Спаначено суфле - как?

  • 9 315
  • 6
  •   1
Отговори
Предварително се извинявам ако  вече има публикувани рецепти - явно аз не съм търсила достатъчно внимателно. Хапвала съм тази вкусотийка на заведение, но нямам никаква идея как да я сготвя. Много добре се връзва с бяло винце и е актуална за сезона!

Помагайте със съвети! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Наистина е много вкусно....ако не бързаш мога утре да ти пусна рецептата Hug
Но един съвет, ако кърмиш не бързай още със спанака (след средата на април излиза българският спанак, а този по-магазините най-вероятно е нитратен)

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
АЗ си готвя често някаква такава манджа, кръстена е спаначено суфле, но не зная дали е точно това. Сварен и изцеден спанак, накълцан ситно обърквам с няколко миксирани яйца, сметана и сирене, добавям сол и пека във фурната, докато получи вълшебна коричка. Мож и кашкавал, не съм слагала все още. Абе аз много си го харесвам.  Blush

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Незнам дали това е спаначно суфле, но знам една рецепта със спанак и картофено пюре.
И така:
Сваряват се картофите, намачкват се като за пюре, прибавя им се и прясно мляко и масло, може и някакви подправки и едно-две яйца.
Спанака се измива, леко се сварява във вряла вода, после се задушава в масълце. Пюрето се разстила в тавичка, а отвътре се слага спанака, отгоре също пюре, да стане като руло. Пече се във фурната.
Това е рецептата!

# 4
  • Мнения: 226
Да споделя подобна рецепта-спаначено пюре
1 кг спанак-сварен и нарязан
2-3 суп.лъжици брашно
половин пакетче масло
1чаена чаша прясно мляко
щипка сол, черен пипер
2-3 яица на очи
Разтопява се маслото, прибавя се брашното и се изпържва.
Прибавя се прясното мляко като се бърка непрекъснато.
Прибавя се спанака, солта и черния пипер.
Отделно се пекат 2-3 яйца и се слагат бърху спанака.
 

# 5
Суфле от спанак

Продукти:
200г спанак /бланширан в подсолена вода и пасиран или накълцан/
30г брашно
30г масло
100 г сирене или кашкавал
300мл прясно мляко
4 яйца +2 белтъка
сол и пипер ва вкус

Приготвя се гъст сос бешамел от маслото, брашното и прясното мляко като се бърка непрекъснато.Подправя се.Жълтъците се прибавят един по един към бешамела,слага се сиренето и спанакът.Белтъците се разбиват на сняг и също се объркват в сместта.Изсипва се веднага в намаслени и посипани с галета формички.Пече се в загрята фурна.
Добър апетит!

# 6
  • Мнения: 2 584
Суфле от спанак

Продукти:
200г спанак /бланширан в подсолена вода и пасиран или накълцан/
30г брашно
30г масло
100 г сирене или кашкавал
300мл прясно мляко
4 яйца +2 белтъка
сол и пипер ва вкус

Приготвя се гъст сос бешамел от маслото, брашното и прясното мляко като се бърка непрекъснато.Подправя се.Жълтъците се прибавят един по един към бешамела,слага се сиренето и спанакът.Белтъците се разбиват на сняг и също се объркват в сместта.Изсипва се веднага в намаслени и посипани с галета формички.Пече се в загрята фурна.
Добър апетит!

 Peace  и аз така го правя, но моите мъже не го харесват сега храня малката защото обича спанак но без соса

Общи условия

Активация на акаунт