Помощ КОЛИКИ!

  • 2 170
  • 32
  •   1
Отговори
Знам,4е е изписано много за коликите във форума,но искам да попитам КОНКРЕТНО за някакво лекарство или метод,което е имало при вас ефект.Ве4е полудявам ревем по цяла нощ(и поне 2-3 4аса през деня) не съм спала близо 10 дена,немога да спя нито през деня нито ве4ер.Направо полудявам ве4е,а като знам,4е това ще е поне 3 месеца...Изкупила съм вси4ки лекарства и билки за колики,шишета за колики...И постоянно рева с него като го гледам как се мъ4и,незнам дали ще издържа ве4е психи4ески и физи4ески.Казаха ми 4е другите бебета пла4ат по 2-3 4аса а пък ние ревем поне по 6-7.Питах Джипито да не е болен от нещо тя каза 4е просто при нас са по-силни от при другите деца?!?Помогнете! Cry

# 1
  • Мнения: 416
Аз използвах капките Sab Simplex по схема(май беше при всяко хранене забравила съм вече).Но от коликите се спасихме чрез бабешки метод.По принцип не одобрявам тези отживелици и доста време се дърпах докато опитахме и тогава се случи-коликите,а и плача намаляха до минимум!Просто е-когато започнат коликите поставяй топла тензухена пеленка върху коремчето постоянно докато преминат.За да не изчезне ефекта си приготви поне 2 бр.,за да може коремчето да е постоянно затоплено.Дано се получи и при вас!Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 125
И ние правехме бабешкия метод със затоплена пелена. От 2 месец и това не помагаше и се разбра, че имам достатачно но слабо хранителна кърма. Когато включихме и допълнително млеко всичко се оправи. Stop

# 3
  • Мнения: 40
Здравей, Мила.
Разбирам те добре, защото моят син имаше ужасни колики до края на третия месец ooooh!. Толите кърпи не помагаха, а бе изобщо нищо не помагаше. Но когато смених Саб Симплекс със Еспумизан (не е съвсем едно и също, каквото и да ти казват) имаше чувствително подобрение. Носехме го по коремче като самолет с часове и му пускахме нежна музика.
 Истината е , че някои деца го понасят по-тежко и че просто трябва да мине време. Кураж и търпение. Намери някой да ти помага с люлянето,за да излезеш и да се разсееш малко.

# 4
  • Мнения: 2 242
СЕШУАР  Wink  newsm10 !

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Здравей,
пробвай с чайчето на ХИП против колики; при нас действаше успокоително; а също и постоянно си седеше на гърдата ми, макар и да казват, че приемът на мляко в такива моменти увеличвал коликите, при нас пък успокояваше.
Също така добре ни действаха едни капки, които са гръцки, но с тази информация не ти помагам особено много, защото не знам името на капките, а на нас ни ги дадоха

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Давах всички видове капки, донякъде помагаха. Слагала съм топла вода в малко шише от мин. вода на коремчето, и това успокоява (но не вряла).

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Освен на Хип и на Дигест са добри.

# 8
  • Мнения: 177
при нас също беше голямо мъчение,когато дъщеря ми имаше колики. Три месеца плачеше постоянно .Всички я разнасяхме на ръце и абсолютно никакви лекарства не помагаха. Просто чакаш да мине времето.  Знам,че при момчетата коликите са по-тежки,по-силни , но не при всички деца е така.Хубаво е да имаш повече помощници. Търпение  и кураж.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 145
Здравей.
Аз давах на сина си Саб Симплекс. Тогава нямаше други, но изобщо не му помогнаха. Периода с коликите още си го спомням. Сега на племеника ми му даваха infacol. Трябва да се поръча от Великобритания. Съвсем различно е. И те пробваха със Саб симплекс, когато им свърши инфакола и нямаше ефект. Ако не си пробвала тези капки опитай - струват под 4 лири там и заедно с транспорта ни излезнаха 5.50 лири.  Според брат ми те лекуват коликите, а не ги "заглушават". Той не е лекар, така че това може да не е вярно. Но те са страшно доволни.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В момента в който го чуеше млъкваше и като се затопли заспиваше.А иначе пиехме Саб,но трябва постоянно да се дават.

# 11
  • Мнения: 128
Ние опитахме АБСОЛЮТНО всички видове капки - бълг. и вносни, чайчета, сешуари, топли кърпи и т.н.Нямаше ефект за повече от 10 минути.Мислех че няма да издържа без сън, ама издържах Mr. Green.Минаха почти на 4 навършени месеца, макар и сега да се случва по за няколко минутки.
А да те успокоя че моят син ревеше по 12- 15 часа на денонощие, така че има и по зле от вас.Дано минат по - бързо, търпение Hug

# 12
аз имам бебе на 3 месеца и на нас ни помогнаха капките "Саб симплекс" много са добри!!!

# 13
  • Мнения: 292
Знам че е доста тежко с коликите защото и Дани имаше много в началото. На нас ни изписаха едно лекарство което много му помагаше DEBRIDAT което се дава според теглото на детето освен това и много го люлеехме в люлката му. Слагахме и топло на коремчето и правихме масаж с кръгови движения по коремчето. Периодът на коликите е доста тежък за родителите но и той преминава и се забравя.

Кураж   bouquet 

# 14
  • Мнения: 351
Извинете ме за тъпия въпрос Embarassed, но как им давате капките против колики на бебоците? Кога и по колко? На нас педито ни каза да си вземем Еспумизан и по 12 капки в 100мл вода, но ние не пием вода, само на кърма сме newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт