Пъпки на дупето

  • 1 394
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 54
Здравейте мили момичета!
Опитах се да изчета всичко написано във връзка с разните дерматити, но не намерих нищо което да ме ориентира в моя проблем.
Всъщност става въпрос за сина ми, които е на 3 години и 4 месеца.
От няколко месеца има странни пъпчици на дупето. Първо бяха от вътрешната страна на бузките. Мазах го 3 дни с Елоком и се поскриха. После обаче се появиха по встрани. Понякога са зачервени, понякога са спокойни, но просто кожичката има релеф. Не му е суха кожата, нито пък имат връхчета и не го сърби.
Мазала съм със Здраве, Бочко, 10 дни с Тридерм  и иден правен крем против подсичане + Зиртек, последно 4 дни с Дипрозалик..... Всичко това разбира се след консултации с лекар.
Сега съм спряла да мажа, защото резултат не виждам  или е временен. Само мия със смрадлика, а бельото му пера с бебешки сапун.
Между другото след измиване с водичка се успокояват.
Предстои ни поредното посещение при дерматолог, но то ще е след 2-3 дни.
Първоначално си мислех, че е от изпотяване/защото много се поти/ или напикаване/защото се случваше нощем да се напишка/, но след цялото безрезултатно противоподсичащо мазане - мисля, че не е това.
   
Извинете за дългия постинг.
Надявам се да ми помогнете!
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 271
Здравей! От месец насам имам същия проблем с дъщеря ми. Първо се появиха пипчици по дупето- едни такива дребнички и червени, а кожата и стана една такава много суха и груба така да се каже. Ходихме при дерматоложка и тя  ни каза, че е контактен дерматит, предизвикан от препарати, прах за пране, или някаква козметика... newsm78. Изписа ни сироп против алергия и мазило с кортикостероиден състав. Уж се оправи но от 10-ина дни обрива се разпространи по цялото тяло, тъй като пъпките страшно я дразнят,чеши се и ги разпространява.По принцип ходи на ясла, но в момента съм я спряла, но те не минават. Използвам само бебешка козметика, бебешки прах за пране, на въглехидратна диета е и пусти пъпки не минават.Цялата и кожа по тялото и лицето седи толкова суха, груба и една такава релефна от обрива Просто не мога да разбера от какво са тия пъпки... Cry. Миналата седмица бяхме при специалист- дерматолог и и взеха кръв от вената за някакви по-специални изследвания. Утре ще разбера резултатите и ще ти напиша какво ми е казал доктора. Дано съм в полза. Сподели и ти какво са ви казали на вас.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 54
Успяхме да отидем днес на дерматолог.
Преди малко се връщам от кожния диспансер при 29-то ДКЦ. Попаднахме на д-р Горбанов. Каза, че е дерматит и изписа Локоид. ... Поредния кортикостероид. Да мажа 10 дни сутрин и вечер.... Честно казано незнам какво да правя.  Дали да го водя и при друг лекар? От всичко което съм изчела за кортикостероидите много се притеснявам. Въпреки, че участъка които ще мажа не е голям - 10 дни ми се струва много време.

# 3
здравейте имах същия проблем, но от както махнах памперса всичко изчезна и се оправи.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 54
здравейте имах същия проблем, но от както махнах памперса всичко изчезна и се оправи.

И аз си мислих, че това е причината и махнах нощния памперс преди 3 месеца.... Ставам по два пъти през нощта да го изпишквам.
Но, уви... Пъпчиците са си там.
Засега реших да изчакам с мазането, ще оставя нещата така, пък ще видя.....

Общи условия

Активация на акаунт