира, опипва/ и с ехограф, а ако прецени те праща на мамограф. Тогава можеш да си вземеш направление. Друг вариант не виждам / освен да не се "разкарваш" и да го платиш/  Rolling Eyes
А за секрецията от гърдата - от година и половина вече не кърмя, а и аз имам също капки при стискане. С първото си дете имах също до около 5 години след спиране на кърменето. Гинекологът ми каза, че ако цикълът е нормален и редовен и нямам други оплаквания,  няма проблем. Можеш и ти да се консултраш с инеколог.

# 2
  • Мнения: 9 074
Колибри, ти при гинеколога си ли ще ходиш за този преглед или направо при мамолог ?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз съм така,още ми сълзят гърдите.Моята гинеколожа ми беше казала,че до годинката ако кърмата не спре окончателно,трябва да я спрем с хапчета,понеже ще имам проблем с гърдите.И ето мина се немина време,гърдите ме болят особено и тя каза,че трябва да се прегледат млечните жлези с ехограф.Та сега си търся жена мамолог,по възможност в Св.София,че ми е близо.Дано да нямаме проблеми,че циците не са шега работа.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От време на време има кампании и покрай тях и безплатни прегледи. Не би трябвало да ти отказват направлени, още повече че имаш някакво притеснение.

# 5
  • Мнения: 9 074
Безплатните прегледи по време на тези кампании, които са веднъж годишно, са събиране на нерви и късмет да се вредиш.
Направление за мамолог се издава ако гинекологът прецени че има нужда от такъв преглед, именно затова първо той преглежда и с палпация, и с ехограф. После ако прецени ти дава направление за мамолог. Но нито едно от двете направление не бива да ти се отказва.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
Мен ме прегледа личната лекарка и ми даде направление.При гинеколог не съм ходила, то и в 26 ДКЦ едни гинеколози...

# 7
  • Мнения: 271
И аз съм така,още ми сълзят гърдите.Моята гинеколожа ми беше казала,че до годинката ако кърмата не спре окончателно,трябва да я спрем с хапчета,понеже ще имам проблем с гърдите.И ето мина се немина време,гърдите ме болят особено и тя каза,че трябва да се прегледат млечните жлези с ехограф.Та сега си търся жена мамолог,по възможност в Св.София,че ми е близо.Дано да нямаме проблеми,че циците не са шега работа.
Препоръчвам ти д-р Василев от Мамологичния център на СВ. София. Много добър специалист е и много внимателен!
 И пак да акцентирам не пренебрегвайте редовните прегледи на гърдата момичета, защото ако не дай си боже се случи най-лошото, неоткрито навреме,то може да бъде фатално. Confused

# 8
  • Мнения: 1 391
ами аз ходих при личния и при гинеколог и двамата ми казаха, че за мамолог не дават направления, а само ако се налага мамограф, тогава ще ми дадат. Не са ме преглеждали мануално....

аз си записах час при мамолог - д-р Стоименов от Първа Градска.
Утре отивам и ще докладвам как е минало.
При всички положения исках да се прегледам - досега не съм ходила нито веднъж, но особено след кърменето мисля че е хубаво да ме види специалист.

А за това че не бива да отказват направления....
нямам думи....
трябва сигурно да умирам за да ми дадат, толкова увъртат че умирам от яд..... за какво се осигурявам в крайна сметка! като всичко си плащам частно после. Идиоти!
Трябват ми и хормонални изследвания, които също сигурно ще си платя, а се оказало, че може пак да се направят с направление... да, ама кой да ти го даде....

# 9
  • Мнения: 9 074
Аз затова ходя винаги в началото на месеца, по възможност до 10 число, тогава винаги има направления. А и аз съм малко настоятелна, понякога ако тряба може и да послъжеш само и само да измъкнеш направление. Но според мен си зависи от лекаря...има някой дето са ужасни, други дават направления без проблем.
Пожелавам ти всичко да е наред Hug

# 10
  • Мнения: 2 755
Collibri, аз ходих на профилактичен преглед през есента. Минах по следният път :
- отидох при личният лекар и той ми даде направление за гинеколог. Платих 1,50 лв.
- гинеколога ме прегледа и ми даде талон за мамолог, по мое искане. Платих 1,50 лв.
- преглед при мамолог - безплатно. При нужда се прави ехография, но тя не се покрива от НЗОК. Струва 15 лв.
Всяка жена има нужда от тези прегледи и то не само при някакъв проблем. Искайте си талони. Те ви се полагат!!! Ама и личните лекари са едни... #Cussing out
Collibri, изследвай си нивото на пролактина. Виж дали е в норма. Ако стойностите са много високи, консултирай се с ендокринолог.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Тани мерси,точно към този доктор съм се ориентирала.

# 12
  • Мнения: 5 299
ами аз ходих при личния и при гинеколог и двамата ми казаха, че за мамолог не дават направления, а само ако се налага мамограф, тогава ще ми дадат. Не са ме преглеждали мануално....

аз си записах час при мамолог - д-р Стоименов от Първа Градска.
Утре отивам и ще докладвам как е минало.
При всички положения исках да се прегледам - досега не съм ходила нито веднъж, но особено след кърменето мисля че е хубаво да ме види специалист.

А за това че не бива да отказват направления....
нямам думи....
трябва сигурно да умирам за да ми дадат, толкова увъртат че умирам от яд..... за какво се осигурявам в крайна сметка! като всичко си плащам частно после. Идиоти!
Трябват ми и хормонални изследвания, които също сигурно ще си платя, а се оказало, че може пак да се направят с направление... да, ама кой да ти го даде....

Аз съм адски възмутена!!! Нищо чудно, че сме водеща страна с рак на гърдата Rolling Eyes
И аз така исках да отида на преглед(мен ме боляха много гърдите(, личната ми каза, 4е ставало трудно, бла-бла отидох накрая и си платих 20 лв за мамография(лекарката си прибра парите в нейното портмоне),  Добре обаче, след 3 месеца трябваше да отида на ехограф(защото имам мастопатия) и решх този път да настоявам за направление. Добре - даде ми личната, и като отидох пак при същата лекарка - тя ми обясни, че за точно този ехограф никакви направкления не важат #Cussing out #Cussing out #Cussing out...пак си платих 12 лв за едната гърда - 20 за двете - този път парите все някаква друга жена..думи нямам просто

# 13
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Направление за мамография могат да издават само специалисти АГ или хирурзи. Значи отивате при личния лекар с оплакванията си, ако той прецени Ви дава направление за един от двамата специалисти, който съответно ви преглежда и по преценка издава направление за мамография на млечни жлези. Ако лабораторията, в която отидете с това направление не е сключила договор със Здравната каса за извършването на това изследване (което означава, че Здравната каса ще го заплати, а не Вие) ще трябва да си го платите сами. И на личния лекар, и на специалиста, и в лабораторията, изпълняваща медико-диагностичната дейност по линия на Здравната каса,  трябва да заплащате само потребителска такса от 1,60 лв., ако не сте освободени от нея. Да напомня - бременните и родилките до 45 дни след раждането са освободени от заплащане на потребителска такса. Това е.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз съм така,още ми сълзят гърдите.Моята гинеколожа ми беше казала,че до годинката ако кърмата не спре окончателно,трябва да я спрем с хапчета,понеже ще имам проблем с гърдите.И ето мина се немина време,гърдите ме болят особено и тя каза,че трябва да се прегледат млечните жлези с ехограф.Та сега си търся жена мамолог,по възможност в Св.София,че ми е близо.Дано да нямаме проблеми,че циците не са шега работа.
Аз скоро ходих на мамолог, тук в кишинев. Казват, че е най-добрият и има "златни ръце". Та като му казах, че смятам вече постепенно да отбивам, защото кърмя само от едната гърда и ми писна да ходя с различни цици, ме посъветва да не спирам кърменето поне до годинка. Ако продължа още по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт