въпрос за бибероните на Чико

  • 1 611
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Понеже скоро ще сменяме бибероните на шишетата, а вече вървим и към 4 месеца, та имам едно питане към тези, които ползват Чико - Кой биберон за какво е подходящ? Сега ги разглеждах в сайта на Пакостник и виждам че вариантите са -
 - 0-4 месеца (една малка дупка) - такива ползваме сега;
- 4+ месеца (една дупка)
- 4+ месеца (една дупка макси)
- 4+ месеца (три дупки)
- 4+ месеца (три позиции)

И да уточня ползваме такива шишета с такива биберони , само че на кутийката на биберона пишеше 0-4 месеца.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз си бях взела 4+ с една дупка и 4+ с три позиции (нея я използвах за плодовите пюрета).

# 2
  • Мнения: 1 187
И аз до скоро бях пред такава дилема...  Thinking Ползвам физиологичното шише на чико но със каучоков биберон.Купих си шишето1.2.3. на Авент. Биберона е силиконов с 3 възможни отвора-с 2,3 или 4 капки.Препоръчва се след третия месец.Освен това е 330 мл. а чиковското е до 220.Така вместо да купуваш различни биби и шишета всичко ти е в едно. Peace

# 3
  • Мнения: 1 666
Да ама моето дете отказва да яде от Авент! Не ги хареса още от начало и това е! Изобщо отказа всички такива физиологични със широка основа (пробвахме и Нук)! Та затова сега искам да разбера кой от чиковските биберони за какво е, да знам кога и за какво да ги ползвам, защото с тях и ще си продължаваме.

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Има чиковски биберон с две капки,три капки и такъв с позиции 1,2,3.Аз купих с две капки и този с позициите.Първият го ползвам за мляко ,а вторият когато смеся мляко с плодово пюре,в началото на позиция три давах пюрета,каши.Сега вече ги яде с лъжичка и биберона с позициите се оказа излишен.Ако млякото ви е гъсто,може да купиш само позиционен,защото позиция 2 отговаря на биба с 2 капки.Но в последно време никак не съм доволна от каучуковите биберони на Чико-за една седмица този,който е на шишето с вода става грапав като че ли съм отгледала с него 10 бебета.Затова от днес опитвам Нуби,но са само силикон.

# 5
  • Мнения: 1 489
И аз ползвах такива шишета с биберон 4+ с една дупка.Другите с две и три дупки пускат много и ние се давехме.

# 6
  • Мнения: 1 666
Но в последно време никак не съм доволна от каучуковите биберони на Чико-за една седмица този,който е на шишето с вода става грапав като че ли съм отгледала с него 10 бебета.

Ами те и Чико имат силиконови биберони - ние такива ползваме! Стени не искаше изобщо каучукови и аз купувах шишета и отделно силиконови биберони за всяко шише.
Сега май трябва да пробвам различните дупки и позиции, за да разбера кое ще ни пасне.
И все пак благодаря на всички за разясненията. Hug

# 7
Една дупка е за четиримесечни деца.
Една дупка Макси за 6-7 месечни деца.
Трите дупки са за по-големи деца уж,но Павлин се олива целия с тях (а е на 10 месеца).
И три позиции-за каши и пюрета

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя сладур все още пие АМ само от биберон 0+ 2капки, от другите се дави и улива и не иска да пие. Така че всичко си зависи от детето.

# 9
  • Мнения: 394
Аз си бях взела 4+ с една дупка и 4+ с три позиции (нея я използвах за плодовите пюрета).
И ние бяхме така. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
тези биби с позициите може да са ви големи(но пък са по-функционални още повече че са силиконови и ням да ти се скапят след 1 м), зависи как се харани бебока, може да купиш една и да пробва и ако не става с тези с една дупка макси (правя аналогия с каучуковите на чико, ние бяхме с тях на шишета Авент Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт